Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL"- Wielki Czwartek 2008 23:00 2 TVP

edytowano marzec 2008 w Ogólna
Drodzy przyjaciele,



Z wielka radością zapraszamy Was
do obejrzenia naszego najnowszego filmu dokumentalnego:
"EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL".

Emisja filmu - Wielki Czwartek 20 marca 2008 o godzinie 23:00 - Program 2 TVP


1 lipca 1976 w centralnych Niemczech zmarła 24 letnia studentka pedagogiki Anneliese Michel. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. W czasie dochodzenia okazało się, że ostatnie 9 miesięcy życia dziewczyna była poddawana egzorcyzmom. Rodzice i dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci i dwa lata później skazani na karę 6 miesięcy więzienia. Proces ten wywołał w Niemczech największą medialna burzę od czasu procesów Norymberskich.

Ustami bezpośrednich świadków, opowiadamy o tym,
co naprawdę wydarzyło się w życiu Anneliese Michel.
W filmie wykorzystaliśmy fragmenty oryginalnych nagrań audio dokonywanych podczas egzorcyzmów Anneliese Michel. Jest to wstrząsające świadectwo ukazujące podstawowe prawdy naszej wiary.


Film został zrealizowany we współpracy i przy wsparciu modlitewnym polskich księży egzorcystów, a więc tych kapłanów, którzy na co dzień stają twarzą w twarz z osobowym złem. Księża egzorcyści wzięli udział w specjalnym pokazie przedpremierowym zorganizowanym podczas ich zjazdu w Niepokalanowie. Film został przyjęty owacją na stojąco. â??Egzorcyzmy Anneliese Michel" widziało już bardzo wiele osób. Zawsze wywoływał on żywe reakcje i ogromne duchowe poruszenie.



Z woli Bożej powstał materiał, który w niesamowity sposób dotyka serca człowieka.
Teraz najważniejszym jest, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o terminie emisji.

Wielki Czwartek 20 marca 2008 o godzinie 23:00 - Program 2 TVP

Prosimy Was â?? przekażcie tego maila jak największej liczbie osób.






Zwiastun filmu "Egzorcyzmy Anneliese Michel":

http://www.youtube.com/watch?v=ixZJDQtQ-8g - wyższa jakość (4.2 MB)
http://www.youtube.com/watch?v=ps6QWj7QmO8 - niższa jakość (1.8 MB)



Ponieważ jest prawie pewne że po emisji bardzo wiele osób będzie chciało pokazać bliskim ten dokument, prosimy zachęcajcie do nagrywania filmu. Kto wie kiedy i komu może być potrzebny. Materiał trwa 52 minuty.

Leszek Dokowicz, Maciej Bodasiński

Komentarz

  • Sorry, Maćku, nie zaglądałam jakiś czas i nie zauważyłam, że już wklejałeś tego maila.
    Czy da się zlikwidować założony temat? Głupio, że Cię zdublowałam, ale na 1szej str. nie było widać, a głębiej nie wchodziłam. :shamed:
  • Eeee, co się będziemy przejmować. Może dzięki temu ktoś jeszcze zainteresuje się filmem? :bigsmile:
  • Jest o tym artykuł w najnowszym Gościu Niedzielnym
  • Mam pytanie, czy ktoś z Was mógłby nagrać ten film na wideo? Bardzo chętnie byśmy go zobaczyli. :wink:
  • [cite] Maciek:[/cite]Mam pytanie, czy ktoś z Was mógłby nagrać ten film na wideo? Bardzo chętnie byśmy go zobaczyli. :wink:
    No właśnie, ja też bym się chętnie uśmiechnęła o jakąś płytkę! :wink:
    Reklamują ci co telewizora nie mają :shocked:
  • Jest też film fab. na podstawie tych wydarzeń "Egzorcyzmy Emily Rose"
  • Wiecie,za duzo niewyjasnionych zdarzen w tym dokumencie,daje do myslenia,choc ja mialam niedosyt.Potem na koncu filmu byla informacja,ze utajniono te tasmy na kolejnych 40 lat...No i nad jednym sie zastanawiam,jak wytlumaczyc ducha Hitlera czy Kaina,bo przeciez dusze ludzkie nie zamianiaja sie potem w zle duchy,wyjasnicie mi to?Mialam do czynienia z egzorcyzmami i rozmawialam z osobami uwolnionymi,to bylo dla mnie piekne ale i trudne doswiadczenie,za to w moim sercu zostalo to,ze musze robic wszystko by zyc w lasce uswiecajacej.Piekne bylo to co mowil ten polski egzorcysta,ze rozgrzeszenie to juz porazka diabla,widoczne opetanie tez,bo on chce by go nie bylo widac,nie slychac itd.No i piekne z tych nagran bylo jaka moc ma Maryja,jak zle duchy mowily:to ONA!!!Jakos bardziej w sercu dzis nosze Matke Boza po tym filmie i chce powrocic do rozanca bo go zaniedbalam ostatnio.
  • Dzięki moim dwóm kolegom, którzy wykonali dobrą robotę można już pobrać film z Internetu. Poniższa instrukcja także jest w większości autorstwa jednego z nich.

    Oto nagranie:

    Część pierwsza archiwum
    [url=ttp://rapidshare.com/files/101194132/Egzorcyzmy.Anneliese.Michel.PDTV-raspawel.part2.rar]Część druga archiwum[/url]

    Krótka instrukcja, co z tym zrobić

    I POBIERANIE
    1. Klikamy na powyższy odnośnik.
    2. Po załadowaniu strony zjeżdżamy myszką na sam dół i powinna nam się ukazać tabela. W tej tabeli klikamy na przycisk "Free".
    3. Czekamy aż minie okres ładowania się odnośnika.
    k3zkzu21d2myjnnznajm.png
    4. Teraz w wolne pole przepisujemy ciąg znaków tak jak na przykładzie na zrzucie ekranu, następnie klikamy "Download fromâ??".
    zjh4wummy4nmdyxqz3zy.png
    5. Następnie powinno pojawić się nam okienko do zapisywania pliku na dysku.

    UWAGA: Na tym serwerze występują limity pobierania. Znaczy to, że po ściągnięciu pierwszego pliku trzeba czekać bodajże 100 minut.

    II ROZPAKOWYWANIE
    1. Jeżeli ściągnęliśmy obie części pliku, musimy go rozpakować (najlepiej programem WinRAR).
    2. Po zainstalowaniu tegoż programu, klikamy prawym przyciskiem myszy na część pierwszą pliku i wybieramy "Wypakuj tutaj".
    3. Czekamy aż wszystko się rozpakuje.

    III ODTWARZANIE
    1. Film został skompresowany do formatu rmvb, dlatego też standardowy odtwarzacz w Windowsie nie będzie go odtwarzał.
    2. Polecam ściągnąć kodeki, które umożliwią obejrzenie filmu.


    Podawanie odnośników do plików gdzie tylko można jest mile widziane.
  • Kopiuję com dziś napisał na FF:

    Egozorcyzmy AM - demony zrobiły egzorcystów w ciula

    Obejrzałem wczoraj film. Wydało mi się bardzo podejrzane, że demony wylazły, po czem wróciły. Dzisiaj przesłuchałem podejrzane fragmenty filmu i mam poważne podejrzenia, że egzorcyści dali się wyrolować diabłu.

    Według słów jednego z egzorcystów, znakiem wyjścia demonów miały być słowa "ZDROWAŚ MARYJO ŁASKIŚ PEŁNA, PAN Z TOBĄ".

    Natomiast z nagrań wynika, że demony powiedzały tylko "ZDROWAŚ MARYJO ŁASKIŚ PEŁNA", a przez egzorcystę zostało to poczytane za znak wyjścia.

    Moja teoria robocza: demony udawały wyjście, myląc egzorcystów niepełnym znakiem.

    Czy ktoś może słuchał pełniejszej wersji nagrań (krąży od paru miesięcy po sieci) i jest w stanie powiedzieć, jaka była pełna formuła znaku wyjścia? Bo oglądając film można dojść tylko do jednego z dwóch wniosków:

    - Znak wyjścia brzmiał naprawdę ZDROWAŚ MARYJO ŁASKIŚ PEŁNA a nie ZDROWAŚ MARYJO ŁASKIŚ PEŁNA, PAN Z TOBĄ, egzorcysta po latach nie pamiętał dokładnie, a demony wyszły, po czem wróciły (według mnie podejrzane)

    - albo znak wyjścia brzmiał ZDROWAŚ MARYJO ŁASKIŚ PEŁNA, PAN Z TOBĄ, demony zaś wyrolowały egzorcystów mówiąc tylko pierwsze 4 słowa znaku i udając wyjście.
  • A co myślicie o tym jej świadomym zdecydowaniu sie na opętanie? I jej widzeniu Matki Boskiej? Dzisiaj mieliśmy w gronie rodzinnym rozmowę na ten temat i jedna z osób powiedziała, że jej zdaniem to nie była żadna Matka Boska tylko jakaś zjawa przez którą przemawiał Diabeł...

    Dla mnie zresztą , przyjęcie opętania jako pokuty za inne dusze jest totalnie niezrozumiała i nieprzekonywująca. Ale rzeczywiście głosy i zmiana jaka zaszła w tej dziewczynie były przerażające.
  • Święty Michale Archaniele!
    Wspomagaj nas w walce,
    a przeciw niegodziwości
    i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
    Oby go Bóg pogromić raczył,
    pokornie o to prosimy,
    a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
    szatana i inne duchy złe,
    które na zgubę dusz ludzkich
    po tym świecie krążą,
    mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

    Sancte Michael Archangele,
    defende nos in proelio;
    contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium.
    Imperet illi Deus, supplices deprecamur;
    tuque, Princeps militiae caelestis,
    Satanam aliosque spiritus malignos,
    qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo,
    divina virtute in infernum detrude. Amen.
  • Bardzo lubie te modlitwe,nauczyli mnie Ojcowie Michalici:bigsmile:
  • Lepiej bym tego nie ujęła...:smile:
  • @Tomasz
    1. Imiona demonów o niczym nie świadczą. Diabły mogą nie mieć imion wyrażalnych w ludzkim języku, a że są zmuszone je wyjawić - tworzą je czasem ad hoc (patrz Malachi Martin "Zakładnicy diabła"). Judasz nie oznacza duszy potępieńca, lecz demona, który go opętał.
    2. Co do osoby Maryi - rzeczywiście mam wątpliwości, czy to Ona.
    3. Cierpienia mogą mieć wartość ekspiacyjną względem innych dusz. Pokutować za innych można, a nawet trzeba. Proszę więc nie przypisuj mi poglądu, którego nie wyrażałem.
    4. IMO egzorcyzmy były spartolone:
    a) wygląda na to, że demony tylko udawały wyjście robiąc egzorcystów w bamkuko wypowiadaniem niepełnego znaku wyjścia (jak pisałem wyżej)
    b) wygląda na to, że egzorcyści wbrew nakazom z rituale romanum wdawali się w pogawędki z demonami
  • Czy po tym co zobaczyliście i co zostało napisane polecilibyście komuś oglądnięcie tego dokumentu?
  • [cite] Barbara:[/cite]Czy po tym co zobaczyliście i co zostało napisane polecilibyście komuś oglądnięcie tego dokumentu?
    Po obejrzeniu filmu - zdecydowanie nie polecałbym go.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.