Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sałatki

1235»

Komentarz

  • ja na ryż z jablkami i innymi owocami też mam bleee
  • Bo zdecydowanie lepsza jest jaglanka :) zapiekana ze śliwkami węgierkami.
  • A jabłka zdecydowanie lepsze są nadziewane miodem mielonymi orzechami i cynamonem. I zapiekane w takiej formie :)
  • Malia powiedział(a):
    Bo zdecydowanie lepsza jest jaglanka :) zapiekana ze śliwkami węgierkami.
    nic na słodko, no sernik dwa razy do roku ... ze słodyczy najlepsza sałatka jarzynowa albo śledź;-)
    Podziękowali 2Skatarzyna Karolinka
  • Śliwki suszone, owinięte boczkiem i z gorącego pieca, to dobre jedzenie na słodko. ;)
    Podziękowali 2madzikg Karolinka
  • edytowano listopad 2019
    Ale jaglankę solisz, a do śliwek nie musisz dawać cukru.
    Zrobiłam to kiedyś, przyjechał kuzyn chłop 190cm i połowę brytfanny wciągnął.
  • do jaglanki wrzucam cebulke pomidory i oliwę :-)

    a śliwki z boczkiem to insza inszość :-)
  • Polecam pyszna sałatkę z marchewki, ogórka świeżego, kukurydzy, słonecznika, czosnku i majonezu :) jeśli ktoś chętny mogę podać dokładne proporcje i wykonanie  :p 
  • Poproszę o przepis.
    Podziękowali 1In Spe
  • Cztery większe marchewki zetrzeć na grubych oczkach i podsmażyć na oleju, aż zmiekna (w przepisie jest żeby dodać półtorej łyżeczki vegety, ja nie używam więc dałam sól i pieprz) . Ochlodzic. 30 dag słonecznika podprazyc. Dwa ogórki szklarniowe pokroić w kostkę.
    Marchew + słonecznik + ogórki + puszka kukurydzy wymieszać, dodać 4lyzki majonezu i ok 3 ząbki czosnku. Doprawic solą, pieprzem, odrobina cukru i sokiem z połowy cytryny.
    Sałatka pyszna i wg mnie i wg gości na kilku niezależnych imprezach  ;)  


    Podziękowali 4In Spe maliwiju ela99 madzikg
  • Potrzebuję przepis na sałatkę z makaronu ryżowego (tego długiego), robiłam tylko raz po jednym weselu z pamięci i teraz nie pamiętam co tam jeszcze było. Macie może coś sprawdzonego? Zdaje się, że była też z brokułem. 
    W necie widziałam też z kukurydzą i ananasem, tylko trzeba było jeszcze jajko dodać a to mi już nie pasuje. Poratujecie?
  • Makaron+ogórek+szynka drobno pokrojona+koperek + majonez+coś można dodać jeszcze może ser, może kukurydzę....
    Podziękowali 1Hope
  • Ktoś coś z surimi poleci? M nakupił trochę ajakos w czystej postaci nam nie wchodzi.. kiedyś jadłam gdzieś jakaś z kukurydza i ogórkiem.. ale nie pamietam co jeszcze 
  • ewap powiedział(a):
    Cztery większe marchewki zetrzeć na grubych oczkach i podsmażyć na oleju, aż zmiekna (w przepisie jest żeby dodać półtorej łyżeczki vegety, ja nie używam więc dałam sól i pieprz) . Ochlodzic. 30 dag słonecznika podprazyc. Dwa ogórki szklarniowe pokroić w kostkę.
    Marchew + słonecznik + ogórki + puszka kukurydzy wymieszać, dodać 4lyzki majonezu i ok 3 ząbki czosnku. Doprawic solą, pieprzem, odrobina cukru i sokiem z połowy cytryny.
    Sałatka pyszna i wg mnie i wg gości na kilku niezależnych imprezach  ;)  


    Te ogorki to surowe? Zrobilam, ale jakby czegos brakowalo... moze sie przegryzie
  • edytowano listopad 2019
    Już nic
  •  czym robicie sałatkę ziemniaczaną, oprócz ziemniaków i cebuli? Chciałabym coś dodać dla urozmaicenia.
  • Kapary. I DUŻO zieleniny. 
    Podziękowali 1Bagata
  • znajoma  Bułgarka kiedyś zaserwowała, warstwowo brokuł al dente, pomidory, (nie pamiętam czy była cebula czy nie) na to feta, potem sos czosnkowy i na wierzch jajka na twardo w plasterki - rewelacja
  • @ola_g my robimy z brokula taka salatke: rozyczki brokula al dente, feta w gruba kostke, sos jogurtowo- majonezowy z czosnkiem przecisnietym przez praske, posypac uprazonymi nasionami slonecznika. To wersja podstawowa do ktorej jak mamy - dodajemy jako kontrapunkt winogrono czerwone lub biale - kulki poprzecinac na pol, lepiej sie nabiera na widelec. Pycha!
    Podziękowali 1Polly
  • Robie taka sama dosyc czesto, nawet tym, co sie krzywią na brokuły smakuje.
  • Wojtek wczoraj za dużo ryżu ugotowal, szybka sałatka z ryżem?
  • Ja kiedyś robiłam ryż, kukurydza, papryka konserwowa i pieczarki ugotowane albo szynka. Z majonezem.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano grudzień 2019
    Ogórek kiszony, żółty ser , pomidor ( jak jest) a jak nie , to tuńczyk z cebulą i majonez
    Podziękowali 1Skatarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.