Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Fitna" - film, który narobi dymu

124»

Komentarz

  • [cite] Agniesia:[/cite]przed chwilą było tu napisane:
    rzeczy ostateczne człowieka: śmierć sąd Boży niebo albo piekło,
    a nic nie ma tam o żadnym limbusie.
    Limbus przecież jest w piekle.
  • Torquś nie nudź, idę jeść zupę. Maniiiiak!!:tongue::devil:
  • [cite] kasiapiw:[/cite]Ponieważ nieochrzczone dziecko nie popełniło żadnych grzechów uczynkowych, nie będzie ponosiło za nie żadnej kary. Jego dusza przebywać będzie w otchłani (którą teologowie określają jako zewnętrzny krąg piekła), wiecznym miejscu naturalnej szczęśliwości, w którym pozbawiona będzie jednak wizji uszczęśliwiającej.
  • http://goscniedzielny.wiara.pl/wydruk.php?grupa=6&art=1178269762&dzi=1104785534&katg=
  • [cite] kasiapiw:[/cite]Bedac na teologii zawsze wykladowcy raczej siegali do tego,ze Bog w nieskonczonym swoim milosierdziu przyciagnie dusze nieochrzczonych dzieci do siebie.
    To, że dusze nieochrzczonych dzieci trafiają do piekła (limbus) z powodu grzechu pierworodnego nie budzi wątpliwości. Miejsce na nadzieję jest moim zdaniem tylko w jednym miejscu - że Bóg może w jakiś sposób zmyć grzech pierworodny po śmierci. I taka nadzieja (bardzo nieśmiała) jest wyrażona w nowym katechizmie. Zauważ proszę, że tak postawiona sprawa nie przekreśla orzeczenia Soboru Florenckiego (dusze obciążone grzechem pierworodnym zstępują do piekła).

    Natomiast owa nieśmiała nadzieja nie zostanie nigdy zamieniona w pewnik, bo nie ma po temu żadnych podstaw.
  • Pisanie o tym czy wiemy to napewno nie ma sensu,bo to jest domniemane w teologii,znalazlam wlasciwe okreslenie-domniemane.I zaden z madrych teologow na razie inaczej tego nie okresli.A juz decyzje o tym kogo do nieba wezmie Bog to zostawmy wlasnie Jemu.
  • piekło nie może być miejscem szczęśliwości. Mimo istnienia Michaela Jacksona Murzyn nie może być biały. nawet Murzyn albinos jest Murzynem. piekło to piekło, niebo to niebo.

    Mam nadzieje że P. Bóg wybaczy Torqusiowi jego fanatyzm i mimo grzechu zajadłości wobec niewiniątek przyjmie go do nieba...
  • @Agniesia
    1. Czy uznajesz orzeczenie ex cathedra Soboru Florenckiego o tym, że dusze obciążone grzechem pierworodnym idą do piekła?
    2. Czy uznajesz nauczanie Kościoła, że dziećmi Bożymi stajemy się poprzez chrzest?
  • Torquemado czy uznajesz u siebie nerwicę natręctw?:fingersear:
  • Św. Teresa powiedziała jeszcze pewnej siostrze: "Chce siostra sprawiedliwości Bożej, to będzie siostra miała sprawiedliwość".

    I please Torqulku nie pytaj o źródło. Moja głowa to skarbnica cytatów. Mam doskonałą pamięć. I jestem wybitnie oczytana.

    Dla objaśnienia dodam - ta siostra uważała, że wizja Boga św. Teresy, wedle której Bóg "będzie nas pieścił na kolanach jak niemowlęta" jest zbyt pobłażliwa.
  • Uprasza sie o nie ekskomunikowanie na forum.
    Uprasza sie o nie potępianie wieczne dusz na forum.
    :tooth:
  • @Agniesia
    1. Czy uznajesz orzeczenie ex cathedra Soboru Florenckiego o tym, że dusze obciążone grzechem pierworodnym idą do piekła?
    2. Czy uznajesz nauczanie Kościoła, że dziećmi Bożymi stajemy się poprzez chrzest?
  • Torquemada, mada, mada
    a w ręku błyszczy szpada, szpada,
    a co za dużo, za dużo,
    to i świnia nie zje, nie zje...

    nie do rymu nie do taktu wsadź se...szpadę do kontaktu.
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Wlasnie przeczytalem, ze urzedasy z UE nakazali usuniecie filmu z serwera.
    [cite] Agniesia:[/cite]Maćku przyznam sie że nie oglądnęłam filmiku.
    No to Agniesiu stracona szansa.

    Swoją drogą mój wykładowca mawiał, że najciekawiej dzieła literatury interpretują studenci, którzy owych pozycji... nie przeczytali ponieważ nie są ograniczeni faktami. :wink::bigsmile:
  • Rzeczywiście, filmu już nie ma. Bracia bisurmanie wykazali się nad podziw dużą skutecznością.
  • LiveLeak owszem. Na YouTube: "Fitna the Movie".
  • Obawiam się, że jesteśmy bez szans. Muzułmanie są mocni, bo stoją za nimi państwa islamskie. A państw katolickich już nie ma, bo ich istnienie było sprzeczne z doktryną wolności religijnej.
  • Jest Monako, Liechtenstein i Andora.
  • "Fitna" wraca, tym razem z serwera GoogleVideo. Kto nie widział, niech wejdzie na początek wątku i zobaczy, zanim znowu skasują.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.