Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

14244464748

Komentarz

  • Jestem po 2 etapie czyli przełożenie, ze stresu walnęłam dwie śmietany zamiast jednej czyli o 150 ml za dużo ale krem nie był nadmiernie płynny. Nasączyłam sowicie kawa ze słonym karmelem, okaże się czy nie za bardzo. Jutro tynk, kremówka i mascarpone 1:1 i pytanie czy to oznacza że tyle samo kremówki w mililitrach co mascarpone w gramach? Bo takie jednostki na opakowaniach, @Dorotak prośba o opinię :) Z wrażenia też zapomniałam poczekoladowac pierwszy blat, w ostatniej chwili zrobiłam to drugiej warstwie obficie :) 
  • Izka, tak, tyle samo gramow co mililitrów ;) 
    Dasz radę, trzymam kciuki!
  • Dzięki za fachowe dane i wsparcie :) 
  • Melduję że tort całkiem niezły wyszedł :) 
  • Piękne ! 
  • Ciocia Krysia ma estetykę kilo cukru na kilo ciasta. 
    Wasz jest w mojej estetyce. Cioci Kasi.
    Podziękowali 2Rejczel madzikg
  • U nas dziś taki tort.
    Dla miłośników fastfoodów :D
  • Wy się nie śmiejecie.
    Preferencje jubilata zawsze na pierwszym miejscu.
    Powiem szczerze, że wyzwanie miałam.
    Pierwszy raz takie coś robiłam.
    Trochę się tej buły bałam.
    Ale wyszło naprawdę dobrze.
    A jubilat zadowolony.
    I zaskoczony.
  • Myśmy na ślub epokę wyprzedzili.w takim razie.. 12 lat temu wszyscy się babrali w masach cukrowych.. I te torty jeszcze po poprawinach do domu ludziom pakowali.. A my 4 różne piętra takie normalne z molusa.. poszedł do okruszyny od razu:-)  
  • Oj, zjadłabym oba. Ślinianki już mi się uruchomiły  ;)
  • Nasz J.ma w maju urodziny. Jak ja nie mam pomysłu na tort... Pierwszy raz będę robiła mały, tylko dla nas, bez gości... :(
  • @Dorotak, no dinozaury ;) nad czym tu myśleć. Ich nigdy dość.
  • Były u F... Nie mogą się powtarzać...
  • Kup opłatek na tort z ulubionym bohaterem- łatwe i efektowne!
  • Zrób tort kupa. Chłopaki umrą ze szczęścia.
    Podziękowali 1madzikg
  • W maju sa truskawki. Tort- truskawka.
  • Dorotak powiedział(a):
    Były u F... Nie mogą się powtarzać...
    Serio? Tyle jest dinozaurów, że można tym razem dac inne.
  • Lubicie zamki, zwiedzanie wiec moze tort - sredniowieczny zamek/forteca? Palisada, most zwodzony, dookola fosa, na szczycie wiezy powiewajaca choragiewka z imieniem i wiekiem jubilata.
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Dorotak moze tort z ksztaltem bohatera ulubionej bajki, misia? Albo superbohatera
    jedno ze znajomych dzieci na urodzinki miało tort z księżniczką ;)
    Podziękowali 1Dorotak
  • Nadal lubię to, że U nas wystarczy wybrać smaku i stylistyka cioci jest ok.
    Podziękowali 2Dorotak Rejczel
  • Nie no u nas tort to najważniejszy prezent niespodzianka. W tym roku nie będzie imprezy z grillem, więc już i tak będzie J smutno...
  • Tort - pistolet (maszynowy :))! Albo... czołg! Albo... piłka do nogi. Albo - boisko. Albo nie wiem, ale jak Cię 'znam', to coś bardzo fajnego wymyślisz. 
    Podziękowali 2Dorotak stasia1
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Wy się nie śmiejecie.
    Preferencje jubilata zawsze na pierwszym miejscu.
    Powiem szczerze, że wyzwanie miałam.
    Pierwszy raz takie coś robiłam.
    Trochę się tej buły bałam.
    Ale wyszło naprawdę dobrze.
    A jubilat zadowolony.
    I zaskoczony.

    @Małgorzata32 jak robiłaś bułę?
    Tzn z jakiego przepisu?

  • A taki tort: mus truskawkowy z moje wypieki z jednego przepisu tj truskawka z żelatyna i kremówka, tym przełożyć wraz owocami np brzoskwinia i banan, tynk od @Dorotak tj mascarpone i kremówka, ustrojenie dowolne, solenizant 1 rok kończy. Czy jakieś pułapki tu lub coś jedno do drugiego nie pasuje? Z góry dziękuję za pomoc :) 
  • Za dużo roznych owoców :P a banan zrobi się czarny i będzie źle wyglądał..
    Dałabym osobiście truskawki w dwóch formach z musu/konfitury/świeżych/kremu na bazie śmietany z truskawkami ;)
  • a on ma jeść ten tort?

  • Przy takim maluszku to uwaga na te pierwsze truskawki, moga uczulac.
  • Ma jeść. Właśnie a propos uczulenia to był wczoraj płacz z powodu czerwonej pupy prawdopodobnie po pomidorach,wychodzimy powoli z tego. Z drugiej strony ona dużo nie je. Może zrobię jedną warstwę truskawka a jedną śmietanową, żeby można było jeść analitycznie, nie za dużo truskawki. A banana zaryzykuję że będzie brzydki bo to jedyny owoc który ona je w sporych ilościach. No bo kolorki chemiczne nie bardzo bo po kisielu miała mega uczulenie. Tiramisu wyszło za duże i trochę męczymy więc czekolady bym nie chciała. Dla takiego maluszka to chyba trudno znaleźć smak ale też w sumie mało je moja malutka... 
  • Sorry, ona :) Ale nie kumam problemu. Zrob jaki lubisz, na wierzch połóż 3 truskawki, daj jej truskawki i trochę smietany/kremu/biszkoptu.
    Podziękowali 1Izka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.