Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

1126127129131132134

Komentarz

• edytowano październik 2019
    Obejrzałam Boże ciało. Dobry, wielowymiarowy, niektóre sceny wybitne, przesłanie mimo wszystko pozytywne. Jednak w niektórych momentach niepotrzebnie brutalny. Z młodszymi nastolatkami bym nie poszła.
  • Legiony mi się podobały bardzo, teraz wybieram się na Wojnę o prąd , zapowiada się fajnie
  • Syn był, podobał mu się.
    "To było o tym Edisonie i... jakaś Nikola?..."
     :D 
  • Oglądał ktos Dwóch Papieży? Ja wiem, zły, paskudny Netflix. Ten film pastiz z życia Jezusa to jest pikuś. Tego nikt nie traktuje poważnie. Ot podsmiechujki. Prawdziwą szkodę wyrządzają właśnie takie filmy jak Dwóch Papieży. Technicznie i aktorsko bardzo dobry, ładne opakowanie. 
  • A już jest na Netfluxie? Myślałam że w święta
  • Jest, właśnie obejrzałam.
  • A w dwóch zdaniach? Mówiąc szczerze nie spodziewałam się jakichś strasznych bluźnierstw/ szkód.
  • @Dorotak? Podpinam się pod pytanie Oli.
  • Sorki, święta i wpadłam w młyn.
    Benedtyk przedstawiony jako człowiek zupełnie z innej epoki - ok, choć film kreuje te cechę na wadę.
    Generalnie jakby był ograniczony umysłowo momentami.
    Bergoglio jako przyszły wielki reformator - ok, ale na każdym kroku film podkreśla jego nieposłuszeństwo i przeciwstawianie się aktualnej nauce kościoła.
    Męczennicy za wiarę to głupcy, wycofujący się z wiary w 'trudnych czasach' są przedstawieni jako rozsądni. Do tego cała masa sformułowań stricte z lewackiej ideologi - o tym, że to wierni mają być zadowoleni z kościoła, o tym że liczy się ilość wiernych, a strata tych, którzy oczekują liberalizmu kościoła jest dotkliwa.
    Jedyne co mi się spodobało, to ukazanie samotności Papieża. 
    Podziękowali 2Polly OlaOdPawla
  • Obejrzę,  ale brzmi rzeczywiście beznadziejnie,  po raz kolejny Netflix zapomniał,  że dobre kino robi się dobrym kinem a nie byle skandalem 
  • Ja też obejrzę z ciekawości, ale nie nastawia optymistycznie.
  • Joker - ciezki i przygnębiający, ale bardzo dobry film. Obstawiam Oskara dla Phoenixa. 
  • Joker mega
    Podziękowali 1Elunia
  • Lion. Droga do domu.
    Poruszający.
    Podziękowali 2Polly Gosia5
  • mader powiedział(a):
    Lion. Droga do domu.
    Poruszający.

Świetny film.
  • Obejrzałam La La Land. Uroczy, dla spragnionych dobrej muzyki i kolorowych ujęć. Odpoczęłam przy nim. Raczej kobiece kino.
  • edytowano grudzień 2019
    Paprotka powiedział(a):
    Joker - ciezki i przygnębiający, ale bardzo dobry film. Obstawiam Oskara dla Phoenixa. 
    Mąż był z naszą 13-latką, on przygnębiony ona zachwycona , film podobno na wysokim poziomie, bardzo dobry. Ja wolę jednak Bridget Jones wszystkie 3 części :-)
  • 13-latka zachwycona takim ciężkim filmem?
    Ten film ma ograniczenia wiekowe 15+.
    Podziękowali 2Dorotak Rogalikowa
  • Ten Lion można z dziećmi pooglądać? Tak 12 lat?
  • @mamaw, to trudny emocjonalnie film, zależy jaki to 12-latek, ale radziłabym najpierw obejrzeć bez obstawy i zadecydować, ewentualnie później w towarzystwie starszych dzieci
    Podziękowali 2mamaw mader
  • "Świąteczny książę", właśnie obejrzałyśmy z córką. Na czasie, sympatyczny film rodzinny, choć zdecydowanie bardziej do oglądania w żeńskim towarzystwie.
  • Dorotak powiedział(a):
    Oglądał ktos Dwóch Papieży? Ja wiem, zły, paskudny Netflix. Ten film pastiz z życia Jezusa to jest pikuś. Tego nikt nie traktuje poważnie. Ot podsmiechujki. Prawdziwą szkodę wyrządzają właśnie takie filmy jak Dwóch Papieży. Technicznie i aktorsko bardzo dobry, ładne opakowanie. 
    Obejrzeliśmy rodzinnie. Wspaniały! No ale ja prosta kobita jestem.
    @Paprotka Tak, zachwycona. O ograniczeniach wiekowych wiemy, film jest dla niej wg nas  OK. Bardzo też chciała na niego pójść, sama go wyszukała. Nie znasz mojej córki. To nie są moje klimaty, więc poszedł mąż. Wcześniej czytaliśmy sporo o filmie i oglądaliśmy zwiastun.
  • Elunia powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    Oglądał ktos Dwóch Papieży? Ja wiem, zły, paskudny Netflix. Ten film pastiz z życia Jezusa to jest pikuś. Tego nikt nie traktuje poważnie. Ot podsmiechujki. Prawdziwą szkodę wyrządzają właśnie takie filmy jak Dwóch Papieży. Technicznie i aktorsko bardzo dobry, ładne opakowanie. 
    Obejrzeliśmy rodzinnie. Wspaniały! No ale ja prosta kobita jestem.

A, właśnie. Ja też mam pozytywne wrażenia. Trochę przerysowali liberalizm Franciszka, no ale w końcu to Netflix. Poza tym, zgrabnie sklecona historia, na ile prawdopodobna, nie będę rozstrzygać. Dla mnie bardziej niż teorie spiskowe o poważnych antagonizmach pomiędzy Franciszkiem i Benedyktem.
  • Franciszek pokazany jest pięknie jako mędrzec. Rozmów między papieżami moje dziewczyny słuchały na wdechu i oceniły jako mądre i inspirujące. Wreszcie jakiś film pro, który jest dobrze zagrany i nakręcony.
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Pro co? Pro jaki kościół i jaka wiara? Samo to, że technicznie powstał dobry film o papieżach to za mało...
    Podziękowali 1Katia
  • Podobał  mi się film 
    "Dwóch  papieży "
    Ciepły film. 
    Nawet bardzo.

@Elunia , dobrze zagrany , i ludzki .
    Bez patosu,  i pozytywny , a nie antyklerykalny,  a to moim zdaniem sporo na oczasy obecne.odbioru kościoła. 

Podziękowali 2Polly Elunia
  • Dorotak powiedział(a):
    Pro co? Pro jaki kościół i jaka wiara? Samo to, że technicznie powstał dobry film o papieżach to za mało...
    No ja prosta kobita jestem i nie podejmuję się dyskusji.
    Dotarł do młodej kobiety i nastolatki, które z kościołem maja rozmaicie. Właśnie szukają lotu do Rzymu, a w święta wyciągnęłyśmy albumy i oglądałyśmy zdjęcia z mojej pielgrzymki do Rzymu w 1986 roku. Zachwycały się zdjęciami z papieżem, kazały sobie opowiadać jak było. 
    Dla mnie ogromna wartość, bardzo życiowa.
    Podziękowali 1Polly
    mamaw powiedział(a):
    Ten Lion można z dziećmi pooglądać? Tak 12 lat?
    Moim zdaniem tak, oglądaliśmy z 16 i 13, podobał im się. Trudny dla wrażliwców. 
    Podziękowali 1mamaw
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.