Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

16791112109

Komentarz

• Ktoś już widział "Another Year" ?
  • Ludzie Boga faktycznie super, bardzo polecam.
  • W weekend byliśmy na King's speech (jak zostać królem?) - fantastyczne kino.

A dzisiaj właśnie wróciliśmy z "Czarnego Łabędzia" - też doskonały, choć pomimo mocnego grania na emocjach, muzyki i Natali POrtmann, chyba i tak większe wrażenie wywarł na mnie ten pierwszy.
    No i na "Królu" byliśmy z naszą 11 latką. Zresztą z najmłodszym też, cały film przespał, wtulony trochę w męża, trochę we mnie. A L i J byli u kolegów:)))
  • Mnie ostatnio spodobała się "Droga".
  • * Mle
    Ludzie Boga faktycznie super, bardzo polecam.

http://www.filmweb.pl/film/Ludzie+Boga-2010-566529

[i]Lata 90., w górach Maghrebu znajduje się klasztor cystersów. Ośmiu francuskich mnichów żyje pośród ludności muzułmańskiej. Gdy fundamentaliści islamscy mordują grupę zagranicznych pracowników, region ogarniają zamieszki i związany z nimi niepokój. Wojsko proponuje zakonnikom ochronę i opuszczenie miejsca zagrażającego ich życiu. Jednak mnisi bez względu na rosnące wokół nich niebezpieczeństwo, decydują się zostać. Niedługo potem otrzymują od terrorystów ostrzeżenie... Film jest zainspirowany wydarzeniami, które miały miejsce w Tibhirine w Algierii, między 1993 a 1996 rokiem. [/i]
  • W Zielonej Górze będą grali film Ludzie Boga w kinie Newa od 25 lutego do 3 marca :)

nie wiem czy ktoś tu jest z okolicy, więc może ta informacja się przyda :)
  • Byłam na pokazie przedpremierowym, specjalnym " Ludzi Boga" ....Przy okazji było jeszcze kilka słów dodanych.... Niemniej i bez wszelkich komentarzy film polecam gorąco.... Pozostały mi po filmie myśli : â?žŻadna śmierć nie jest bezużyteczna, jeśli poprzedziło ją życie oddane innym, życie w którym szukaliśmy sensu i wartościâ? Ryszard Kapuściński
    Â?Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami Moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowaliÂ?... (J 13, 35)
  • Potwierdzam. Wczoraj oglądałem. Ekstra, zdecydowanie polecam!
    http://www.youtube.com/watch?v=rsOv_JJW9Qo
  • nawet nie wiem czy juz było ale nie mam siły się przekopywać :bigsmile:

po raz enty obejrzałam dziś "Pacyfikatora"

normalnie uwielbiam ten film!!

koniecznie musze sobie zdobyc taką naklejkę z auta :wink:
  • Polecam na smutki dwa filmy: "Amelię" i "Jasminum". Z klasyki lubię też stare komedie Barei. A dla tych, co akurat mają sporo czasu angielskie adaptacje powieści Jane Austen - długie rozmowy, wszystko grzeczne, świetnie uchwycone typy angielskiej prowincji z początku XIX wieku. Miłość, małżeństwo, narzeczeństwo, pragnienia, pomyłki, manipulacje ale bez przemocy, scen namiętnych itp.
    Można odpocząć.
  • Obejrzeliśmy dziś z dziećmi polecnego przez Sylwię :Pacyfikatora. Fajne

Mąż teraz mówi do mnie: "Uważaj, obiekt numer pięć w niebezpieczeństwie!":wink:
  • [cite] Anka:[/cite]W weekend byliśmy na King's speech (jak zostać królem?) - fantastyczne kino.

My też - w poprzedni weekend. Ależ się cieszę: nareszcie jakiś normalny film, który odnosi sukces mimo, że nie ma w nim ani erotyki, ani efektów specjalnych, ani sensacji. Film o przezwyciężaniu słabości. Wspaniałe aktorstwo pierwszoplanowe, ale i ciekawe kreacje planu drugiego (żony). No i podobały mi się wnętrza, szczególnie malarskie zdjęcia w mieszkaniu i gabinecie "doktora".

Byliśmy w kinie pierwszy raz od dwóch lat... cieszę się że trafiliśmy właśnie na ten film.
  • My co prawda w sieci "kupiliśmy" i obejrzelismy na małym ekranie, ale potwierdzam - King's speech to wspaniały film !:bigsmile:

A, i uwieeeeelbiam Colina Firth'a !!!
  • King's speech naprawdę dobry. Gdzieś wyczytałam, że jest oparty na zapiskach tego terapeuty-logopedy. I podobno mają być wydane w języku polskim.

Chętnie je dorwę i przeczytam:wink:
  • A my wczoraj obejrzeliśmy Lektora na DVD. Niejednoznaczny, poruszający, dający do myślenia, godny polecenia.
  • Oglądał ktoś Rozkosze Emmy???
    Dla mnie rewelacja(bez dzieci)
  • Napisałabym jakie filmy lubię ale czy one są wartościowe tego nie wiem więc nie będę pisać.
  • Widzieliśmy wczoraj Czarnego Łabędzia, sorry, że piszę o tym w tym wątku, bo wg mnie to tego filmu NIE WARTO oglądać!
    Jak dla mnie jedyny plus za scenografię i może jedną scenę (przemiana w czarnego łabędzia na scenie), ale reszta...aaaaaaaaaa!
    Gra Natalie Portman - powiem tak... nie rozumiem za co dostała Oskara...była sztuczna

Sceny lesbijskiego seksu, sceny masturbacji, i ogólnie dziwny i jakiś taki mroczny film...
    Kwestia licznych nominacji tego filmu tłumaczy się wg mnie właśnie tym - skoro rok temu nominowany był film o pedziach, to w tym roku jest o lesbijkach. :ii:

Nie, nie polecam!
  • "Jak zostac krolem" genialny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • [cite] _Joanna _:[/cite]Widzieliśmy wczoraj Czarnego Łabędzia, sorry, że piszę o tym w tym wątku, bo wg mnie to tego filmu NIE WARTO oglądać!
    Jak dla mnie jedyny plus za scenografię i może jedną scenę (przemiana w czarnego łabędzia na scenie), ale reszta...aaaaaaaaaa!
    Gra Natalie Portman - powiem tak... nie rozumiem za co dostała Oskara...była sztuczna

Sceny lesbijskiego seksu, sceny masturbacji, i ogólnie dziwny i jakiś taki mroczny film...
    Kwestia licznych nominacji tego filmu tłumaczy się wg mnie właśnie tym - skoro rok temu nominowany był film o pedziach, to w tym roku jest o lesbijkach. :ii:

Nie, nie polecam!

O dzięki Joanno, bo chciałam obejrzeć.
  • Maryjne Objawienia w Państwie Islamskim

http://all.gloria.tv/?media=132587
  • Co do Czrnego łabędzia to nazwisko reżysera tłumaczy wszystko - jest to najmniej mroczny i najmniej popiep.... jego film. Oglądałam i podobnie nie polecam.
  • A ja zawiodłam się bardzo oglądając Jasminum. Kolskiego lubię, ale ten film był taki, jakby zabrakło całościowego spojrzenia i ogarnięcia tego, co się chciało pokazać w każdym szczególe. Na dodatek scena erotyczna z Lindą :angry:. Film wydawał się początkowo niezły, ale po obejrzeniu miałam niesmak i żałowałam, że zmarnowałam na to czas. Podobała mi się tylko gra Gajosa.
    Podziękowali 1Felicyta
  • Gajos extra!:bigsmile:
  • Joanno ,dziękuję . Koleżanka mi polecała i chciałam się wybrać na Czarnego Łabędzia. Już nie chcę.
    King~s speech świetny, polecam.
    A dziś byliśmy na Czarnym Czwartku. Janek Wiśniewski padł... I też polecam.. z chusteczkami .
  • Mam podobne zdanie o Jasminum, jak Ania D.
  • Rany , ja myślałam, że Czarny Łabędź to o piratach - tak mi się coś skojarzyło...jeszcze bym pozwoliła dzieciakom to oglądać ( gdyby kiedyś było do obejrzenia) a tu proszę żadnych żaglowców lecz znowu jakieś dewiacje :dc::ey::eu:
  • King's speech mnie zachwycił. Nalezy do takich filmów, po obejrzeniu których tak dobrze się "wibruje". Już dawno nie oglądałam nic tak poruszającego. Wyjątkowe kino, można tylko żałować, że tak rzadko "da" się nakręcić dobry film bez przemocy, scen łóżkowych i odrażających rzeczy, taki, który niesie jakieś przesłanie, a nie tylko zabiera czas. Dla mnie ideał filmu. Dopracowany w każdym szczególe, pokazuje realizm, a nie wymyślone zemsty, wypadki, perwersje. Do tego piękno rodziny, łagodność i mądrość żony - w sumie można by pisać i pisać pozytywy.
  • Odświeżyłem sobie Egzorcystę. Chyba dodano jakieś sceny, żeby młodym się spodobało :-) Mimo to jak zwykle świetny. Piszę jak zwykle, bo chyba z trzeci raz go widziałem, a ciągle coś nowego wychwycę. Poza tym, przyjemnie się delektować samym sposobem prowadzenia narracji, takim spokojnym â?? już się tak nie kręci. Aż [WRYSA] poświęciłem ;-)
  • "Czarny czwartek" - obowiązkowo!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.