Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1246755

Komentarz

  • Dziś robiłam ocet jabłkowy .
    Nie dodawałam drożdży i zastanawiam się czy wolniejsza fermentacja nie przyczyni sie wytworzenia pleśni .
    Kurcze zawsze dodawalam i wychodził dobry,...a tam ... poeksperymentuję .
  • Co robicie z pomidorami, pomidorów, pomidorem???:bigsmile:
  • przecier :bigsmile:

    kiedyś też mroziłam cząstki , potem je wykorzystywałam do zrobienia pasty , w sensie sosu do makaronu
  • Przecier pomidorowy robi moja mama. A my zjadamy pomidory.
  • Przepisik na przecierek?:bc:

    A Surówki, takie do obiadu zimą, cyk i gotowe robicie?
  • ja pomidory parzę celem zdjęcia skórki
    potem kroję na części,
    do garnka, żeby się trochę poddusiły i zmiękły
    potem miksuję (w sensie blenderuję :wink: )
    do słoików
    pasteryzacja

    :bigsmile:
  • były tu takie wypasione przepisy na przecierek z przyprawami ,a le ja prostak jestem :wink:
  • A moja mama kroi w kawałki, czeka, aż puszczą sok, sok zlewa i dusi samo gęste.
    Mniej miejsca zajmuje w słoikach.
  • [cite] Sylwunia:[/cite]były tu takie wypasione przepisy na przecierek z przyprawami ,a le ja prostak jestem :wink:

    Ale tu czy w archiwaliach? Pamiętasz?
  • Pomocy
    Wita się totalny laik w temacie. Jestem na działce u siostry. Przed nami piękny krzak dzikiej róży z owocami oczywiście. Tu pytanie: co można, warto zrobić z tych owoców, czy już?jeszcze? Się nadają?
    Pomocy!
  • Może herbatka?
  • Jak nie chce Ci się czekać do przemarznięcia a masz raczej dojrzałe owoce to włóż do zamrażalnika.
  • Dzięki dziewczyny. Ale to nie zmienia faktu, ze trzeba wydłubać te wszystkie pesteczki i włoseczki???
    Zapodajcie proszę jakiś sprawdzony przepis.
  • Proponuję zrobić wino z dzikiej róży. Bardzo przyjemnie się popija w zimowe wieczory kiedy bierze katar. Jest bardzo bogate w wit. C. I nie trzeba wydłubywać włosków, wystarczy obciąć końcówkę.
  • Maja,ja smaze na patelni po czym dodaje cuker i w sloiki.A od 2 dni to ciagle myje sloiki i dzemy z jablek ,kompoty ze sliwek ,ogorki kisilam a dzis przecier.Zauwazylam ze jak male dziecko w domu to najwiecej robie zapraw,czasu wiecej bo nie musze do pracy.Ale kocham zaprawy.
  • Robię pierwsze w życiu przetwory!
    Do tej pory nie miałam ani piwnicy, ani miejsca na blacie żeby poustawiać choć puste słoiki przed napełnieniem ich.
    Do moich prób przyczynili się Mańkowie- i ich jabłka- postawili nas przed faktem dokonanym przynosząc ilości ogromne.
    Drugi powód- to ten, że będziemy mieli jednak piwnicę i to większą niż się spodziewaliśmy!
    a więc: jabłka już są, śliwki w occie się studzą po pasteryzacji, sałatka z ogórków się przegryza i czeka na pasteryzację.
    Mam jeszcze przepis na cukinię z pomidorami.
    Być może (dzięki Mańkom) będą tez gruszki:bigsmile:
  • Ja jeszcze w sprawie jarmuża, którego kocham.
    Albo zapiekam go z czosnkiem, oliwą skropiony sokiem z cytryny albo pokrojony dodaję do jarzynówki (ale nie zaprawionej śmietaną!)
  • A dziś Mańka wspomniała coś o śliwkach! Oni nas z torbami puszczą....nigdy nie zbieraliśmy słoików z powodów lokalowych, teraz na gwałt zbieramy a większe kupujemy
  • Wywalczyli piwnicę, zmieszczą i śliwki:wink:
  • Ktoś się pytał co zrobić z nektarynkami. Ja zesmażyłam jak normalny dżem (tyle że bardzo krótko: aby tylko zawrzały i potem może max 1h) i do słoików. Bez żadnego cukru i innych badziewi.
  • A ja zapytam o przepisy na przetwory z pomidorów. Jest u nas możliwość zakupu ładnych pomidorków wprost od producenta w cenie 1kg - 50 groszy, więc zależałoby mi na tym, by ich upchnąć jak najwięcej w słoiki :bigsmile: Uwielbiam pomidory, a w zimie są koszmarnie drogie i niesmaczne. Kupowanie pomidorów w puszkach do sosów lub zup też się średnio opłaca.

    Czy ktoś pakuje całe pomidorki w słoiki? Czy zalewacie i ile pasteryzujecie? A może ktoś robi własne przeciery i keczupy? Będę baaaardzo wdzięczna za pomoc :bigsmile:
  • MonikoMa - piszę priv
  • Czy ma ktoś sprawdzony przepis na przetwór z cukini??
    mam duże cukinie i chciałabym je jakoś zachować na zimę - najchętniej w postaci surówki do obiadu? robicie takie?

    bardzo ładnie proszę o pomoc z cukinią.
  • SAŁATKA Z CUKINII

    2kg cukinii
    1 cebula
    0,5kg marchewki
    2 szklanki wody
    2/3 szklanki octu
    1/2 szklanki cukru
    liść laurowy
    ziele angielskie

    Marchewkę pokroić w plasterki lub kostkę i podgotować w zalewie bez
    octu, do miękkości.
    Cukinię zszatkować na plasterki i posolić na kilka godzin, aby
    zmiękła. Tak samo zrobić z cebulą. Następnie odcedzić, wycisnąć i
    włożyć do zalewy. wymieszać wszystko, włożyć do słoików i pasteryzować.

    Sprawdzona przez wiele lat, pierwsza znika z zapasów zimowych :bigsmile:
  • to jest prawie nie możliwe ale wszystkie składniki mam w domu ) hurra nie musze nigdzie iść na ten upał - Celinko dziękuję.

    A ten ocet to kiedy mam dodać?
    a jak długo pasteryzować?

    przepraszam za pytania - ale zawsze przetwory robiłam z mamą, znaczy ja wkładałam myłam słoiki a zalewy, pasteryzacja to była jej działka - i teraz nie wiem:/
  • LECZO
    3 kg pomidorów - sparzyć, obrać i pokroić
    1 kg cebuli - pokroić w kostkę
    4 szt. papryki - pokroić w kostkę
    2-3 szt. cukinie - obrać i pokroić

    zalewa:
    1 szkl. oleju
    3 łyżki soli
    2 łyżki cukru
    1 koncentrat pomidorowy

    Wszystko razem gotować przez 1 godz. często mieszając. Nakładać do słoików na gorąco zakręcać i odwracać do góry dnem. (ja słoiki jeszcze gotowałam 15 min. tak dla pewności)

    W zimie wystarczy ugotować tylko ryż, podgrzać leczo ze słoika, ewentualnie wkroić jakąś parówkę lub inną wędlinkę i szybki obiad dla leniwych jest :wink:
  • Ocet dodajesz jak już marchew będzie miękka. Wtedy wyłączasz gaz i wszystkie składniki łączysz, mieszasz.
    Cukinię i cebulę (w osobnych naczyniach) solisz na oko, a potem sprawdzasz, jeśli za słone to przepłukujesz wodą, bo byś sałatki miała za słone.
    Pasteryzuję 20 minut od zagotowania się wody.
  • Mrożę zawsze cukinię pokrojoną w kostkę, więc i dynię myślę- można.
  • PASZTET Z CUKINII

    3 szklanki cukinii zetrzeć na tarce o dużych otworach
    3 cebule drobno posiekać lub tak jak cukinię
    1,5 szklanki bułki tartej
    20 dag żółtego sera starty na tarce
    3 jajka (białka ubić na sztywną pianę)
    0,5 szklanki oleju
    sól, pieprz,

    Wszystkie składniki razem wymieszać, na koniec połączyć z pianą z białek i piec 1 godz.
  • SOS SŁODKO-KWAŚNY

    3duże cukinie - kroimy w kostkę
    1kg kolorowej papryki - kroimy w kostkę
    1kg cebuli - kroimy w kostkę
    0,5kg marchwi - kroimy w słupki
    -wszystkie składniki posolić na 2 godz.

    zalewa
    1szklanka octu (nie cała)
    1szklanka cukru
    1szklanka oleju (nie cała)
    liść laurowy, ziele angielskie, 3 słoiczki przecieru pomidorowego.

    Odlać wodę z nasolonych warzyw. Dodać wszystkie składniki, oprócz przecieru pomidorowego. Gotować 25 min. po czym dodać przecier pomidorowy i gotować jeszcze 10 min. Gorące wkładać do słoików i odwracać do góry dnem.

    Moje uwagi:
    Marchewkę w zalewie zacząć gotować nieco wcześniej samą, bo jest trochę twarda...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.