Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

2456748

Komentarz

  • Taaa, a świstak zawija...
  • Ogólnie masa - spoko, ale wydaje mi się że na tort dla dziewczynki można wyczarować z niej znacznie więcej fajnych rzeczy, niż dla chłopaka... no i trzeba mieć barwniki!
    I jeszcze: lepiej wycinać na płasko kształty np. foremkami do ciastek niż lepić figurki.
  • Już mi lepiej!
  • Szał!!! Czapki z głów!!!
    (a po torcie motylkowym oczekiwania wielbicieli Twoich dokonań były rozbudzone... ;) )
  • Teraz ja poproszę o pomoc :bigsmile:

    W udziale przypadło mi zrobienie tortu dla siostry z okazji 18 urodzin na najbliższą niedzielę - i niestety pomysłu brak, poczytałam sobie tu i ówdzie i wiem narazie że

    ciasto - z mojego wyszukanego gdzieś i sprawdzonego przepisu czekoladowe
    masa - bita smietana zrobiona wg. wskazówek Jadwigi i wiśnie w galaretce z przepisu Promamy

    ale brak mi pomysłu na dekorację temat przewodni całości itd - podpowiecie coś?
    ( w tamtym roku robilam motyla) teraz chciałabym coś z masą plastyczną, ale brak mi barwników w proszku i glukozy ( za pianki marshamallow już sie nie biorę).

    Ania49 ( chyba) pisała gdzieś że barwi masy galaretkami w proszku - czy tak poprostu dosypujesz suchej galaretki do masy?

    AB - gdzie można dostać glukozę w proszku? w aptece? supermarkecie? czy ta masa po zrobieniu jest biała?

    pomocy !
  • Uja, glukoza w aptece, zdecydowanie :)
  • w kwestii dekoracji, potrzebna jest inspiracja: czy Twoja siostra lubi coś co mogłoby "nas" zainspirować? lubi tańczyć/czytać/grać? lubi koty/kwiaty/ no nie wiem?
  • i tu mały problem właśnie bo siostra jest niepełnosprawna - jeździ na wózku itd. więc o zainteresowania trudno

    jedno jest pewne że cokolwiek będzie to się ucieszy - ale ja bym chciała żeby się ucieszyła bardzo bardzo i dlatego tyle myślę - zamiast posmarować tort masą i posypać posypką :/
  • Ah AB - to dłuższa i niestety wciąż niezdiagnozowana historia :)

    w każdym razie dziewczę wszystko rozumie (ale nic nie mówi, nie siedzi, nie chodzi itd) i chcę żeby miała najpiękniejszy tort jaki umiem zrobić :)

    taki mi się podobał:http://i.pinger.pl/pgr190/98d58c9c001cfc1a4a4770a5/01017_d.jpg

    dlatego pytałam czy masa biała, bo resztę można by kakao zastąpić - ale się jeszcze zastanawiam
  • mordka z soku - a kwiatek hmm może prawdziwy? jakby jakiegoś bratka skombinować i wetknąć?
  • Z wczorajszych pierwszych urodzin wnuczki mego brata - wprawdzie kupczy - ale wklejam, bo jest inspirujący :dw:

    08.2011%252520139.jpg
  • taki właśnie serowo- myszkowy tort był moim objawieniem :)

    kiedy go zobaczyłam postanowiłam , że kiedyś też będę umiała































    na razie - chałturzę
  • Najtrudniejsze w tych tortach to przynanajmniej dla mnie rozwałkowanie tej masy, żeby starczyło na całe ciasto i nigdzie sie nie zerwało.
    Torcik serowy super :) a i myszki piękne.

    Melduję że tort krowa wykonany, jak mężu zrzuci zdjęcia to pokażę - jubilatka zachwycona, goście też - a masa z glukozą naprawdę fajna dużo łatwiejsza niż ta z pianek i dużo ładniejsza niż taka z mąki i margaryny.
  • Rewelacyjny. Muszę spróbować tej masy ulepić, może w styczniu na Łuśki urodziny.
  • Myśmy poszły dziś na łatwiznę - tort gotowy z cukierni...
    Ale za to pleśniak Doroty, mój biszkopt z pianką i brzoskwiniami oraz galaretki z bitą śmietaną i czekoladą autorstwa Ani, a jako konkret:wink: udka w jakimś fikuśnym sosie meksykańskim i sałatka z gyrosem.
    O.:bigsmile:
  • AB Ty jednak chyba nie chcesz mnie gościć wiesz ja już się wypowiadałam, ale ten tort jest po prostu "megawypaśny".
  • AB
    ja ci obiecuję
    ja kiedy w końcu do rodziców pojadę i w T się zatrzymam
    i ja nie wyjdę od Ciebie póki mi nie pokażesz - krok po kroku jak taką masę zrobić

    O!!!

    i już się bój :cool:
  • [cite] AB:[/cite]A why "nie chcę Cię gościć"? To Ty nie chcesz przybyć:wink:
    To Ty mnie załamujesz tortami, albo "Zrób to sam".

    Ale nic się nie bój odwiedzę Cię może nawet sama do Torunia się wybiorę, bo męża męczę o to już dłuuugo.
  • Tak, tak, tak? Byłoby cudownie, ale to będzie oszukaństwo, ja się tak nie bawię. Muszę męża bardziej wymęczyć o ten Toruń. Właśnie wymyśliłam taki sobie sprytny plan hmmm.
  • AB - świetny! bardzo, bardzo mi się podoba :)
  • a ja nadal przekładam murzynek bitą śmietaną :shamed:
  • Pytanie za 100 pkt.

    Czy "w kąpieli wodnej" to mam rozumieć, że rozpuszczam te masy w garnuszku zanurzonym w drugim garnuszku z wodą?
  • tak, dobrze rozumiesz, ale wodka jest tylko za dobre gadanie.:bigsmile:
  • wiec wodka dla mnie:bigsmile:
  • Mam pytanie...
    czy te torty ze zdjęć..zrobił CZŁOWIEK??:shocked::shocked::shocked:


    :wink:
  • [cite] ProMama:[/cite]wiec wodka dla mnie:bigsmile:

    wybierz sobie :wink:


    absolut_vodka_family.jpg
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.