Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Śliska sprawa (o maśle)

edytowano czerwiec 2011 w Kuchnia
Jak rozwiązujecie kwestię masła na stole podczas posiłków, kiedy się robi kanapki? U nas jedna jedyna maselniczka staje się mrocznym obiektem pożądania, który bezustannie krąży po stole i jest wręcz wyrywany z rąk do rąk. Co więc robić? Mnożyć maselniczki? Przekładać masło na talerzyki w dowolnej liczbie? Każdy z tych wariantów powoduje dalsze komplikacje.

Komentarz

  • Przyzwyczaiłem się do kanapek z masło/dżemem i wędliną. Masielnica nie krąży bo jej nie mamy no i mamy tylko piątkę dzieci i stół znomu nie jest aż tak wielki...
  • Droga > Umartwienia > Punkt 205

    Czytaliśmy â?? ty i ja â?? heroicznie pospolity żywot pewnego człowieka Bożego. â?? I widzieliśmy jak walczył przez miesiące i lata (jakaż â??buchalteriaâ? jego szczegółowego rachunku sumienia!), poczynając od śniadania: dziś zwycięstwo, jutro porażka... Odnotowywał: â??nie jadłem masła... jadłem masło!â?

    Obyśmy też my przeżywali â?? ty i ja â?? naszą... â??tragedięâ? masła.
  • Na jednym talerzu położyć wszystkie kromki uprzednio posmarowane masłem. Obłożenie pozostawić wedle uznania.
  • Znaczy się, mam jeszcze im smarować chleb masłem? :cool:
  • Nie mnożyć maselniczek tylko uczyć się dzielić. :wink:'
    Świetna okazja do ćwiczeń cnoty cierpliwości, ale co ja będę sternikowcom o cnotach pisać...
  • Nie taki sternikowiec cnotliwy jak go malują:tongue:

    Ad rem: Masłem smaruje niewielka część zazwyczaj, bo im się nie chce (czekać lub smarować).
  • u mnie też wsuwaja bez masła jak nie moga się doczekać... Nad cnotami cierpliwości pracujemy wszakże wytrwale :-)
  • Cnoty cnotami, a czas na zjedzenie śniadania jest ograniczony.
  • Przejść na dietę wegańską - nie będzie problemu z masłem :wink:
  • Weganie jedzą masło bez masła ;)
  • Eeee, jak potrzebują "masło bez masła" to jacyś zakompleksieni weganie muszą być. Weganin bez kompleksów wcina zboża, jarzynę i owoce a nie jakieś wymyślne zastępniki tego, z czego świadomie zrezygnował. :wink:
    Tak mi to się w każdym razie jawi z wpisów Ani D., której weganizm jest dla mnie wzorcowy. :bigsmile:
  • A jakbyście zrobili na zmiany- co dzień inne dziecko smaruje masłem odpowiednią ilość kanapek?
  • [cite] matka-Olka:[/cite]Na jednym talerzu położyć wszystkie kromki uprzednio posmarowane masłem. Obłożenie pozostawić wedle uznania.
    U nas wlaśnie tak:bigsmile:
  • U nas masło stoi na środku, ale za to są w nim dwa- trzy noże.:wink:
    Ponieważ mam dłuższe ręce podaję masło na nożu- łopatce i dzieć samodzielnie się obsługuje.
    Gdybym położyła posmarowane kromki faktycznie byłoby szybciej, ale też nie uważam, że taka moja rola, żeby dwunasto- dziesięcio -ośmio i pięciolatkowi chleb smarować.:cool:

    Ale w przypadku waszego stołu (wyjątkowo fajny, bo długaśny) faktycznie postawiłabym dwie maselniczki, tak, żeby była jedna na trzy osoby.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.