Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1356748

Komentarz

  • Dobra - to jeszcze jedno pytanie:

    czy żelatynę rozpuszczacie w zimnej wodzie czy w gorącej?
  • w cieplej [ja]

    wow ile wodki, szkoda, ze ja nie pije:wink:
  • No to zrobiłam i siem chwale :tooth:


    DSC08945.JPG


    DSC08948.JPG
  • Brawo - świetnie torty.
  • Ale fajne torty. Ja też sama robię dla mojej Oli, i chętnie bym się pochwaliła, ale nie wiem jak sie wrzuca zdjęcia:cry:
  • Superowskie :bigsmile:
  • Mamooli - to banalnie proste - musisz mieć tylko zdjęcie przerzucone na serwer w necie (picassa, fotosik itp), następnie kopiujesz adres zdjęcia, wybierasz ósmą ikonkę (tę z ekranikiem) i wklejasz adres.
  • Udało się. Ja co prawda poszłam na łatwiznę i kupiłam trochę dekoracji gotowych, ale tort wykonany własnoręcznie.
  • a ta koronka dookoła to jadalna?
  • Nie :sad:. Przed pokrojeniem wstęgę trzeba zdjąć. Tyle, że łatwo się "montuje" i ściąga.
  • No to teraz ja:
    P2027394.JPG

    I wyjaśniam:
    Tort na 2 urodziny Anki, na nim Klementyna (nasza zaprzyjaźniona koza) i przynależące do niej kury (rasa kura tygrysia - tak mówi mąż).
    Wyszło nie do końca tak jak miało być. Zielony miał być jasny zieloniutki, ale barwnik jakiś taki... Kury i kozę wycinał pracowicie mój mąż. Masa marcepanowa, w smaku super, ciężko się wałkuje i nakłada. Działaliśmy do wpół do drugiej, na koniec stwierdziliśmy zgodnie, że nieźle nam na mózg padło, zwłaszcza że plastyczni nadmiernie nie jesteśmy (rozróżniamy barwy podstawowe).
    No,ale jakaś tam satysfakcja jest.

    edit: w prawokliku widać całość.
  • Predi - rewelka!
  • Fantastyczny i jakie rasowe kury ! Anka musiała być zachwycona:)
  • Świetny, wszystkie wasze pomysły są super. Ja też robię na 02.03 na 11 urodzinki. :bigsmile:
  • No nie, zaraz w depresję wpadnę, albo wezmę się w garść i przygotuje najprostszy tort na świecie na A. urodziny. Zatem poproszę o przepis.
  • _Joanna_ weszła mi na ambit swoim tortem :wink: w sierpniu urodziny męża,też chce jakiś wypasiony.

    edit:kury to była wizja męża.
  • Predikato, dopiero dzisiaj odnalazłam ten wątek (mam większość poblokowanych, bo nie mam czasu czytać). Przypomniało mi się że pisałaś, że wstawisz zdjęcie i postanowiłam poszukać :)
    Koza piękna i kury też!!! Barwnik ciemny to fakt, ale ogólnie super tort!
    Ja bym na pewno takiej kozy wyciąć nie umiała!

    I na pocieszenie dodam, że ja też pół nocy nad tortem dla Antka spędziłam i też się pukałam w głowę, żem szalona...
  • [cite] Predikata:[/cite] w sierpniu urodziny męża,też chce jakiś wypasiony.

    chyba muszę się nad sobą zastanowić, bo ja robię wypasione torty tylko dla dzieci...
  • @_Joanna_ to że mąż chce wypasiony jeszcze nie znaczy, że mu zrobię :wink: W końcu za przeproszeniem będę w końcówce połogu.
  • uJauJa
    edytowano maj 2012
    Torcik - masa cukrowa AB ( bo nei było nigdzie białych pianek) lukier królewski i srebrne perełki.image

  • Śliczny!
  • @uJa, ech, fajowy. Wstaw jeszcze ten, co dla siostry robiłaś, jest się czym chwalić.
  • Śliczny tort! Ja mam zrobić komunijny na niedzielę. Mam srebrne kulki, ale muszę zrobić masę cukrową. Czy z pianek? Która łatwiejsza? Jeszcze żadnej nie robiłam.
    I mam pytanie. Jak już rozwałkujecie tę masę, to jakim cudem tak ładnie okrywacie ten tort. Przecież na bokach ta masa powinna się fałdować, jeśli masa jest w jednym kawałku. Chyba, że boki okrywacie osobno. Ale jak wtedy połączyć tak, aby nie było widać
  • edytowano maj 2012
    wszystko w jednym kawałku
    ta masa ma jakąś taką właściwość, że tam, gdzie trzeba to się naciąga i jakoś tak samo wychodzi, że tort cały jest okryty bez większego kombinowania :)
  • Oj kombinowania było sporo  - zwłaszcza na bokach, u nas były dodane jeszcze szarfy z tego białego żeby ukryć niedoskonałości, a i tak je było widać - następnym razem będzie lepiej:)
    z testów wynikło że masa piankowa ma większą elastyczność i łatwiej się ją układa ( chociaż ja się z masą z pianek więcej kiedyś umęczyłam)
  • A ja zaszalałam i kupiłam na allegro szablony do falbanek, wałek dekoracyjny, szczypce dekoracyjne, barwniki itd. Będę szaleć. Syn na 19.05 zamówił na urodziny tort w kształcie gitary, na 26.05 robię piętrowy komunijny, w czerwcu Szymkowi na 5 lat chcę zrobić autostradę (mam samochodzikowe trzymanka do świeczek), a w lipcu 2 latka Antka i 12 Kuby. U nas zaczyna się sezon. Będę się sukcesywnie chwalić efektami.

    Mam m.in. zamiar zrobić coś takiego:
    image
  • Dziewczyny, czy mogę zrobić tort na niedzielę jutro, tzn. w piątek, biorąc pod uwagę, że nie będzie stał w lodówce? Chcę go przykryć masą z pianek, a w środku będzie krem taki jakby budyniowy, tzn. ugotowane na miękką kluchę mleko z mąka i zmiksowane z cukrem i masłem. Miksuje się długo, aż całość będzie lekka i aksamitna.
    Zepsuć bez lodówki, to by się mogło jedynie masło, ale jeśli przykryję masą, to bez dostępu powietrza masło nie zjełczeje, prawda?
    W lodówce ponoć ta masa nie najlepiej się przechowuje. A poza tym i tak nie mam miejsca.
    Jakie macie doświadczenia? Nie chcę robić w sobotę, bo idziemy na ślub, a poza tym pierwszy raz będę robić tort tego typu, więc muszę mieć czas na wypadek, gdyby mi nie wyszedł.
  • Do lodówki masy z pianek czy masy cukrowej nie wkładaj bo robi się taka maziasta. Ale też 3 dni bez lodówki masa budyniowa z masłem może spłynąć bo zepsuć się raczej nie zepsuje.
    A i nie liczyłabym na to że masa cukrowa odetnie dostęp powietrza do wnętrza ciasta :)


    A jaki tort zaplanowałaś? możesz napisać coś więcej?
  • Toś mnie pocieszyła.... :(

    Tort chcę zrobić cały biały, gładki + jakieś bladoróżowe kwiatki i srebrne perełki.
    W takim razie jutro upiekę biszkopt, a w sobotę zrobię krem i masę. Jeśli mi nie wyjdzie, to mam zapas kremówki i będzie z bitą śmietaną.
    Ta masa powinna być dość sztywna, tzn.krem. Chcę nim także przyozdobić babeczki, cupcakes. Upiekę je jutro, a krem w sobotę.
    Za to na jutro przełożę pieczenie tego, co miałam piec w sobotę, tzn. drobnego pieczywa z czosnkiem, cebulą, serem, ziołami, itp.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.