Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ajerkoniak pilne!

PaxPax
edytowano lipiec 2011 w Kuchnia
Sluchajcie,dostalam butelke spirytusu (tutaj to towar deficytowy) I marzy mi sie zrobienie ajerkoniaku.Podajcie prosze jakis sprawdzony przepis,za duzo tego w necie I roznia sie
A ja pomylic sie nie moge...

Komentarz

  • Alkohol towar deficytowy ?
    Kupić gąsiorek 10 kilo cukru i owoce może jeszcze drożdże.
    i eja z koksem !
  • Alkohol jest...az za duzo.Ale spirytusu niet.Dlatego pytam o przepis-Bo raz Pojawia sie mleko skondensowane a raz zwykle,raz cukier waniliowy a raz wanilia,sama nie Wiem juz jak go zrobic...
  • Ja robię gęsty i mocny, na żółtkach ucieranych mlekiem skondensowanym słodzonym i wanilią. Trudno wypływa z butelki i jest mocny, bo nie rozcieńczam spirytusu. Moja mama robiła z kogla mogla i mleka skondensowanego niesłodzonego, chyba robiła z wódki 50%, ale może się mylę, na pewno rozcieńczała trochę spirytus, no ale to było co najmniej25 lat temu, więc nie znam dokładnego przepisu.
  • Pax, mama robiła z cukrem wanilinowym, bo wanilii nie było, ja polecam dziś wanilię.
  • Maniek-wielkie dzieki !!!A moglbys podac dokladny przepis?Odwdziecze sie jakimis irlandzkimi Bo mam troche wyorobowanych jesli bys chcial;-)
  • Pax, jutro będę miał supersprawdzony przepis z mlekiem skondensowanym, więc poczekaj. Niestety, nie zapisuję przepisów i moje eksperymety wymagają eksperymentowania. Mój zeszłoroczny miał z50-60% i można go było kroić, Tobie , myślę, zależy na czymś bardziej standartowym.
  • Maniek poczekam I bbb dziekuje:-)
  • Też czekam :bigsmile:
  • Tak myśle, że ze zwykłego mleka można zrobić coś dobrego: utrzeć żółtka z cukrem i wanilią postawić na małym gazie i dolewać mleko, wrzucić to, co zostało po wyjęciu ziarenek waniilii, podgrzewać mieszając do temp. 82C, nie więcej. Ostudzić, następnie dolewać spirytus mocno mieszając. Myślę, że na 0,5l spirytusu, trzeba wziąć 0,7 mleka i 5-6 jaj, cukier jak kto lubi. Tak sobie wyobrażam, aha, trzeba wyjąć korę wanilli
  • Mam, a jednak najlepsze zwykłe mleko, no i spirytus rozcieńczony winiakiem, przecież tak robiłem, skleroza...
    PRZEPIS: 4 żółtka z dużych jajek oddzielić dokładnie od białek i ubić z 40 dag cukru pudru(moim zdaniem trochę za dużo). zagotować 3/4 szklanki pełnotłustego mleka, zdjąć z ognia, wolno wymieszać z ubitym koglem-moglem, potem ubijać trzepaczką aż powstanie piana. Zmieszać: szklankę spirytusu, 1/2 szklanki winiaku(koniaku) i 3/4 szklanki przegotowanej wody. Do tej mieszanki wlać poprzedni płyn, zamieszać, porozlewać do butelek i zakorkować. SMACZNEGO
  • Mam, a jednak najlepsze zwykłe mleko
    zwykłe... 0,7? no to trzeba trochę czasu... można dac w zastępstwie na przykład krowie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.