Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak przyrządzić dobrą fasolkę konserwową - pilnie...!!!

edytowano sierpień 2012 w Kuchnia
Bea@ prosi pilnie o podanie sprawdzonego przepisu.
A że nie ma chwilowo dostępu do neta, więc w jej imieniu proszę ja. :)
Co mogła - pomroziła i nadal ma mnóstwo. :)
Czy ktoś się podzieli...???
Ploooosięęęęę...


(Może sama skorzystam? :D )

Komentarz

  • podbiję i poproszę o adres Bei na priv:) chciała ubranka które mam w wątku do oddania, a tak się składa że mogę dziś na pocztę pójść :)
  • OK, piszę.:)
  • Ja nie robiłam, ale znalazłam taki przepis. Wygląda i brzmi dobrze:
    http://margarytka.blogspot.com/2012/07/z-serii-cos-na-zime-fasolka-szparagowa.html
  • Muszę pogrzebać w moich przepisach. Faslka w zalewie nigdy nie wychodzi mi, ale robiłam fasolkowe leczo i faslkę z marchewką w przecierze pom.i jest super.
  • Olesia wrzuciłam do ciebie na priv, bo tutaj nie dam rady. Jest to przepis z książeczki Domowe przetwory babuni. Zaraz poszukam innych jak jeszcze chcecie.
  • przeglądam teraz wątek o przetworach i sporo tam tam o fasolce  :)
  • Przepis Ani49:)
    FASOLKA MARYNOWANA
    1kg fasolki, kilka gałązek kopru i cząbru, 1 łyżeczka gorczycy, po kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego, 1 szkl octu winnego, 2 szkl wody, 1 łyżeczka soli, 2 łyżeczki cukru. FASOLKĘ wrzucić na 10 min do osolonej wrzącej wody, wyjąć o odsączyć. W słoikach połozyć na dnie po gałązce kopru i cząbru, na nich pionowo fasolkę, przekładając koprem.zagotować ocet z wodą i przyprawami. Gorącą zalać fasolkę i pasteryzować 20 min.
  • świetnie... a na mnie przed chwilą wybuchł śmierdzący słoik zepsutej sałatki szwedzkiej...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.