Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

1130131132133135

Komentarz

• Debra Winger , bardzo pięknie zagrała
    Podziękowali 1Pola
  • Dajcie linka
  • @Zuzapola- a w jakich filmach można ją zobaczyć?
  • Na YouTube jest
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano 12 marzec
    @matka6 Pod osłoną nieba , Bertolucciego- niesamowity film , uwaga niezbyt dla nastolatków kilka scen mocno nieskromnych , po seansie w kinie długo byłam pod wrażeniem. Muzyka i zdjęcia Afryki piękne.
    Podziękowali 1matka6
  • Nie polecę konkretnego tytułu, ale polecę całą:

Co za filmy, co za animacje, co za dokumenty!

• Jaki piękny film obejrzałam! Bardzo wartościowy i wzruszający dokument:

18-letni młodzieniec wraca do parku, gdzie 12 lat wcześniej, jeszcze jako dziecko, jeździł na hulajnodze, przyglądał się wiewiórkom i dumnym pawiom, a spotkanym staruszkom zadawał pytania na temat życia, śmierci, miłości, samotności. Pytania głębokie, przenikliwe, często poważne, a często zabawne w swej dziecięcej prostocie odbierania świata. Czy były one tylko chwilą ulotnej fantazji i z czasem wypłowiały, rozmyły się i wraz z dzieciństwem odeszły w przeszłości? Czy też może dotykały spraw wiecznych, uniwersalnych? W tym samym parku, po którym już zapewne wędrują tylko cienie jego dawnych rozmówców, młody człowiek powraca pamięcią do tamtego letniego dnia. A to, co z tej pamięci wskrzesi, zabiera w swe dalsze życie, jak najcenniejszą wskazówkę i ponadczasową mądrość.

(Recenzja z You Tube, Focus TV)

• Polecam English National Theatre na Youtube za darmo całe sztuki co tydzień
    widziałam genialnego Frankensteina z Cumberbatchem, a teraz będzie w tym tygodniu Tramwaj zwany pożądaniem z Gilian Anderson
  • Sporo polskich teatrów ma teraz taką ofertę. Ostatnio parę razy byłam we Współczesnym :)
  • edytowano 21 maj
    Większość. 

Ja się szwendam po zagranicznych teatrach. 
  • A ja polecam VOD. Jeśli nie płacicie abonamentu, to za 10 zł miesięcznie możecie obejrzeć wiele ciekawych archiwalnych sztuk TEATRU TELEWIZJI, nie mówiąc o niezłych serialach i filmach. Jeśli abonament płacicie, to obejrzycie za darmo. Polecam serial BBC ,,Trzy dziewczyny'', o bardzo głośnej sprawie gwałtów , molestowania małoletnich dziewcząt w GB i o tym, jak długo zamiatano to pod dywan.
    Podziękowali 1jukaa
  • jukaa powiedział(a):
    Sporo polskich teatrów ma teraz taką ofertę. Ostatnio parę razy byłam we Współczesnym :)

Tak, natomiast poleciłam ten bo sztuki naprawdę fajne i dobra jakość transmisji, dźwięku itp. No i właśnie na Halkę zawsze będę miała możliwość się wybrać, a teraz są dostępne spektakle z czołowych światowych scen.
    Podziękowali 1jukaa
  • Maszyna (2013) The Machine
    cda.pl
    Podziękowali 1Joannna
  • Czy można gdzieś w necie obejrzeć film Na noże ? Albo Joker?
  • @Jukaa, myśmy chyba mieli z chomika (Na noże). Najpierw byliśmy w kinie i film tak mi się spodobał, że chciałam na spokojnie obejrzeć go sobie powoli. Ale - to jednak nie było to, duży ekran wygrywa. Ale jakby co, to film bardzo dobry.
    Podziękowali 1jukaa
  • Odkąd zamknęli zalukaja to smutek tylko po necie hula :(
    Na vodzie jest za opłatą i można płacić przelewem.
    Podziękowali 1jukaa
  • @Elunia , mają jednorazowy dostęp?
  • tak
    Podziękowali 1jukaa
  • edytowano 14 lipiec
    Kłopotliwy spadek/The Reunion, USA 2011
    cda.pl
    Żadne arcydzieło, ale mi się podobał.
    "dotrwajcie do po napisach :) "
    Podziękowali 1Katanna
  • "Kalifat"
    Bardzo polecam. Nawet nie jest specjalnie brutalny, większość zostaje niedopowiedziana, a trzyma w napięciu tak, że śni mi się po nocach. Świetnie zagrany. Bardzo smutny, bardzo przejmujący i bardzo straszny. 
  • @Bagata, zgadzam się, poleciałam go już kiedyś. Nie wiem jaka kategorie ma przypisana, ale ja okreslilabym go wręcz jako psychologiczny. Genialnie rozbraja mechanizm manipulacji.
    Podziękowali 1Bagata
  • Bagata powiedział(a):
    "Kalifat"
    Bardzo polecam. Nawet nie jest specjalnie brutalny, większość zostaje niedopowiedziana, a trzyma w napięciu tak, że śni mi się po nocach. Świetnie zagrany. Bardzo smutny, bardzo przejmujący i bardzo straszny. 
    Właśnie dzisiaj skończyłam i również bardzo polecam ten serial.
    Przejmująca rola ojca jednej ze zwerbowanych dziewczyn.

Zaczęłam Faudę i po kilku odcinkach trzyma naprawdę wysoki poziom.

Natomiast z filmów ostatnio sobie odświeżyliśmy J.S.A z 2000r.- niezmiennie jeden z najlepszych w moim osobistym rankingu.

• Fauda dobra, ale jednak inny klimat. Wczoraj skończyliśmy trzeci sezon, jeśli będzie kolejny, pewnie do niego wrócimy.

Czy ktoś kojarzy Grand Hotel? Warto?
  • Bagata powiedział(a):
    "Kalifat"
    Kalifat to jeden z niewielu seriali, który obejrzałam za jednym zamachem; jest niesamowity. Czekam na II sezon, który podobno będzie.
  • O rety, oby nie! 
    Zmiażdżył mnie psychicznie, nie jestem gotowa na dokładkę  ;)
  • Bagata powiedział(a):
    O rety, oby nie! 
    Zmiażdżył mnie psychicznie, nie jestem gotowa na dokładkę  ;)
    Ale nie chcesz wiedzieć, co było dalej? On ma moim zdaniem zakończenie typu otwartego.
  • edytowano 6 wrzesień
    Dziewczyna z Kargil. Netflix
  • Na Netflixie bez lgbt (seks trochę jest, ale mało) jest belgijski Kierunek noc, z polskim akcentem. 
    Fajny jest też wspomniany tu (chyba, bo bez tytułu) 3% brazylijski. 

• Homeland. 

Serial  ogladacie???
    Świetny i wciąga.  

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.