Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Figi- zastosowanie

edytowano lipiec 2011 w Kuchnia
Czy ktoś ma jakiś pomysł na zastosowanie świeżych fig? Bo ja się jak na razie obżeram samymi owocami, ale chciałabym jakoś to urozmaicić, żeby mi się nie przejadły.

Wiem, że nie jest to typowo polski owoc, ale może mimo tego ktoś jakieś pomysły ma?

Z góry dziękuję :smile:

Komentarz

  • http://www.plar.pl/shop/images/Figi_czerwone_p_RBF.jpg

    :cool:
  • TAK! Ja też o damskich od razu pomyślałam, oczekując zabawnego filmiku:bigsmile:
  • :bm::bm::bj::bj::fm:
  • Zawsze mnie ta nazwa bielizny rozśmieszała. To tak, jakby męskie majtki ktoś nazwał "rodzynki" :)
  • Może to stąd, że zdejmujesz i zdejmujesz i zdejmujesz, a tu.... figa.
  • No... po włosku figa znaczy.... :shamed:
  • [cite] Kinga:[/cite]TAK! Ja też o damskich od razu pomyślałam, oczekując zabawnego filmiku:bigsmile:

    Ja też:shamed:
    Z tym, że moja wyobraźnia podsunęła mi od razu pewne zastosowanie owych majtek:tooth:
  • Milagro-gdybyś zapytala o jabłka ,gruszki jagody:wink:to może bym coś doradzila a tak to figa jedynie z makiem:bm:
  • Bridget- ale określenie 'figa z makiem' też skądś się bierze, nie? Ale tu chyba raczej chodzi o figi suszone...
    Poza tym maku we Włoszech niet :cry:
  • Ale to chyba specjalny sprzęt do tego trzeba mieć? A ja bez kasy jestem więc raczej na zakup takowego nie mam szans.... ale jakby może jakiś likier np? Ktoś wie, jak się robi likiery czy nalewki owocowe? Może figi też by się nadawały....:gq:
  • figi sa bardzo dobre zapiekane albo na slodko (z miodem, troche mascarpone, orzechy),
    albo z serem kozim, szynka (prosciutto, chyba tak to sie pisze).
  • ale macie myśli :bigsmile:
  • Ja w Portugalii jadlam rozkrojone polane z miodem I do tego sery rozne zolte-z winem,polecam Bo polaczenie rewelacyjne! Sery byly I ostre I lagodne.
  • 8765432103011.jpg

    link: tu

    Izraelski blog, wrzuć go w tłumacza google, to będziesz miała w zrozumiałej wersji językowej. Niektóre ciasta wyglądają tam kultowo:bigsmile:
  • Oj, to jednak ze mną nie jest tak źle jeszcze ;))) Wiedziałam, że chodzi o owoce :D
  • 4321056450.jpg

    źródło to samo.

    I tartę bym jakąś spróbowała, może nawet odwroconą, taką tarte tatin z figami.
    A poza tym - konfitura figowa, przecież jest pyszna!
  • @Milagro: Figi na surowo jestem w stanie pochłonąć w każdej ilości, zwłaszcza takie prosto z z drzewa. A najlepsze są takie co wyglądają już nie najlepiej...:wink:
    Z fig robi się pyszne konfitury- niestety osobiście wiem tylko jak je jeść.:wink: Jeśli dobrze pamiętam to robi się je z mniej dojrzałych owoców.
    Edit: I znowu prawie zdążyłam... :wink: Ależ wy szybkie jesteście.
  • Kiedyś, w Bułgarii dostaliśmy od gospodyni całą siatę fig. Takich właśnie już przejrzałych, które się same rozpadały. Pyszne to było niemożebnie.
    Już w życiu swoim tak dobrych fig nie jadłam.
  • Zrywając figi z drzewa nad morzem w Chorwacji miałam wrażenie wręcz biblijnych krajobrazów :cool:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.