Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1% dla Weroniki

24

Komentarz

  • Ci oferują dobry program zawsze, nie wymusza, podpowiada, ale można zmienić.

    http://www.ips-infor.com.pl/index.php?ml=1&mg=3
  • Czy ktoś z Was ma doświadczenie z Fundacją "Zdążyć z pomocą"?
    Wczoraj akurat rozmawiałam z osobą, która ma i to bardzo negatywne. Jej siostrzeniec miał u nich konto. Podobno strasznie oszukują. Pieniądze ( często bardzo duże dzięki wysiłkom rodziny i znajomych) wpływają na konto dziecka, ale na leczenie trzeba oprócz tego zdobyć własne środki. Dopiero po opłaceniu wszystkiego i przedstawieniu rachunków wypłacają równowartość. Środki niewykorzystane (np. gdy ktoś nie zdobył odpowiedniej kwoty, lub gdy wpłynęło więcej wpłat niż opiewał rachunek) przechodzą na własność fundacji. :-(
    Pani mówiła, że wiele fundacji to naciągacze, z wieloma, trudno w ogóle o kontakt, listy wracają z adnotacją adresat nieznany itp.
    Podobno najskuteczniej współpracuje się z fundacją Polsatu- wypłacają wszystkie środki, które wpłynęły na konto dziecka bez potrzeby przedstawiania rachunków. Jedyny problem, że umowę zawierają na dość krótkie terminy i trzeba potem odnawiać.
    Nie znam się zupełnie na fundacjach, przypadkiem zdarzyła mi się ta rozmowa. Nie wiem czy to prawda. Osoby nie znam, ale brzmiało to wiarygodnie.
  • "Podobno strasznie oszukują."

    To, co opisałaś, trudno uznać za oszustwo. Praktyka refundowania faktur wydaje się jedyną sensowną. Wymóg wykorzystania środków w określonym czasie też można uzasadnić. A przede wszystkim, jeżeli wszystko to zawarte jest w umowie z rodziną, to zasady współpracy są jasne.
  • Nie chodziło tylko o to, trudno opisać krótko w poście. Generalnie z dość rozległego doświadczenia z fundacjami akurat "Zdążyć z pomocą" ta osoba wymieniła jako cytuję "oszustów". Osobiście jak już pisałam na tym się nie znam, dlatego pytam o zdanie innych, którzy się znają i z tą konkretną fundacją współpracowali. Szkoda by było, gdyby pomoc miała nie trafić do Weroniki tylko do kieszeni kogoś kto potrafi się ustawić.
  • :shocked::shocked::shocked:
  • Małgoś, nie rób takich oczu. To tylko opinia jednej przypadkowo spotkanej osoby, z którą dłuższą chwilę rozmawiałam. Dlatego pytam doświadczonych, czy takiej opinii należy wierzyć. Bo mnie trochę przestraszyła.
  • My z mężem rónież przeznaczymy 1%. Zachęcę również znajomych. 
  • edytowano marzec 2012
    Spadło a szkoda!
    up!
    Z opóźnieniem zobaczyłem zbiorczy temat o 1%
    dzięki :)
  • Rozliczyliśmy się już.
    1% przeznaczyliśmy na Weronikę.
    Szkoda,że tylko 1...
  • Podbijam
  • Z mojego doświadczenia
    Pieniążki będą potrzebne niejako długofalowo, na rehabilitację.To trochę inaczej niż np. na protezę. To tak o przepadaniu pieniążków.
    Z tego co pisze Barbara praktyka tej fundacji raczej nie trąci oszustwem. Rzadko które stowarzyszenie czy fundacja nie wymagają rachunków, nad nimi też ciąży księgowość.

    Zatem spokojnie wpłacajcie.

    Pomocne są ulotki, zostawiane w przychodni,sklepach,kruchtach kościołów (oczywiście zgoda potrzebna)
    No zastanówcie się,  kto zajmuje się zbiorowym  rozliczaniem pitów, tam,  dla niezdecydowanych,  też warto zostawić ulotki.


  • edytowano październik 2012
    Kochani! 
    Gorący okres w fundacji! Od 10 października na indywidualne konto Weroniki zaczęły spływać wpłaty z 1% podatku przekazanego na cele charytatywne. I powiem szczerze, że jestem w pozytywnym szoku!!! Łzy same kapią z oczu...
    Wpłaty są z całej Polski, jak długa i szeroka. Nie są to wpłaty imienne, ale przekazane z poszczególnych Urzędów Skarbowych. Są to baaardzo różne kwoty- od 1zł do kilkuset złotych w zależności od dochodów. Rozczulają mnie te kwoty: 2,50...31,30...8,70...7,20...119...4,80...itd...itp...Za każdą z tych cyferek stoi konkretny darczyńca. Nie podam Wam całkowitej sumy, bo przelewy  wciąż jeszcze trwają. Zresztą nie w sumach rzecz. Ale w dobroci serca! Powiem jedynie, że do tej pory wpłynęły datki od !!!161!!!osób! Myślę, że sporo z tych darczyńców to nasi forumowicze.
    Pieniążki na pewno przydadzą się Weronice. 
    Nie wiem, jak Wam dziękować...
    Bóg zapłać!
  • Żałuję, bo rozliczając PIT , się o koncie za późno dowiedziałam
    ale.........
    co się odwlecze ....
    cieszę Małgosiu razem z Wami !
  • Cudownie!
    Bogu dzięki!!!
  • Kochani, gdyby Ktoś z Was nie wiedział, na co przeznaczyć 1% swojego podatku, to może i w tym roku wesprzeć Weronikę wpłacając go na Jej konto w fundacji.
    Rehabilitacja jest kosztowna i czasochłonna. Ale ma sens i przynosi widoczne efekty. Na pewno żaden grosz się nie zmarnuje.

    Bardzo proszę w Jej imieniu!
  • edytowano luty 2013
    up
    Jakby ktoś jeszcze szukał...
  • Ponieważ wiele osób mnie ostatnuio pyta o subkonto, pozwolę sobie podbić wątek.
    Wszelkie potrzebne informacje są w pierwsszym poście.

    Wszystkim Wamn z serca dziękuję w imieniu Weroniki!
  • Dzięki!
  • Po raz kolejny zwracam się z apelem! Gdyby ktoś jeszcze zechciał wesprzeć rehabilitację Weroniki, bylibyśmy dozgonnie wdzięczni!
    Proszę przekażcie moją prośbę również swoim znajomym.





    W ostatnim czasie dostaję wiele próśb o 1% od wielu osób. Tyle jest potrzebujących...A sama jakoś mam skrupuły... :\">
    Umieć prosić to też wielka sztuka. Dużo pokory potrzeba...
  • Jak przekazać 1% podatku? Szczegóły tu:

    1% dla Weroniki



    http://fundacja.dzieciom.pl/images/pit2010wzor.jpg



    Numer ewidencyjny Weroniki to 16128





    Można również dokonywać indywidualnych wpłat na rzecz Weroniki

    Więcej informacji tu:

    darowizna
    na pomoc i ochronę zdrowia








    Z góry dziękujemy w imieniu Weroniki.



    Bóg Wam zapłać!

  • Ja akurat podatku nie posiadam w tym roku ;)

    ale właśnie była u mnie znajoma, która tegoż ma ponoć całkiem sporo i pytała czy znam kogoś komu warto przekazać - podesłałam jej Was na FB.
  • Małgosiu32, daj na wszelki wypadek KRS i nazwę fundacji.
  • Wiele osób mnie ostatio dopytuje o możliwość wpłaty 1%, więc pozwolę sobie podbić.
  • 1% przekazany :)
  • podbijam, ostatnie chwile :)
  • Pytanie na szybko mam - czy ten nr KRS który jest we wzorze podany to ten KRS tej fundacji zdążyć z pomocą? bo niewiem gdzie go mam znaleźć..
  • ok już wszystko wiem :)
  • edytowano październik 2013
    Właśnie spływają pieniądze z 1% na konto Weroniki w fundacji.
    Wszystkim, którzy nas wsparli BARDZO DZIĘKUJEMY!
  • edytowano styczeń 2014
    Podbijam na prośbę życzliwych. Ponieważ niektóre linki nie działają, skopiowałam ze strony Weroniki w fundacji - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"


    image

    Dane podopiecznego:

    Nr subkonta: 
    16128

    Województwo: 
    mazowieckie

    Data urodzenia: 
    2001-09-20

    Schorzenie: 
    stan po urazie czaszkowo-mózgowym, tetrapareza spastyczna

    Wpłaty prosimy kierować na konto:

    Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

    Bank BPH S.A.
    15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

    Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
    61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

    Tytułem:
    16128 - Spytek Weronika Maria - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

    Przekaż 1% podatku

    W formularzu PIT wpisz numer: 
    KRS 0000037904

    W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 
    16128 Spytek Weronika Maria


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.