Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na co do kina?

1111214161720

Komentarz

• Bylam,widzialam.
    Niezly 
    Ale
    Pewnie to kwestia możliwości technicznych,obszernosci problemu i jednoczesnych ograniczeń czasowych,jednak miałam poczucie,ze temat poruszony ledwo ledwo.  Jakos powierzchownie, mialko. 
    Tylko akcenty,akordy. No nie umiem inaczej wyrazić 
    Mimo wszystko uważam,ze warto oznaczyć 
    A Fuga ktos widzial?

• Ja widziałam i się zawiodłam, zupełnie odrealnione o nieprawdziwe jak dla mnie. Nie uwierzyłabym w taką historię.
  • Bardzo lubię psychologiczne filmy i właśnie takie spokojnie prowadzone. Samo zakończenie dla mnie absurdalne, nie chcę za didu zdradzać, zeby komuś nie popsuć oglądania.
  • edytowano styczeń 2019
    @Zuzapola w kilku scenach widziałam jako żywo moją rodzinę, znajomych. Właśnie niestety tak prawdziwy, że zęby bolą.
    Ja bym się idealnie zachowała jak ta matka bo niby co innego można zrobić?  
    Zresztą co najmniej 3 epizody zdarzyły się naprawdę i pisali o tym w gazetach.
  • aga---p powiedział(a):
    A ja nie znoszę filmów dla dzieci...
    Pożyczę opiekunkę:)
    Ja przysypiam ale idę.

Podziękowali 1aga---p
  • @Elunia owszem dużo scen prawdziwych i się wciągnęłam w ten film, ale zakończenie realne?
  • No a co byś zrobiła jako matka?
    Żyć i cieszyć się bo z dziecka zawsze trzeba się ucieszyć.
  • Wpisuję w kolejkę trzy filmy o uzależnieniach (w sumie dla zdrowia psychicznego raczej powinnam odpoczywać od tematu...ale kuszą mnie)

No właśnie

"Zabawa, zabawa"

"Powrót Bena"

i z Julią Roberts "Mój wspaniały (czy cudowny?czy jakoś tak) syn"

Podziękowali 1asiao
  • @Daga dla was najbardziej inspirujący to "Najlepszy".
    Z Julia Roberts jest "Powrót Bena".
    Podziękowali 1Daga
  • @Elunia przecież on zostawiła drugi raz swoje dziecko, i to dziecko jeszcze niby dało jej wolność, i tak niby lepiej, no nie ogarniam, byłam z całą ekipą na filmie i wszyscy tak zrozumieli zakończenie, na innym filmie byłyśmy?
  • Zuzapola powiedział(a):
    @Elunia przecież on zostawiła drugi raz swoje dziecko, i to dziecko jeszcze niby dało jej wolność, i tak niby lepiej, no nie ogarniam, byłam z całą ekipą na filmie i wszyscy tak zrozumieli zakończenie, na innym filmie byłyśmy?
    A Wy z Elunia to nie o dwoch roznych filmach mowicie?
    Fuga
    Zabawa zabawa
  • JA pisałam o Fuga
  • Buahahaha
    Się dogadałyśmy
    Na Fugę się nie wybieram, oglądałam Córki dancingu tej reżyserki i nie urzekły mnie.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Powrót Bena jest z Julia R.
  • Dla mnie najlepsza scena o uzależnieniu ever 
    w sensie modelowa jak powinna postąpić matka z synem uzależnionym to z filmu z Leonardo DiCaprio "przetrwać w nowym Jorku"
    Stary film

Podziękowali 3Daga jukaa Paprotka
  • A kto wie, od czego nazwa alpaga, bo dyskutujemy, szukamy i nadal nie wiem?

• edytowano styczeń 2019
    Tanie wino marki Torwin. Po piosence Perfectu się przyjęło
  • edytowano styczeń 2019
    Chyba najlepszy film jaki widziałam o drodze człowieka uzaleznionego od alkoholu (i jego bliskich) to Kiedy miłość to za mało z Winoną Ryder i Barry Pepperem. Początki powstawania AA.
    Podobno niezły jest 28 godzin z Sandrą Bullock ale nie ogladałam.
    Natomiast jeśli chodzi o narkotyki to znakomity jest Traffic. To co prawda nie jest film stricte o uzależnieniu, w sensie historii jednej osoby, raczej takie calosciowe spojrzenie na problem narkotyków. Od pokazania konkretnej historii wchodzącej w świat narkotyków młodej dziewczyny (i jej rodziców) przez historię barona narkotykowego (a raczej jego żony) do spojrzenia z bliska na codzienne zmagania i wybory i dylematy policjanta walczącego z tym syfem.
    Pokazuje nie tylko światek nieuniknionego stoczenia się narkomanów, ale też samo źródło, świat wielkich brudnych pieniędzy i bezwzględnych ludzi.  
    Ciężki film. Naga prawda bez znieczulenia.
    Wbija w fotel.

Podziękowali 2joanna_1991 Daga
  • mader powiedział(a):
    Chyba najlepszy film jaki widziałam o drodze człowieka uzaleznionego od alkoholu (i jego bliskich) to Kiedy miłość to za mało z Winoną Ryder i Barry Pepperem. Początki powstawania AA.
    Podobno niezły jest 28 godzin z Sandrą Bullock ale nie ogladałam.
    Natomiast jeśli chodzi o narkotyki to znakomity jest Traffic. To co prawda nie jest film stricte o uzależnieniu, w sensie historii jednej osoby, raczej takie calosciowe spojrzenie na problem narkotyków. Od pokazania konkretnej historii wchodzącej w świat narkotyków młodej dziewczyny (i jej rodziców) przez historię barona narkotykowego (a raczej jego żony) do spojrzenia z bliska na codzienne zmagania i wybory i dylematy policjanta walczącego z tym syfem.
    Pokazuje nie tylko światek nieuniknionego stoczenia się narkomanów, ale też samo źródło, świat wielkich brudnych pieniędzy i bezwzględnych ludzi.  
    Ciężki film. Naga prawda bez znieczulenia.
    Wbija w fotel.

O tak, Traffic jest mocny. Ja go pierwszy raz w wieku ok. 20 lat widziałam i bardzo dał mi do myślenia. Warto z takimi późnymi nastolatkami obejrzeć.
    Podziękowali 1mader
  • edytowano styczeń 2019

O tak!

Pokręciłam tytuły. Dzięki Dziewczyny :)

Jeśli ktoś lubi prawdę o uzależnieniach polecam mocne, ale bolące (mnie bolały wręcz fizycznie )filmy

"Bez adresu"   (Shelter)

"Requiem dla snu"

Obydwa miażdżą....I w obydwu w roli głownej doskonała Jeniffer Connelly

(filmy mocno dla dorosłych!)

Raz obejrzane zostają na całe życie i nigdy już do nich nie dam rady wrócić.

Polskie realia lat 80,90 i naprawdę nieźle stadia choroby pokazuje "Skazany na bluesa"

+  "Pod mocnym aniołem"

No i "Najlepszy" ofkors  

I jako jedyny do oglądania z młodzieżą

Polecany jako profilaktyczny, choć jak puściłam w ciemno pacjentom, to opiatowcy mieli

"ciach" na sceny  początkowe

Trochę nakręcające, czego nie wiedziałam

Ale ogólnie film kozacki i mocno motywacyjny

Podziękowali 3jukaa mader asiao
  • edytowano styczeń 2019
     I Lot - o uzależnieniu poamerykańsku , ale bardzo  fajnie ;)

dzielna jesteś Daga, że jeszcze po pracy oglądasz, ja już nie trawię, ten certyfikat nr 100ileś już za długo  :D
    Podziękowali 3mader Daga Milagro
  • Tak! Lot jest super, pozytywny. 
    I faktycznie zapomniałam o Requiem dla snu... Też bez znieczulenia.
  • @jukaa ;   haha:D   

Za długo:)

Głownie oglądam przed podopiecznymi, zanim cos puścimy

Najlepszego nie widziałam wcześniej i kurde mieliśmy trochę zonga na początku ;)

Podziękowali 1jukaa
  • Są też filmy szkodliwe - nakręcają że staczanie się od brania to teoria spiskowa, bo wszystko jest dla ludzi.
    Pamiętam taki stary już bardzo ale właśnie wg mnie mega szkodliwy Human Traffic. Kierowany ewidentnie do żądnej zabawy młodzieży.
    Weekend to impreza, naklejeczki pod język i dobry seks z przyjacielem.
    A w niedzielę czujesz się świetnie i możesz normalnie zjeść obiad z rodzina.

Podziękowali 3jukaa Daga Monika73
  • O tak

@mader ;      . Osobiscie też uważam mega popularne od pokoleń "Dzieci z dworca Zoo"

ze zarówno książka jak  i film do kosza

Podziękowali 1Agnieszka
  • Mąż kiedyś puścił Requiem dla snu. Nie dałam rady obejrzeć całego. 

Zmienie temat chwilowo- w jakim wieku pokazujecie dzieciom Władcę pierścieni? 9 i 8 latek to za wcześnie?
  • Nie dziwię się co do Requiem

@annabe- ; nasi ogladali w wieku  około 10,11 lat

Podziękowali 1Rogalikowa
  • @Daga serio? Moje pokolenie na podstawie "Dzieci z dworca ZOO" miało pogadanki terapeutyczne. Fragmenty nawet tłumaczyliśmy na niemieckim w LO.
  • Pamiętam z czasów nastoletnich przekonanie, że narkotyki = nieuniknione stoczenie się na dno. Jakoś tak to widziałam, tak wynikało z filmów, które oglądałam. 

Teraz ze zdumieniem widzę, że w ogromnej większości filmów i seriali dragi nie są jakimś mega problemem, ot, używka jak inne. Można brać, można nie brać. Nie macie takiego odczucia?
    Podziękowali 1ewaklara
  • @annabe moi oglądali w tym wieku 
    Cała rodzina fanem jest tej serii, a ja nigdy nie obejrzałam całości.
    Podziękowali 1annabe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.