Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi z Thermomixem?

2456719

Komentarz

  • Jeżeli silnik spalony, to jego przewinięcie będzie na 100% tańsze niż nowe urządzenie. Czy się da to zrobić to nie wiem bo nie dysponuję Thermomixem, ale raczej powinno się dać.
    To już coś. :)

  • On tez gotuje? Bo nie mogę się doczytac?
    On czyli Cooking Chef? Tak - również gotuje.
    My mamy "zwykłego" Chefa - bez gotowania - i doskonale wyrabia przeróżne ciasta, w tym ciężkie chlebowe.
  • Pewnie się i tak zaraz popsuje. 
    Jak wszystko, co kupujemy - expres do kawy Jura - po miesiącu, kosiarka Makita- po dwóch koszeniach, maszyna do lodów Magimix- po każdej naprawie, odkurzacz Miele - połamały się plastiki. Wszystko markowe, solidne rzekomo... Dlatego boję się wszystkich rzeczy drogich - zaraz padną. 
  • Pewnie się i tak zaraz popsuje. 

    Jak wszystko, co kupujemy - expres do kawy Jura - po miesiącu, kosiarka Makita- po dwóch koszeniach, maszyna do lodów Magimix- po każdej naprawie, odkurzacz Miele - połamały się plastiki. Wszystko markowe, solidne rzekomo... Dlatego boję się wszystkich rzeczy drogich - zaraz padną. 



    My już markowych nie kupujemy i działają, wykaszarka nie markowa za 300 zł całe lato i nawet połowę swojej ceny już zwróciła i mniejszy żal jak się w końcu popsuje


  • On tez gotuje? Bo nie mogę się doczytac?
    On czyli Cooking Chef? Tak - również gotuje.
    My mamy "zwykłego" Chefa - bez gotowania - i doskonale wyrabia przeróżne ciasta, w tym ciężkie chlebowe.
    U mnie ciasta drożdżowe (już od kilku lat) wyrabia maszyna do pieczenia chleba. Za 200zł. :D
  • On tez gotuje? Bo nie mogę się doczytac?
    On czyli Cooking Chef? Tak - również gotuje.
    My mamy "zwykłego" Chefa - bez gotowania - i doskonale wyrabia przeróżne ciasta, w tym ciężkie chlebowe.
    U mnie ciasta drożdżowe (już od kilku lat) wyrabia maszyna do pieczenia chleba. Za 200zł. :D
    Ile tego ciasta wyrobi?
    Bo nasz Chef wyrabia około 2.5kg ciasta chlebowego i do tego ma masę innych zastosowań przydatnych w domu z dziećmi a przy tym kosztował bardzo znośnie - około 1500 zł.
    Z biegiem czasu żona dokupuje do niego sobie różne ciekawe przystawki - np. do obierania ziemniaków czy przecierania owoców.

    Cooking chef Czy Thermomix uważam za zbyt drogi wydatek, choć znam rodziny które są z nich zadowolone.
  • rosołu i krupniku nie ugotuje
    drogie toto okropnie
    a ciasto zwykłym robotem wyrobię
    pierogów też nie zagniecie i nie nadzieje 
    ogórków nie ukwasi
    strata pieniędzy

    lubię gotować, pitrasić, robić przetwory
    kocham jeść :)
  • patelnia cudo za 2000 zł (z pokazu) czy patelnia zwykła ze sklepu za 150 zł takie same pyszne dania przygotuje, tylko wmówią Ci akwizytorzy jakie to techniki nanotechnologie, ekologie i  itp gadki wcisną
    a "głupiutkie" bogate gospodynie myślą ach co za cudo i jakie zdrowe jedzenie ;)

    nie polecam

    PS. oszczędnością i pracą ludzie się bogacą
  • aha i ktoś nabity w butelkę
    nie przyzna się "mieliście rację"
    no przecież to dyshonor powiedzieć , tak, gotuję raz na 2 tyg.
    bo to małe, dla dużej rodziny nie wystarczy
    psychologia działa
    a raczej socjotechnika
  • edytowano sierpień 2013
    @msm no... mój 1,5kg, ale są większe wersje z dwoma mieszadłami.

    Kto wie czy jak się rozpadnie to czy nie kupię Cooking Chef skoro cena przystępna ;)
  • Kto mi wyjaśni jaka jest różnica pomiędzy słynnym thermomixem a mniej słynnym harmomixem?
  • edytowano czerwiec 2014
    harmomix jeszcze gra na harmonii :)
  • Ja sobie bardzo chwalę Thermomix. Najwięcej używam właśnie do mieszania ciasta na chleb, sernik, drożdżowe, keksy etc. 
    Pasta jajeczna niewykonalna w innym urządzeniu, jak w thermomixie. Domowe kisiele, budynie. Jak się gotuje i nauczy korzystać z niego - to pomoc ogromna. Można bez wielkich mąk odrzucić półprodukty i w thermomixie od zera wszystko przygotowywać.
    Kupiłam sporo książek kucharskich do niego, co bardzo naukę - już teraz potrafię w ciemno zaadoptować normalne pzrepisy.
    POLECAM!
  • @Argento zachwalał.
    Zresztą...ja czysto teoretycznie pytam.


  • A co to ten harmomix? pewno to samo - tylko ile kosztuje, podzielisz się wiedzą?
  • Ale tam ceny nie ma - już patrzyłam.
  • 5900 zł łał
    cena powala
    Termo kosztował (aż) 3000 zł
  • Jest ,,Dobra cena ' 5900 :-) 
  • No ale jak mi coś jeszcze będzie ułatwiać pracę w kuchni, to co ja w niej będę robić? Stracę uzasadnienie swojej egzystencji i będę musiała iść do pracy.
    A tego byśmy nie chcieli... :D
  • To droższy od thermomixu.
  • ALe ja ślepa jestem swoją drogą :D
  • Ja marzę o czymś takim
    image
    Widziałam,jak pracuje i jestem zachwycona...

  • @MamaMika paczaj bo marzenia się spełniają... B-)
  • Boszsz,Arg,nie pomyslałam. Aż strach!!!!!!!!!
  • edytowano czerwiec 2014
    Adalbert napisał - Harmomix pracując pięknie gra na Harmonii a Termomix może być używany przez panie stosujące NPR, gdyż albowiem mierzy temperaturę...a poza tym wszystkie funkcje są takie same...
    :D

    MSPANC
    =))
  • Podbijam, bo podobno pojawiła się większa misa... Ktoś coś wie?
  • tak, ale ta większa jest nadal maleńka. Coś o 0,4 l większa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.