Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1430431433435436438

Komentarz

• @olgal dziekuje bardzo  <3. będę pilnie przestrzegać zaleceń  :)
  • a odkażasz nocnik po sikaniu? może głupi pytanie ale to też może być miejsce zakażenia.
  • awia powiedział(a):
    a odkażasz nocnik po sikaniu? może głupi pytanie ale to też może być miejsce zakażenia.
    Nie,ale zaraz po użyciu myję wodą i mydłem.
    Podziękowali 1awia
  • Cześć mam pytanie, czy polecacie w Warszawie dobrego ginekologa na nfz? Nie chodzi o ciążę a problemy zdrowotne. Ma ktoś jakąś wiedzę nt lekarzy w tym mieście? 
  • syna trzy dni temu coś ugryzło w łydkę. ma podpuchnięte czerwone ciepłe i twarde to miejsce. smaruje maścią ale nie pomaga. noga boli. macie sprawdzone sposoby?
  • Jaką maścią?
  • Zwykle daje fenistil i wapno w takich sytuacjach. 
    Podziękowali 2Izka awia
  • Okllady z sody oczyszczonej bardzo dobrze niwelują obrzęk i stan zaoalny
    Fenistil rowniez
    Clemastin lub zyrtec z silniejszych lub wapno
    Podziękowali 1awia
  • Ostatnio mi polecono na obrzęki po ukąszeniach cetip, @Agnicha znasz?
    To jest bez recepty. Nie kupiłam jeszcze.
  • naproxen emo.....
  • wyśle męża po wapno (jestem na wsi i tu wszedzie daleko) i spróbuje z sodą bo mam.
  • Naproxen nie to działa raczej Przeciwbólowo i przeciwzapalnie a tu zadziałać raczej trzeba ściągająco i przeciwhistaminowo
  • olgal powiedział(a):
    Ostatnio mi polecono na obrzęki po ukąszeniach cetip, @Agnicha znasz?
    To jest bez recepty. Nie kupiłam jeszcze.
    Nie znam ale widzę że to to samo co alertec
    Jak bez recepty to spróbowałbym
  • Na ukąszeniach ostatnio babeczka na wsi sprzedała mi variderm
    Super działa przeciswiadowo ale niestety nie przeciwhistaminiwo
    I zostają lekkie białe sladyod cynku ale 
  • @Agnicha mam cynk w tabletkach. podać?
  • awia powiedział(a):
    @Agnicha mam cynk w tabletkach. podać?
    Nie... Cynk zasusza zmiany. To taka masc trójskładnikowa. Podaż cynku doustnie nie zmniejszy świądu ani obrzęku. Wapno tak
    Podziękowali 1awia
  • @awia, ile syn ma lat? 
  • Podziękowali 1madzikg
  • Jak Mu nie ustąpi, to hydrocortison w kremie. Tylko po posmarowaniu nie na słońce. 
    To jest bez recepty. 
    Może być pod nazwą Maxicortan.
    Doustnie dajcie coś przeciwhistaminowego.
    Wapno tylko działa łagodząco. 
    Można zimne oklady z octu robić.
    Jak nic nie pomoże to lekarz.
    Podziękowali 1awia
  • @awia I jak po nocy?
    Podziękowali 1awia
  • Dziękuję. Lepiej
  • Normy stężenia glukozy u wyrośniętej 13latki? Naczczo i po jedzeniu?
  • Co jest dobre na poparzenie. Minely 3 dni od oblania wrzatkiem, dorosla osoba, skora jest czerwono-bordowa, w dwoch miejscach bomble ok 0,5 cm, miejscami jest sztywniejsze i ciagnie.
    Czyms smarowac, plastry jakies?
  • Linomag maść by nie powstały strupy. Albo bactigras siatka parafinowa na obszar poparzenia
    Podziękowali 1mamuma
  • Na poparzenia nic nie naklejaj, skora najszybciej sie goi jak "oddycha". Pianka Panthenol dziala na rane kojaco i regenerujaco.
    Podziękowali 2mamuma beatak
  • Babel i tak zejdzie. Najlepiej agaugel i ten linomag... skóra musi być nawilżenia aby się goila
    Podziękowali 2mamuma madzikg
  • Agaugel to taki opatrunek hydrogelowy
    Podziękowali 1mamuma
  • @mamuma, śmiem twierdzić, że najnajnajlepszy jest Aquażel, jak pisze Agnicha. Jest genialny! Mojemu mężowi, po rozległym oparzeniu nie został (po zastosowaniu tych opatrunków) nawet ślad (a bąble były na pół uda...). Bardzo też złagodził ból. Sama wypróbowałam po drobnym oparzeniu na palcach (przycięłam odpowiednią wielkość opatrunku).

Rozpakować wierzchnią część - nałożyć na oparzenie (to taki cieniutki żelowy glucik-opatrunek), przytwierdzić (bandażem elastycznym, bandażem zwykłym - to zależy, gdzie oparzenie) I zostawić nawet na dwa dni. To jakoś nawilża skórę, równocześnie absorbuje ew.  wycieki i chroni przed urazami zewnętrznymi. No superowskie. Ja mam jako niezbędnik w apteczce podręcznej. 
    Podziękowali 2mamaw mamuma
  • Aqua-Gel® umieszcza się dowolną stroną na powierzchni rany. Należy stosować opatrunki o wielkości odpowiadającej rozmiarom rany. Opatrunek należy zabezpieczyć przylepcem włókninowym, folią adhezyjną Vellafilm lub bandażem elastycznym
    Podziękowali 1mamuma
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.