Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MIÓD Z KWIATÓW MNISZKA

124»

Komentarz

  • Nasze były wekowane.
    Mniszek lekarski popularnie nazywa się mleczem. Chociaż mlecz tak naprawdę to inna roślina.
  • A właśnie bo mlecz jest trujący. To jak rozpoznać czy to mniszek czy mlecz?
  • my nie wekujemy, ostatni słoik robiony w maju ubiegłego roku otworzyliśmy dwa dni temu. Żaden słoik przez ten czas sie nie zepsuł. A nowe juz zrobione:) Teraz jeszcze tylko syrop z sosny.
  • Dziękuję za wyjaśnię.
    To można spokojnie długo trzymać?
    @kitek napisz proszę ten syrop z sosny.
  • @mama_malwina - pęd sosny zasypuje się cukrem i potem zlewa syrop. Dokładne proporcje i czas przygotowania podam wieczorem jak mąż z pracy wróci bo to on się u nas zajmuje i mniszkiem i sosną :)
  • @kitek a kiedy najlepiej zbierać te pędy sosny już czy później?
    bardzo proszę napisz co i jak
  • wszystko napisze wieczorem, ok? :)
  • Napiszcie proszę ile robicie takich miodków z mniszka a ile z pędów sosny? Chcialabym zrobić tak by mieć zima na wzmocnienie rodzinki ale takie miody będę robić i pojęcia nie mam jak by to liczbowo zrobić licze,ze,moze od Was jakoś podpatrzę co i jak - zaznaczę że moja rodzinka próbowała juz oba miodki i im smakują :)
  • Powiem wam nazbierało dziś 400 i dałam litr i tego będzie mało.
    Na razie zagotowałam i jutro dam cukier.

    Ma pytanie ile wy zbieracie tych mniszków?
    Bo tak by na robić na cały rok.
  • Mama_malwina no to samo mi chodzi po głowie - by się na rok zaopatrzyć i nie wiem ile tego zebrać by taki zapasik zrobić ;)
  • @monia3 pewnie bardzo duzo. Po co to jest 400.
    A jeszcze ma pytanie wy te kwiatki liczycie czy na oko?
  • No u nas miód pszczeli też schodzi w duuuuuuzych ilościach ;) i dobrze :) ale skoro te miodki im smakują to chętnie narobię w dużych ilościach - będą mieli urozmaicenie :)
  • Prawda z tym cukrem.
    A tego miód z mniszka dużo sie nie używa? Raczej jako lecznico.
    @Bea to powiedz mi ty te kwiatki liczysz ile tego robisz?
  • To ja czekam jeszcze na info od kitka w sprawie syropu z pędów sosny :)
  • To nie trzeba liczyć?
    Ja właśnie zrobiłam i mi takie ciemne wyszło tak ma być.
    Czyli jak wezmę wiaderko 10 l nazbieram kwiatków to ma dać 10 kg cukru i 10l wody?

    Z 400 kwiatków to mi wyszło 3 małe słoiki.
  • Sąsiadka zrobiła na 1kg kwiatków, 2 kg cukru. Dobre, nie powiem. Ale ja nie widzę sensu robić z cukrem. Ciekawe czy z ksylitolem wyjdzie? Robiłam konfiturę pomarańczową z ksylitolem i było ok, wszystko zgęstniało. W zasadzie większość rzeczy może ksylitol zastąpić, może i tu?
  • A gdzie kupić ten ksylitol?
    Powiem to wyszło bardzo słodkie.
    A jak bym dała więcej kwiatków a mnie cukry czy to wyjdzie?
  • @szczurzysko a przy ksylitolu stosuje sie takie same proporcje jak z cukrem - chodzi mi o konfitury?
  • No, w zasadzie tak, ale ja to tylko raz robiłam. W ciastach też te same, może mniej trochę, poza drożdżowym, bo to ksylitolu nie lubi.
    Moje doświadczenie z ksylitolem jest pozytywne, ale może zbyt małe, żeby coś więcej powiedzieć.
  • Co jeśli ten miodek wyszedl dość ciemny ? Hmmm bo zastanawiam się czy cos źle nie zrobilam :(
  • u mnie wychodzi ciemny, jest ok:)
  • Dziekuje za informację :)
  • Mi dziś ciemny wyszedł, ale ja długo gotowała. I nie dałam cytryny. A robiłam na 1000 i na 3 litry wody.
    A wczoraj jak robiłam i dał cytrynę to takie jasne wyszło ale to było na 400 kwiatów.
  • Z cytryn smaczniejsze jest takie kwasno-słodkie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.