Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tajemnica szczęścia - Nabożeństwo piętnastu modlitw Św. Brygidy

135

Komentarz

  • Powiem szczerze, że czasowo te modlitwy nie są aż tak obciążające. 
  • I jak dziewczyny? Dziś wieczór dzieciaki dały mi nieźle popalić i dopiero teraz zdołałam odmówić. Oczywiście miałam zamiar wcześniej, ale zawsze coś wyskakiwało i nie dałam rady.
  • Ja dopiero co :)
  • jakoś wieczór mnie zastaje z tą modlitwą 

  • trwam, mam wrażenie, ze przez to że tak mało czasu mi ta modlitwa "zabiera" to jakoś się w nią nie zagłębiam, na szczęście ma jeszcze prawie rok :)
  • ja dziś po ponad 2 miesiącach pojęłam fragment jednej z modlitw... zostają mi do odkrycia treści pozostałych fragmentów i modlitw...
  • my mówiliśmy w zeszłym roku..bardzo ciepło wspominam ten czas, dużo dobra wypłynęło :) kiedy juz się mówi na pamięć jest dużo łatwiej.Powodzenia i wytrwalości Wam życzę...bo warto.
  • Mam pytanie, czy jest jakaś inna wersja tych modlitw (chodzi mi o tłumaczenie czy też może redakcję)? Ktoś może wie? Treściowo są one fantastyczne, językowo - nie bardzo:(

    PS.W poniedziałek zawaliłam sprawę, wszystkie inne modlitewne zobowiązania zresztą też :(( Ale idę dalej. Przecież nie chodzi mi o obietnice :)
  • A ja chcę zacząć też się modlić tajemnicami. Obietnic nie doczytałam jeszcze. Czy dobrze rozumiem, te 15 modlitw rozważamy codziennie. 
  • Codziennie przez rok wszystkie modlitwy. Dziękuję, że powiedziałaś "Rozważamy", a nie "odmawiamy".
  • Wczoraj wieczorem 1 raz sobie porozważałam.
  • edytowano listopad 2012
    Szukałam TS po angielsku i znalazłam taką informację:

    In 1954, the Acta Apostolicae Sedis found the alleged promises (though not the prayers themselves) unreliable, and directed local ordinaries not to permit the circulation of pamphlets containing the promises

    Inne żródło:




     

    These prayers
    are prayed daily, each beginning with a Pater and an Ave. Then follows a
    concluding prayer. There are alleged promises from Our Lord attached to these
    prayers, but they are problematic, inconsistent with Catholic teaching, and
    their publication was once forbidden. It may be that the vision wasn't properly
    written down, properly translated, consistently handed-down, or otherwise
    kept intact, but in any case, beware of any "Magnificent Promises" you may
    hear of in association with the following perfectly pious prayers.



    Wniosek: darujmy sobie obietnice, rozważanie ważniejsze :D
  • Anno78 zapisałam Cię do listy

    ja dziś po ponad 2 miesiącach pojęłam fragment jednej z modlitw...    

                                                          Windo proszę podziel się :)
  • To mnie zaskoczyłaś:)

    Nie myślałam o zapisywaniu. Rozważam te modlitwy w wolnych chwilach. Ale jeszcze nie systematycznie.

     

     

  • Dzięki TS mam nowy ulubiony akt strzelisty :)
  • edytowano listopad 2012
    image

    Trwacie?
  • trwacie, trwacie... ale te olśnienia w rozważaniach przychodzą i potem pojawiają się w innym miejscu. już nie pamiętam, o co mi wtedy chodziło akurat.
  • Widziałam niedawno w metrze młodego mężczyznę modlącego się Tajemnicami szczęścia. Miał taką wytartą książeczkę. Sami swoi!
  • Ja też trwam, niedawno zakupiłam tę małą książeczkę co by laptopa wszędzie nie targać ;)
  • cudownie Anulaczarnula :) trwam 
  • Jutro będzie miesiąc, jak się modlimy TS  :D
  • jeszcze dzisiaj przede mną :) ale wiem ,że odmówię Pan dał mi tę pewność :)
  • a ja wczoraj się nie wyrobiłam, a dziś jeszcze nie zaczęłam -zgubiłam kartkę  #-o
  • Podziwiam Was Dziewczyny! Jak dla mnie to na razie za ambitne... :-S
  • Odpadłam. Ale planuję zacząć w Poście :)
  • zaczęłam 4-ty miesiąc kilka dni temu, jakoś to już naturalnie idzie, zwykle rano lub przed południem
  • @Katia dawno odpadłaś? szkoda rezygnować i czekać kilka miesięcy...
    Winda ja też staram się rano, inaczej nie wyrabiam z modlitwą i usypiam

    Nie ukrywam, że zaczęłam modlić sie TSz z nadzieją, że Bóg przemieni mnie i moją rodzinę - w obietnicach jest, że 15 grzeszników się nawróci a 15 sprawiedliwych zostanie zachowanych w łasce - czyli w sumie 30 osób z rodziny. 
    ;;)

    Po dwóch miesiącach modlitwy:
    - ciocia pytała męża o jakąś wspólnotę dla nich
    - moja kochana siostra z mężem postanowili wrócić do swojej wspólnoty
    - no i mąż jeszcze lepsiejszy się zrobił

    i jak tu nie zadać sobie trudu 30 min wytrwalej modlitwy 
    \:D/

    Katia, nie poddawaj się!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.