Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysły na Wielki Post

2

Komentarz

  • edytowano luty 2012
    przeczytajcie list bp. Michalika
  • Właśnie czytałam, mocne mocne
  • No ja właśnie nie mam pomysłu i najgorsze jest to, że nie mam też mega-zapału
    :|
    Chyba po prostu zacznę od spowiedzi na dobry początek. Bardzo chciałabym też chodzić na gorzkie żale, bardzo lubię to nabożeństwo.
  • Doszłam do wniosku, że moim hasłem na WP będzie "Ora i labora" i nad tym spróbuję popracować
  • Ściskam Cię Haku - też tak chcę!!!
  • Ora et labora mam w powitaniu na komórce, gorzej to wychodzi w praktyce

  • Prayboy ale warto się zmagać...

    nie na zasadzie wszystko albo nic ale każdego dnia ileś tak kroków

  • "Ora et labora" co za wtopa!
  • Na Wielki Post mam plan:
    - trzymania się planu dnia, aby weszło mi to w krew
    - post (tu jeszcze myślę nad konkretem aby siebie umartwić)
    - jałmużna
  • Basju z tym planem dnia...zmagam się z tym od ostatniej spowiedzi tj. od 30 listopada...to też jedno z postanowień. Aktualne.
  • @AgaMaria - plan mam zrobiony, ułożony tylko z realizacją trudno, trudno rozpocząć i być  wiernym w jego realizacji.
  • Prayboy - super awatarek!
    A gdzie bp Michalik?
  • O, mam. :)
  • edytowano luty 2012
    Awatarek na Wlk.Post 
    dzięki Basja za zalinkowanie

  • Generalnie chodzi o to, by praca była u mnie do jakiejś 14ej od 8ej powiedzmy, a wszystko inne po tej magicznej 14ej. W praktyce zupełnie mi to nie wychodzi.
  • Dzięki, już byłam, czytałam, warto było. :)
  • @AgaMaria - a może masz pracować z jakąś przerwą w środku? Może będzie Ci łatwiej?
  • Z kilkoma dziewczynami, od jutra będziemy się modlić Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

    Zrobiłyśmy grupę "mailową" - jeśli ktoś jest zainteresowany - ZAPRASZAMY! 

    image

  • Basja - jedna opcja jest 2 h lub 1,5 potem spacer i obiad i znów 1,5 lub 2 h, ale to za mało, żeby się wkręcić, zainteresować tematem, nie usnąć po drodze, potrzebuję więcej czasu w jednym kawałku. Najtrudniejsze jest właśnie to: zacząć pracę rano i nie zajmować się netem, radiem, wstawianiem prania i wszystkim innym.
  • Dobrze jest pamiętać, żeby wszystkie nasze trudności i wyrzeczenia, cierpienia, łączyć z Męką Chrystusa. Bo same z siebie nie są tyle warte..
  • Ksiądz dziś kazał mi ofiarować jutrzejsze umartwienia w intencji zmarłego.
    I siedzę i kombinuję, co takiego mogłabym ofiarować.
    Post jest oczywisty. Może coś jeszcze?
  • a co proponujecie  na Wielki Post swoim pociechom zwłaszcza tym już takim nieco podrośniętym?

  • Haku - post "podlaski" - u mnie zwyczajowo w regionie w Środę Popielcową, Wielki Piątek i Wigilię, nie je się nabiału, jajek, etc :)
  • a mam takie pytanie - pomiędzy tymi trzema posiłkami można normalnie pić, np herbatę, kawę, tak? 
  • Haku - post "podlaski" - u mnie zwyczajowo w regionie w Środę Popielcową, Wielki Piątek i Wigilię, nie je się nabiału, jajek, etc :)
    Ja mentalnie jestem z Mazur, co oznacza, że jutro jadę na kaszy i rozpaćkanych warzywach.
    Moja Babcia je jeden posiłek. I nic, co jest szczególnie smaczne.
  • JA myślę, ze pomysł dobry! 

    Najwyżej mozna im w weekendy robić jakieś dobre deserki np. budyń - jest słodkawy, nie jest słodyczem, a zapewni, że nie będą ostro dawały w kość z powodu syndromu odstawienia ;-)

  • Haku umartwiać się możemy co dzień na 1000 sposobów! Nie posłodzisz herbaty, kawy, spanie bez poduszki, nie zakładanie nogi na nogę jeśli zwyczajnie zakładasz, jeśli idziesz na spacer to wchodząc pod górkę możesz ten wysiłek ofiarować (często to w ciąży robiłam) i na wiele różnych sposobów... 
  • Chleb i woda to bardzo dobry rodzaj postu :) Zwłaszcza współcześnie, kiedy wiemy, że białko, że błonnik itd. Tzn.nie cały Post, tylko dziś, w Wielki Piątek i w suche dni.
    Przyznam, że dziś piję nie wodę, tylko jakąś świńską herbatkę, bo zimno;) Kiedyś miałam zwyczaj nic nie jeść, ale ostatnio nie jestem w formie:(
  • No i post od orga, który właśnie zaczynam, będę wpadać tylko w poniedziałki. A zatem do zobaczenia i owocnego postu, kochani :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.