Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Wysokie Obciachy" honorują Janusza Korwina-Mikke

edytowano marzec 2008 w Ogólna
Szowinista Roku: Korwin-Mikke

'Zupełne kuriozum i polityczna egzotyka. Jego poglądy na rolę kobiety są tak anachroniczne, cudaczne i dziwaczne, że najpierw budzą śmiech, potem niesmak i zażenowanie. Biedny, biedny człowiek'.
Alicja Krawczyk

'Chciałbym zagłosować na pana Janusza Korwin-Mikkego do nagrody Szowinista Roku, gdyż bardzo go lubię i chciałbym, żeby wygrał ten konkurs'.
robert

'To chyba jasne, że ten tytuł nie może należeć się nikomu innemu, nikt nie walczy z taką zaciekłością z dyskryminowanymi kobietami i osobami niepełnosprawnymi (o mniejszościach seksualnych nie wspominając...) jak ów polityk'.
Jesion

'Dał wyjątkowy popis zacietrzewienia i chamstwa w czasie kampanii wyborczej, twierdząc, że niepełnosprawnością można się zarazić. W swoich poglądach konsekwentnie i świadomie wyraża aprobatę dla nierówności płci, twierdząc, że miejsce kobiety jest w domu'.
Radek

'Sam o to ładnie na swoim blogu poprosił'.
Jakub Kowalski

Janusz Korwin-Mikke tuż po nominacji napisał w blogu: 'Mam prośbę: 'Wysokie Obcasy' robią konkurs na Największego Szowinistę Roku; jestem tam kandydatem. Gdyby Państwo mogli zagłosować, dodając parę słów uzasadnienia, to byłbym bardzo wdzięczny... Dlaczego (w bezpieczny sposób - niczego nie odgryzie!), nie zrobić przyjemności pannie Kazi Szczuczance & Her Girls?'.

Posłuchali fani i fanki: 'Moje poparcie motywuję skandalicznymi wypowiedziami JKM, który sugeruje, że kobieta nie jest mężczyzną i różni się np. w budowie ciała! Wypowiada się pogardliwie o feministkach, jakoby były agentkami mężczyzn, co, wiadomo, nie jest prawdą, gdyż praca do późnych godzin wieczornych w firmie, przynoszenie pieniędzy, zajmowanie się domem i tyranie przy dzieciach jest spełnieniem marzeń wyzwolonych kobiet'.

Lub: "Gdyby nie działania i podnoszenie łbów szowinistyczno-seksistowskiej kliki, którą reprezentuje JKM, już dawno zatrudniłabym się w hucie stali przy spuście surówki". Albo: "Kandydaturę wysyłam za Żonę, która, niestety, nie potrafi korzystać z komputera" itd. Wielbiciele twórcy Unii Polityki Realnej i autora "Najwyższego Czasu!" od lat gromadzą jego aforyzmy w stylu: "Jak mężczyzna, przybijając gwóźdź, uderzy się w palec, to mu się nic nie dzieje, a jak kobieta, to ma rękę zniekształconą i to jest dla niej duża wada".

Kobietom JKM poświęca sporo złotych myśli. Jego zdaniem żony nie można zgwałcić, bo "istnieją bardzo subtelne różnice, naprawdę, mam dość bogate doświadczenie w tych sprawach i mogę zapewnić, że wyczucie, kiedy kobieta chce, a kiedy udaje, że nie chce, by sprowokować, jest trudne". Jednak wyobraźnię honorowego członka Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego i wroga demokracji "gorszej od Hitlera" najmocniej rozpalają feministki - "idiotki", które "rozumują za pomocą tzw. kobiecej logiki, czyli odwrotnie niż ludzie". Ma 66 lat, ale przed "panną Kazią Szczuczanką & Her Girls" odstawia szowinistyczną bufonadę i cieszy się nią jak chłopiec.

Rok 2007 zalicza chyba do udanych. Podczas prawyborów we Wrześni ogłosił, że 'w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od chorych'. Miał też powiedzieć dziewczynce na wózku: 'Nie puściłbym swego dziecka do klasy z niepełnosprawnymi'. Partię Kobiet nazwał "partią ekshibicjonistek", za co dostał pozew. Nie przeprosił, bo sąd apelacyjny uznał, że określenie "partia ekshibicjonistek" nie jest informacją, więc nie można skarżyć jej w trybie wyborczym.

Był posłem I kadencji. Wielokrotnie startował w wyborach do Sejmu i Senatu, samorządowych, prezydenckich - bez sukcesu. Ostatnio plótł głupstwa z mównic Unii Prawicy Rzeczpospolitej. Retoryczne perły z tej kampanii miłośnicy podstarzałego dandysa włączyli do swoich kolekcji. Gdzieś między tą, że mąż żonie wymierza najwyżej klapsy, bo 'swojej własności się nie niszczy', a tą, która mocno się z JKM kojarzy: "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba".

Źródło: Wysokie Obcasy


Gratulacje :clap::clap::clap::clap:

Komentarz

  • JKM sprawia jeszcze uroki, rzuca klątwy i sprowadza klęski żywiołowe.
  • [cite] gr0szek:[/cite]Wypowiedź JKM (trzeba ją tylko przeczytać jak brzmiała naprawdę) w czasie "wyborów pra" we Wrześni nt. niepełnosprawności w pełni popieram (mój najmłodszy - Maksymilian - ma zespół Downa)...
    bhn

    Groszku czy możesz rozwinąć to zdanie, bo ja już nie pamiętam tej wypowiedzi a jestem ciekawa o co poszło...
  • Nie muszę lubić Korwina za wszystko, co mówi, ale jego oponentów nie lubię jeszcze bardziej. W sytuacji, którą przypomniał Groszek, działaczka Partii Kobiet instrumentalnie wykorzystała swoją niepełnosprawną córkę do walki wyborczej i uważam, że zrobiła jej dużo większe świństwo, niż polityk UPR. Zresztą lewacy kwestię niepełnosprawności wykorzystują jako listek figowy dla innych swoich działań i niepełnosprawnymi zbytnio się nie przejmują. Znam sytuację, kiedy w Poznaniu lewacy wyrzucili z demonstracji w obronie "praw mniejszości" człowieka na wózku inwalidzkim, bo jego grupa protestowała przeciwko promowaniu aborcji. :confused:
  • TIraosyOWIw
  • A ja tam lubię JKM, choć może niektóre jego poglądy są nie do przyjęcia...
  • No przecież 100 kg facet nie będzie szył igłą...:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Facet jest the best....:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Ale poglądy...
    może inne są pozbawione logiki...?
  • Pani Pieńkowska mimowolnie posłużyła za dowód słuszności przekonań JKM :cool:
  • Gruby i chudy :cool:

    ktFTJWO9F-w
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.