Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

12357413

Komentarz

• Można Dicortineff krople - nierefundowane i są na receptę.
  • @MartynaN - raczej tak, bo młody sam mi zgłosił w dwa tygodnie później po tej sytuacji, że gorzej słyszy - pojechaliśmy na badanie i potwierdziło ubytek.
  • Zastrzele się. No nie zrobię tego, bo chcę do Nieba. Kolejny wirus.
    Najpierw Zosia, potem Ania, Mąż ma małe krwioplucie, ja już katar i gardło...

Lekarze nie chcą naszych dzieci odwiedzić. Z byle czym nie chcę do nich jeździć.
    Polecicie jakiś stetoskop z allegro?
  • edytowano styczeń 2015
    @wiesia, nie zastrzelaj sie!
    przetrzymacie!
    u mnie chlopcy tez chorowali zeszla zime, chyba w grudniu zaczeli, potem styczen i marzec chyba. 3 rzuty raz za razem.
    jest ciezko, dasz rade!
    w tym toku tylko troche katary mieli.
    byle do wiosny, w przyszlym roku bedzie lepiej. :)

ale Twoj maz? krwioplucie?
  • @MonikaN... był u internisty... dostał antybola - ani panu pomoże, ani zaszkodzi usłyszał. Płuca czyste.
    Jakoś wytrzymamy... rozumisz, nie wiem czy moje wysiłki coś dają. A kontrolnie nie mamy jak logistycznie się ruszyć do lekarza. Dodam, takiego, żeby nas czym gorszym nie zaraził. W przychodni wiejskiej - chorzy, przyjmowani z dziećmi zdrowymi itd.
  • o to mialam napisac.
    tnijcie
    jak sie zbiera ropa w szczelinie migdalow, to nie ma na co czekac.
    dziecku wycinaja rano, a na drugi dzien wychodzi.
    a byl juz w szpitalu?
    jak sie boi syfu i pobytu?
    skad wie, ze tam syf?

a Ty nie mozesz z Nim tam byc?
  • takie czyszczenie niewiele daje.
    przerabialam to kilka miesiecy.
    po wycieciu obu bocznych, wielka, wielka ulga.
    przestalam chorowac.
  • Mojemu sąsiadowi lekarz laryngolog poszerzył tę szczelinę, chyba jakoś przypalił. I nic się już tam nie zbiera. Koniec angin, nieprzyjemnego zapachu z buzi. To był starszy laryngolog. Wcześniej lekarze ładowali mu antybola za antybolem. Łącznie z takim, co się podaje tylko w szpitalu.
  • Bo jest różnica między przewlekle zapalnymi migdałami i torbiela retencyjną. Jak jest pojedyncza, widoczna krypta z białym, to często to drugie i się wtedy nie wycina.
  • U nas wirusowe zapalenie ucha z wyciekiem krwi ~X( u jednego + stan podgorączkowy
    biegunka u drugiego...
  • Powiedzcie co może być powodem nagłego pogorszenia mowy u dziecka4 letniego?
    Ostatnio jak zaczął mówić niewyraźnie i niedosłyszał jak się mówiło do niego to wyszła woda w uszach. Wyleczyliśmy i wszystko wróciło do normy. A od jakiś 3 tyg zaczął mówić niewyraźnie ale inaczej, tak jakby szumiąco, jakby miał buzię pełną śliny i mówił. Słuch zbadaliśmy- jest ok. Tym razem nie prosił o powtarzanie tego co się mówi, więc przeczuwałam że jest ok.
    Ale co w takim razie może spowodować takie pogorszenie? On lepiej od starszego brata mówił.. Umawiam się do logopedy, mam nadzieję, że od razu mi wszystko powie.. :(
  • @MartynaN, pewnie masz racje, u mnie o wlasnie te krypty byly z ropa. pelno dziur w migdalach z ropa inside :). 1 lub 2 na miesiac chorowalam, wymiotowalam ta ropa, takze ciach i po sprawie :).
  • A nic mu się w paszczy nie dzieje?
  • a wiesz że nie zajrzałam #-o
    jutro wraca z tatą więc spojrzę!
  • rusalka :), myslalam, ze o synka :).
    to juz wiem skad wie o syfie i ze nie chce do szpitala :).

ale i tak ciac! :)
  • ... kilka dni czułam mrowienie od czasu do czasu u nasady uda z przodu, jakby mi komórka wibrowała a komórki tam nie trzymam.....
    Wczoraj odkryłam ze nie mam czucia w skórze w górnej części tego uda.
    Po przeciwnej stronie od urazu, znaczy po lewej.

To normalne?

Poza tym 4 dni temu odstawilam ketonal calkiem i .... od trzech dni bardzo rzadko czuje ból w plecach, poprawa nastapila bardzo znaczna, zyje prawie normalnie. Wielka to radość!
  • czy przy atopowym zapaleniu skóry może być podwyzszone crp?
  • @Nika76 nie jest normalne. To sprawa dla neurologa jest.
    @beabea?
  • Uwazam, ze przebadac, bo sprawa staje sie nawracajaca...
  • edytowano styczeń 2015
    @Nika76, jak piszesz, że z przodu uda pod pachwiną to wygląda na uszkodzenie korzeni L1-L2 (nerw płciowo-udowy) lub jeśli przód uda trochę niżej to L3-L4 (nerw udowy). Sugeruję jednak osobistą wizytę u neurologa, żeby zebrał dokładny wywiad (ważne też czy są choroby przewlekłe np. cukrzyca) i zbadał namacalnie, zwł. że jest uraz w wywiadzie. Mogą być jakieś zwiewne objawy których za bardzo nie dostrzegasz, ale które mogą wyjść w badaniu np. dyskretne osłabienie siły, zaburzenia czucia w innych miejscach, asymetria odruchów. Uraz w wywiadzie +długotrwałe silne bóle po nim + teraz nie wiadomo skąd zaburzenia czucia - może być potrzebny MRI odc. L-S, może trzeba "zajrzeć" do miednicy. Na pewno nie lekceważ.
    Edit- pisałaś, że był robiony RTG kręg. ale to badanie pokazuje tylko "grubsze" rzeczy i nie pokazuje tkanek miękkich
    @gorzka_czekolada, popieram draconessę, trzeba sprawdzić - jak problem z dostaniem się do laryngologa, to dobry pediatra + otoskop.
  • Ło matko nie brzmi to dobrze, wleee.... nie lubię takiego łażenia po lekarzach no ale pójdę
  • Podepnę się z pytaniem...

Gdzie w Warszawie lub bliskiej okolicy (najlepiej tzw linia otwocka) można zrobić ekg? Prywatnie.
  • EKG to bez problemu wszędzie. Popytaj się w najbliższych prywatnych gabinetach lekarzy rodzinnych lub internistów, może niektóre przychodnie robią też odpłatnie.
  • Nawet w Piasecznie można z 35 zł zrobić prywatnie EKG. Gorzej z opisem, bo to więcej kosztuje.
  • @rusalka a może diety |Dąbrowskiej by spróbował - ona dobrze leczy ropne stany - koleżanka opowiadała o swoich pacjentach, jeden z ropnym zapaleniem osierdzia (oile nic nie pomyliłam) wyleczony b szybko, druga babka z ropnym stanem szczęki od 5 lat leczona antybiotykami bez efektów, po 3 tyg diety wyleczona.
  • @rusalka
    Wiem, ze trochę daleko od Was, ale w klinice w Zabrzu szybciej to zawsze szło.
    Mozna tam przedzwonic i podpytać, choć to tylko tel na rejestracje.
    Ja moge w drugim tyg naszych ferii podpytać bo jedziemy z Młodym na odsysanie.
    U nas ( gdzie terminy operacji były odległe o 2-3 lata) wszystko odbyło sie w przeciągu kilku miesięcy, byłoby szybciej ale mieliśmy już wczasy wykupione to lekarz powiedział, ze lepiej jak operacja będzie po, bo Mlody nic by z wczasów po operacji nie miał a i po wczasach lepiej bo będzie wypoczęty psychicznie i fizycznie.
    Pierwsza wizyta prywatnie u docenta ( ok 100zl) i zaraz potem ze skierowaniem od naszego lekarza do poradni w klinice i potem już wszystko w poradni na NFZ
    bez kolejek na wizytę w poradni etc
  • Nika76 mnie tak spina udo...plus ból, ale internistka mówi, że to "od kręgosłupa" to uproszczenie...ogólnie neurologia...
  • Mam skierowanie na badania od prywatnego lekarza -ginekologa. Część do zabiegu, część (hormonalne) w celach diagnostycznych. Miałam robić prywatnie. Ale sporo tego...
    Czy gdybym poszła do lekarza pierwszego kontaktu z tym prywatnym skierowaniem i poprosiła o przepisanie na fundusz to lekarz ma możliwość je wypisać? W sensie, że potrzebna do zabiegu. Oczywiście skierowanie do szpitala także posiadam.
    Czy lekarz rodzinny może (znaczy czy ma uprawnienia) oprócz badań podstawowych wypisać również badania specjalistyczne typu hormony czy przeciwciała?
  • No właśnie @MartynaN jak to teraz jest po najnowszej reformie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.