Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Moje pierwsze drożdżowe placki

edytowano sierpień 2012 w Kuchnia
Właśnie wróciliśmy z placu zabaw, w samochodzie zachciało mi się drożdżowych placków - zostawiłem ciasto aby trochę urosło. Ciekawe czy wyjdą?
P.S. Są tu jacyś faceci którzy czasem gotują? 

Komentarz

  • Ja dziś dokonałam cudu, zrobiłam drożdżówkę jednocześnie przypaloną i z zakalcem. 

    Ale nie jestem facetem:D

  • edytowano sierpień 2012
    @Wielorybku - chylę czoła! ;)
    Edit: ja też nie facet. :D
  • Nie mam samochodu, więc nie zostawiam w nim ciasta.
  • Czesc Pablo.

    Znamy sie jeszcze zanim pisales na forum.

  • Czyli, co Pro, mam sie nie wygłupiać?
  • Czy jest jeszcze ktoś oprócz mnie na forum, kto nie zna Pablo. Bo ja nie znam, ale może tylko mi się tak wydaje.
    A co do gotujących facetów, to jest tu paru.
  • Maniek, oczywiscie, ze masz! A nawet wiecej - musisz!

    Inaczej idzie zwariowac.

    Znam Pablo hmmm. Obiad wspolny byl. Meza mego zna. No co by tu wiecej. Duzo by mozna :)

     

  • Czesc Pablo.

    Znamy sie jeszcze zanim pisales na forum.
    Cześć ProMamo
  • Placki się udały, dzieciom smakowały
  • Placki się udały, dzieciom smakowały

    O, i poeta jeszcze w dodatku.
  • ale o co chodzi?
    o racuchy czy o drożdżowe z kruszonką i owocami?
  • Racuchy - kolacja na szybko bo wszyscy głodni
  • Maniek, oczywiscie, ze masz! A nawet wiecej - musisz!

    Inaczej idzie zwariowac.Znam Pablo hmmm. Obiad wspolny byl. Meza mego zna. No co by tu wiecej. Duzo by mozna :) 
    obiad wspólny, psia kość...wszyscy się poznali z Wami tylko nie ja buuuuuuuuuuuuuuu!!!!!
    nawet mój mąż który się na forum nie udziela zna tutaj więcej ludzi niż ja...
    ech życie życie.
  • Właśnie wróciliśmy z placu zabaw, w samochodzie zachciało mi się drożdżowych placków - zostawiłem ciasto aby trochę urosło. Ciekawe czy wyjdą?P.S. Są tu jacyś faceci którzy czasem gotują? 
    mój mąż świetnie gotuje ale na forumie bywa jedynie pacząc przez mę ramię.
  • Niestety, @Ireno, ja także nie znam ani Pabla, ani Agi82 (jedynie telefonicznie), ani tym bardziej jej Męża... :/
  • Niestety, @Ireno, ja także nie znam ani Pabla, ani Agi82 (jedynie telefonicznie), ani tym bardziej jej Męża... :/

    Uff, myslalam, ze to tylko ja....
  • Cóż, ja nikogo nie znam. I tak sobie planuję, że za rok wyruszę samochodem do syna na Kaszuby, robiąc sobie co kawałek postoje u wielodzietnych : ) Na razie to tylko marzenie...
  • dobra dobra ale podajcie przepis na te racuchy

    zawsze kojarzyło mi się że drożdżowe wymaga czaaaaaaaaaaaasu więc napewno nie jest to szybka kolacja
  • Cóż, ja nikogo nie znam. I tak sobie planuję, że za rok wyruszę samochodem do syna na Kaszuby, robiąc sobie co kawałek postoje u wielodzietnych : ) Na razie to tylko marzenie...
    Aniu - trzymam za słowo!!! :*
  • Przepis na racuchy hmm nie znam robiłem na oko: trochę drożdży, mąki, mleka, margaryny, cukru, jajko, soli.
    Prosty jak barszcz wystarczy znać przepisy na inne drożdżowe ciasta - można zostawić do wyrośnięcia na 15 minut, będą lepsze. No i jakieś rozsądne proporcje zachować.
  • Na oko to chłop w szpitalu umarł!

    Tu tu @Pablo, nie czaruj i dawaj przepis na rodowe placki
    Taka ściema "na oko, na oko", a w kajeciku pewnie przepisik jak się patrzy i jajeczka dokładnie wyliczone, heeemmm???

    ;)
  • Haku, a naleśniki umiesz zrobić?
    Bo jeśli tak, to dodajesz tylko nieco więcej mąki i jakieś 2-3 dag drożdży na kilo mąki. Ja takie ciasto robię zarówno do racuchów jak i gofrów.
  • Na oko to chłop w szpitalu umarł!

    Tu tu @Pablo, nie czaruj i dawaj przepis na rodowe placki
    Taka ściema "na oko, na oko", a w kajeciku pewnie przepisik jak się patrzy i jajeczka dokładnie wyliczone, heeemmm???

    ;)
    Jeszcze żyję, spróbuj na oko
  • Haku, a naleśniki umiesz zrobić?
    Bo jeśli tak, to dodajesz tylko nieco więcej mąki i jakieś 2-3 dag drożdży na kilo mąki. Ja takie ciasto robię zarówno do racuchów jak i gofrów.
    Naleśniki nigdy mi nie wychodzą
  •  Drożdżowe wychodzi a naleśnik nie? Nie wierzę ,nie ma nic prostszego niż naleśnik, mąka,woda,mleko jajo i mikser no i patelnia rzecz jasna :-)
  • Niestety nie mam szczęścia do naleśników tzn zawsze mi się ciasto rozwal na patelni. Za mało mąki i dodawałem zawsze coś nie tak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.