Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na co do kina?

1235719

Komentarz

• Byliśmy na "Pinokio"- nie warto
  • edytowano październik 2014
    Byłam na Bogach - dla mnie mega fantastyczny film.Kot był Religą. W tym filmie klną na potęgę, Religa ma momenty kiedy chla jak żul , a film był fantastyczny, wciągający, bez dłużyzn.
  • A i palą jak smoki.Ja niemalże czułam smród fajek ale to specyfika lat 70 i 80.
  • Dzięki!
    Zrezygnowałam. Miałam iść dziś z Weroniką. Pomyślałam sobie, że film biograficzny ok będzie.

Atsd...W. ma obiecane kino. To miałóo być babskie wyjście z córką. Co polecacie dla takiej nastolatki?Co akurat teraz grają?
  • edytowano październik 2014
    Ja byłam z moją gimnazjalistką, bardzo jej się podobał i bardzo go przeżyła.Przyczynek do rozmów o chorobie, śmierci, walce o swoje przekonania, o komunie, a także o szkodliwości palenia
    :P Dużo lepsze niż jakaś komedia romantyczna albo coś. Piękna postać dr Bochenka i naszego wrocławskiego Romualda Cichonia.Wspaniały przykład trudnego ale świetnego szefa, który chciał żeby asystenci byli lepsi od niego. Genialnie pokazane "polskie piekiełko"które często hamuje z zawiści wszelki rozwój.Mocno ruszony temat dawców organów. No i Religa był zatwardziałym ateistą, alkoholikiem, cholerykiem, doczytałam też, że hazardzistą i pięknym człowiekiem.

A czy ktoś widział ten film i coś powie

http://www.filmweb.pl/film/Mama-2014-709353

• Jakoś to przeklinanie mnie zniechęciło.
    Ale może warto pójść.
  • @Elunia ;

kocham takie filmy 

idę :)

jak klną i palą, to film jest dobry dla mnie 
    wczoraj jadąc tramwajem, zobaczyłam plakat, reklamujący ten film, i pomyślałam, 
    Kot świetnie wygląda na tej focie, chyba trzeba iść 

• pójdę ze synami :)
  • Sluzby specjalne polecam
  • Mam do wybory Pinokio albo pszczółka Maja
    Warto czy zrezygnowac
    dla 4 latka
  • Zdecydowanie polecam "Bogowie",bardzo realnie przedstawione środowisko i sama postać prof.Religi(z racji zawodu znam klimaty...)A kreacja Kota-majstersztyk.Słownictwo adekwatne do środowiska...może nie dla młodszych,ale gimnazjum...Polecam
  • Wczoraj byliśmy w kinie, też polecam, świetny film. Klną dość sporo, ale w sposób powiedziałabym uzasadniony, nie zamiast znaków interpunkcyjnych ;-)
  • wczoraj byłam na Mary`s Land - Ziemia Maryji
    reportaż fabularyzowany
    w auli uczelni zakonnej wyświetlano

dość dobry
    ale sporo dłużyzn
    ogólnie o objawieniu w Medżugorju
    i służbie Bogu po nawróceniu

dla niedowiarków i letnich katolików w sam raz
    spodziewałam się więcej
    ale łza się zakręciła w oku

• Dzięki @Rusałka obejrzę.
  • Byłam na filmie "Bogowie". I jestem pod dużym wrażeniem.
    Polecam!
  • Ja też widziałam "Bogów" 2 dni temu ,świetny .

Uwielbiam Kota ).
  • edytowano listopad 2014
    Mi osobiście się film "Bogowie " podobał ale jak wyszłam to po głowie
    chodziło mi, że jeżeli reżyser za bardzo nie ubarwił Religę (a z tego co
    sie czyta to raczej nie) to facet był niezłym " szajbusem" w pozytywnym
    wydżwięku acz życie i współpraca z nim to raczej do lekkich nie
    należała......

--------------------------------------

Miałam bardzo podobne odczucia...
    Niezły wariat! Ale tacy wariaci zmieniają świat!
    Z drugiej strony ten człowiek bardzo cierpiał mierzą się z taką a nie inną rzeczywistością, z brakiem zrozumienia...

Dość dobrze pokazane realia tamtych czasów. Dla mnie film bliski emocjonalnie, bo w tamtych poięknych czasach miałam praktyki w szpitalu.

A! I bardzo podobał mi się zespól prof Religi. Łatwo z takim szefem nie mieli, ale mimo wszystko był dla nich autorytetem.

Tak zachwaliliście "Bogów", że jutro z M pójdziemy.
    W Katowicach dla odmiany ;;)
    byłam na "Bogowie"

bardzo mi się podobał film 
    jestem z tamtych stron, gdzie Religa rozkręcał, "tę swoją klinikę"
    znam ten klimat, kończyłam wtedy Liceum Medyczne
    już wtedy było w tamtych stronach o Nim bardzo głośno, i bogiem był ;)
    moja koleżanka bardzo chciała u Niego pracować,po dyplomie,  i dostała się do zespołu 

bardzo dobrze oddany klimat tamtych czasów
    mocarnym trzeba być, i wariatem :)
  • @rusalka , oglądałam Obietnicę własnie jakieś kilka dni temu, odczucia mam, hmm, dziwne... Mogę powiedzieć chyba tyle że cieszę się że moje czasy gimnazjalno-licealne (a tak niedawne przecież) były tak odmienne. I też nie wiem, czy to moja naiwność, że teraz również jest inaczej...
  • A ja mam pytanie do tych co widzieli "Ziemię Maryi" tylko nie wiem jak to dobrze ująć. Bardzo czekam na obejrzenie tego filmu, ale powiedzcie mi: czy on jest "w stylu" takich produkcji jak "Bóg nie umarł", "Fireproof", czy "Niebo istnieje naprawdę" ?..
    Wiem że te filmy mają swoich zwolenników dlatego kieruję pytanie do tych, którym tez się one nie podobały, jak widzą porównanie z "Ziemią Maryi"? Stwierdzenie "nie podobały się" nawet nie jest do końca adekwatne, po prostu chodzi mi o to że jak na razie wszelkie chrześcijańskie kino, które widziałam (fabularne, nie dokumenty) jest takie... naiwne. Te filmy nie podobają się niewierzącym bo po prostu do nich nie trafiają. Raczej skłaniają do śmiechu niż refleksji, a ja nie bardzo widzę sens robienia filmów tylko dla "chrześcijańskiej elity"... Marzy mi się film który mogłabym polecić osobom w mojej niewierzącej rodzinie. Po cichu mam nadzieję że "Ziemia Maryi" taka będzie, bo raz że to film katolicki (może będzie inny) a dwa - że to sfabularyzowany ale dokument. Ale może ktoś się szczerze wypowie.
  • Smiem twierdzic, ze na niewierzacego zaden z tych filmow by nie zadzialal... Jako niewierzacy potrzebuje trafic na swa droge do Damaszku i czy wtedy bedzie to film czy cokolwiek innego - wstrzasnie nim. Byle Duch porzadnie zawial :-)

• @mader, nie wiem, czy trafi. Myśmy ze znajomymi ze wspólnoty mieli mieszane uczucia. Czekam na "Karolinę", może to będzie bardziej zjadliwe.
  • Raczej to wygląda na film dla wierzących, którzy chcieliby obejrzeć sobie w niedzielne popołudnie coś lekkiego, a jednocześnie duchowego. Motyw tajnego agenta jest dość śmieszny. Niektóre świadectwa  bardzo interesujące, ale gadanie, że "jak pojedziesz do Medjugorie, to zobaczysz takie cuda, że zrozumiesz" może zirytować nawet osobę, która nie jest przeciwnikiem tych objawień.
  • Dla mnie dociekanie po tym filmie (zresztą przez forum) spowodowało, że definitywnie Medjugorie zaczęło mi zalatywać siarką...
  • zmienie temat na...

kino domowe.

wlasniedopatrzylam sie, ze jest polski program tv dla dzieci "TV abc". Znacie?
  • Niby jest, ale u nas antena nie może namierzyć, więc nie ma
  • @mader - ten film to takie" śledztwo"- niewierzący trafia  do wierzących i to są autentyczni ludzie i autentyczne świadectwa - realne , konkretne, czasem bolesne - ale na plus tego filmu jest realność dla mnie  

• Tvp ABC jest świetny! Zdecydowana wiekszosc bajek i filmów dla dzieci to stare, sprawdzone i wartosciowe rzeczy. Jest m.in pszczólka maja, domisie, bolek i lolek, mis uszatek, reksio, smerfy, domowe przedszkole, tik-tak, ziarno itp. Sporo fajnych edukacyjnych programów, przyrodniczych. Nie znosze tych nowych szybkich,disnejowkich bajek, są zazwyczaj ogłupiajace i powodujace zaburzenia koncentracji i zachowania u dzieci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.