Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na co do kina?

13468919

Komentarz

• ABC był super rok temu jak nie było reklam
    , teraz jest ich więcej niż bajek. , ale i tak jest ok
  • My właśnie oglądamy w domu Życie Pi. Widzieliście? Co sądzicie?
    Dla mnie trochę taka indyjska walka o byt...

Śmieję się, że momentami film cięższy niż Miasto 44.
  • Oglądałam "Życie Pi" i nic nie zauważyłam, ale zaniepokoił mnie opis http://kulturadobra.pl/zycie-pi/ . Trzeba by skonfrontować.
  • Życie Pi zrealizowane jest pięknie - uczta dla oczu i dla uszu...
    Ale w tej pięknej oprawie jest niestety przemycany relatywizm, melanż wszystkich religii i w ogóle poglądy głównego bohatera są niebezpieczne, tym bardziej, że wypowiada je ktoś, kto przez swoje przeżycia wzbudza naszą bezwarunkową sympatię.
  • Dla mnie Życie Pi - przepiękny jeśli chodzi o zdjęcia itp. , ale niestety rozczarowujący jeśli chodzi o treść, filozofię. Wieje synkretyzmem religijnym.

"Przez większość filmu wydaje się, że, chociaż stosunek do religii jest
    tu pełen zamętu, to przynajmniej mamy tu do czynienia ze szczerą wiarą w
    Boga. Niestety, i w tym „Życie Pi” zawodzi, gdyż na końcu okazuje się,
    że dla głównego bohatera Bóg jest jak bardziej kolorowa wersja jego
    historii – sam decydujesz, czy chcesz w nią (Niego) wierzyć, czy nie. A
    że ta barwniejsza wersja nie wydaje się prawdziwa, wnioski nasuwają się
    same …"

zgadzam się z autorką tej recenzji
    na końcu bardzo się zawiodłam
  • Zeszłoroczną "Annę Kareninę" mogę polecić.Ekranizacja niebanalna.
  • Mnie to Życie Pi też się nie podobało od strony filozoficzno-religijnej. Ale kładę to na karb mojej zaściankowości. Nie stykam się z innymi, odległymi kulturami.
    Ale dla mnie koszmarem była taka wizja przyrody więcej niż darwinistyczna...
    Potem, jak zamknęłam oczy, to widziałam pożerania szczura, depczące po sobie surokatki, drapieżną roślinę i inne takie okoliczności przyrody.
    Ale fakt, że chłopiec Boga wzywał, a nawet wołał: oddaję się Tobie.

Także tak jak mówię, dla mnie przed snem, koszmar gorszy niż Miasto 44. Bo historią Powstania jestem zainteresowana, a te wizje pożerających się zwierząt i do końca nie wiemy, czy zwierząt, napełniają mnie zgrozą i obrzydzeniem.
  • Życie Pi oglądałam dawno temu, nawet szczegółów nie pamiętam, teraz pewnie byłoby czujniej, ale szkoda mi czasu by sprawdzać. Jest tyle pięknych filmów! :-)
  • Ale żeby nie brzmiało tak dramatycznie, to po prostu kino przygodowo-podróżnicze tyle, że z indyjsko-japońsko-chińską dominantą.
  • Zajawki "Bogowie" kuszą. Jedynie powstaje niesmak bo:

1) Film stworzony przez Agora S.A.
    2) Film propaguje transplantologię, czyli wycinanie organów żyjącym ludziom, tylko po to aby inni przeżyli.
  • ale mnie o co innego chodziło w tym filmie 

• edytowano listopad 2014
    a poza tym, nie oglądałam zajawek
    tylko w kinie już poczułam niesmak , jak zobaczyła wielkimi literami Agora SA

szłam na film, bo jestem z tamtych stron, to był kurs jednym tramwajem do tej kliniki ;) od mojej szkoły
    i Religa był wtedy bogiem ;)
    pisałam już 

dla mnie to taka trochę sentymentalna wyprawa do kina była
    bardzo udana dla mnie :)
  • Dlatego nie obejrzę filmu "Bogowie". 
  • Bylismy na Bogowie. Nie widzialam wczesniej zapowiedzi, tylko tutejsza reklame na forum.

I... film genialnie zrobiony, stracilam poczucie bycia w kinie i poczucie czasu co bardzo rzadko mi sie zdarza.

ale... transplantologiczna propaganda... nie dala w pelni sie zachwycic.
  • nawet ja z mężem byliśmy na bogowie , grali w Luton ;)
  • na "Furię " się wybierałam, ale po obejrzeniu zajawki w kinie
    mam mieszane uczucia , gdyż nie chciałabym obejrzeć filmu o czołgu co wygrał wojnę 
    taki widziałam w dzieciństwie ;)
    Pitt jakoś tak pacyfistycznie wygląda w tej zajawce , 
    ale nadal rozważam pójście ;)

• @Joanna 91

dobry film, 
    jak się robi pomoc uchodźcom wojennym ,w Kongresie USA
    "Wojna Charliego"
    bardzo dobry film
    chyba nawet coś na faktach oparty (ale nie dam głowy )
    w kinie już dawno nie ma , bo to sprzed lat
    ale obsada dobra 
  • Na "Furii" byłem. Kolejna wersja amerykańskiego mitu o Alamo. Film taki sobie. Za to moja druga połowa zachwycona ... Bradem Pittem ;)
  • @Malgorzata a chodzi Ci o polską wersje furii, te czarno-białą? Nawet ktoś świetną zajawkę zrobił, bardzo podobna do tej zajawki z bradziem piciem:

• Nawet angielskie dialogi są
  • peem Ci@Greogrius

kto jak kto
    ale jesteś moim idolem w rozbawianiu  mnie
    słowo :)

=))
  • Wróciliśmy właśnie z "Obcego ciała". Ideologicznie słuszny, towarzyszki i towarzysze, ale mocno przerysowany i zbyt dosłowny. Zanussi chyba już może na emeryturę....
    Buzkówna i Grochowska bdb, muzyka nieboszczyka Kilara świetna.
  • Obejrzeliśmy z żoną "Eliza Graves" zagrany dobrze, trzyma w napięciu, zaskakuje, Tylko nie doszliśmy na podstawie której powiastki E.A. Poe ten film jest
  • "Obce ciało" nam się podobało. Przerysowanie, owszem, ale na dzień dzisiejszy uważam, że to słuszna forma przekazu.
  • Polecam skierowany szczególnie do młodszej widowni film "Bella i Sebastian"
    http://kulturadobra.pl/bella-i-sebastian/
  • ponoc KArolina super... opinia mamy mojej cobyla wczoraj
  • Karolina

Obce Ciało

Pod płaszczem gwiazd

a propos - od ilu lat jest Karolina - można iść z synem 1 gimnazjum?
  • się wybiera, premiera 26-go
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.