Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grzybek tybetański

2»

Komentarz

  • Zabłysne ostatnio nabyta rolnicza wiedza ;) W mleku higienicznie wydojonej krowy juz startowo jest 3000 bakteri na centymetr szescienny - może to jest kluczem?
  • edytowano maj 2012
    Zdecydowanie!
    Wychowałam się na takim mleku i jego przetworach - smaku wiejskiego zsiadłego mleka nic nie jest w stanie powtórzyć...
    I pomyśleć, że wtedy na domowy twaróg i śmietanę patrzeć nie mogłam... :/
    A kartonowe tylko śmierdzi... :/
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mi zawsze mleko samo się zsiadło,bez pomocy czegokolwiek a potem jak dużo było to twaróg robiłam.
  • to a też się poproszę o grzybka :)
    @juka ja kupuję robico ale jeszcze nie próbowałąm zakwaszać ;)
  • no ja też bym chciała, ale pytam raz jeszcze-czy toto można pocztą??? Chyba tylko odbiór osobisty :(
  • Na allegro tym handlują, komentarze pozytywne, więc priorytetem pewnie np. w butelce po jogurcie z mlekiem, pójdzie.
  • oooo,to ja się ustawiam w kolejce.
  • myślę, czy by kefiru nie robić. Produkuje ktoś jeszcze? smaczne to wychodzi? mleko sklepowe takie świeże się nada?
  • A czy próbował ktoś używać z mlekiem roślinnym, np. własnej roboty migdałowym lub kokosowym?
  • edytowano październik 2020
    @Aneczka08 widzę, że nikt inny się nie odzywa, to odpowiem.

    Robię kefir w domu od blisko 5 lat, uwielbiam. Dużo lepszy niż ze sklepu, i te bąbelki aaaa. Bardzo poprawia stan flory bakteryjnej jelit i pracę układu pokarmowego.

    Odkąd stosujemy domowe probiotyki (robię kefir mleczny, wodny, jogurt i kombuchę), tj. od tych prawie 5 lat, nikt w domu nie miał żadnej jelitówki. Ja przedtem miewałam 2-3 w roku.

    Ale piję teraz głównie dla smaku, przeważnie kubek dziennie, naprawdę uwielbiam domowy kefir i jak go nie mam z jakiegoś powodu to mi bardzo brakuje.

    Kupiłam przez net starter, raz jeden te 5 lat temu, wydatek jednorazowy, od tamtej pory wszystkie te żyjątka się mnożą dalej same.

    Robiłam na każdym rodzaju mleka, krowim, kozim i owczym, świeżym niepasteryzowanym, świeżym pasteryzowanym, z woreczka, UHT, zawsze wychodzi. Najlepiej wychodzi na mleku pełnotłustym, krowim lub owczym. Z koziego taki trochę cienki wychodzi, ale też dobry.

    @Malia wejdź na olgasmile.com, ona ma dużo instrukcji jak zrobić kefiry i jogurty na mlekach roślinnych. Osobiście nie próbowałam.

    e:lit.
    Podziękowali 1Malia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.