Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sokowirówka - porady i sugestie mile widziane :)

edytowano sierpień 2011 w Kuchnia
Właśnie wyrzuciałam na śmietnik nasza jovite zelmera :devil:

Paskudne ustrojstwo, które powinno się nazywać dżemówka do jabłek, a nie sokowirówka!!! Z twardszymi rzeczami jeszcze jakoś sobie radziła, ale jabłka, to była tragedia.

Ach, tęsknię za starą, dobrą "malinką" produkcji komunistycznej :cry:
Soczek z jednej strony,a wióry suche i wszystko ładnie oddzielone.



Im więcej szukam i czytam, tym bardziej jestem skołowana, dlatego:

Jakie modele sokowirówek polecacie?

:bigsmile:


Najważniejsze dla mnie jest, żeby była wydajna - porządnie oddzielała sok od miąższu i była w przystępnej cenie...

Ogólnie będzie miała dużo pracy, bo będzie wykorzystywana kilka razy w tygodniu i musi dawać radę wyprodukować 3 litry soku...

Komentarz

  • Ha ja mam jakąś i nie narzekam chyba zelmer ale nie jetem pewna. Potem sprawdzę.
  • ja mam z lidla, SilverCrest, kupiona w grudniu 2009. czasami stoi i sie kurzy, czasami uzywana codziennie - w zaleznosci od sezonu owocowego :bigsmile:

    Nie radzi sobie z nieobranymi owocami typu jablka, brzoskwinie itp.: skorka zamula. Jak wrzucam obrane i w kawalkach, dziala bez zarzutu.

    Ma osobny pojemnik na sok i osobny na wiory. Na raz mozna zrobic litr soku, potem trzeba oproznic dzbanek i mozna dzialac dalej.

    To nasza pierwsza sokowirowka wiec pewnie nie jestem obiektywna, ale jestem z niej zadowolona. Latwo sie rozmontowuje do mycia, to tez plus.

    Kosztowala (poza PL) 30 euro.
  • Przez szereg lat miałam sokowirówkę zelmera.Jest nie do zajeżdżenia.Była dobra bo nigdy innej nie znałam.

    Teraz mam wyciskarkę omega .Bardzo dobrze wyciska buraki ,pokrzywę czy miękkie owoce.Chodzi cichutko i jest szybka do umycia.Kosztuje około 1500 zł.Zwróci Ci się bardzo szybko ,ponieważ zużywa wielokrotnie mniej warzyw oraz jakość soków jest też zacznie wyższa
  • Docelowo też palnuję wyciskarkę kupić : omege albo wogóle zaszaleć i sprawić sobie angel :)

    Ale póki co jakoś tak ciągle mamy inne, bardziej konieczne wydatki i stale odkładam tą wyciskarkę na później :bigsmile:

    A w tej chwili potrzebuję czegoś "na wczoraj", więc dopóki na wyciskarkę muszę trochę poczekać, to przez ten czas miałabym cokolwiek :cool:

    Zastanawiam się w tej chwili nad moulinex albo clatronic.



    Pustynny - dla mnie obieranie jabłek to nie byłaby znowu taka tragedia, ważne żeby musiu mi nie robiła tylko sok :cool:

    Jeszcze się okaże, że nawet produkt made by lidl czy biedronka jest bardziej sensowny niż ten zelmer :bigsmile:



    Kristi a jaki model omegi masz?
    I czy różnica jest tylko w suchości pulpy, czy smak soków tez jest inny?
  • Już wiem, Zelmer "Julita" się zwie i jest ok nawet pestki od jabłek jej nie szkodzą.
  • dożo funkcji ma ta omega Mieli, miażdży i oczywiście wyciska

    zanim kupisz wyciskarkę soku lub sokowirówkę

    nawet olej można wyciskać ciekawe jak by taki olej wyszedł z pestek dyni

    jak działa ta maszyna



    wyciskarka angel
  • A ja kupując sprzęty AGD kieruję się podstawowym kryterium: musi mieć jak największą moc. Do tej pory ta zasada sprawdza się znakomicie.

    Sokowirówkę kupiłam taką philipsa:
    http://www.megamedia.pl/sokowirowka-philips-hr-1861.php

    jest już wiekowa, a sprawuje się doskonale. Żadne jabłka w skórce jej niestraszne. I co ważne, dobrze odsącza. Pulpa wychodzi mało mokra.
  • Tomira - ja miałam jovitę.
    Była jeszcze na warancji, ale już nie miałam siły z nią walczyc - wychodziło na to, że musiałabym wymieniać sitko po trzech użyciach... czyli u mnie nie przetrwałoby nawet tygodnia :devil:

    Wywaliłam ustrojstwo i nigdy więcej tej firmy.


    Malia - dzięki za opinię, bo też się nad tym philipsem zastanawiam :)

    Krzystof - dzięki za linki!Obecnie szukam jakiejś tymczasowej sokowirówki, ale docelowo mam zamiar kupić właśnie wyciskarkę. Te linki pomogą mi w wyborze modelu :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.