Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Domowe lody?

1235

Komentarz

  • Tak, prawie 5 godzin
  • obowiązkowo trzeba zamrozić po 'kręceniu'
    Masy tej zasadniczej mrozić przed wlaniem do maszyny nie trzeba, bo się robi ze śmietanki, jajek i mleka z lodówki. Schłodzić trza dodatki np owoce
  • obowiązkowo trzeba zamrozić po 'kręceniu'
    Masy tej zasadniczej mrozić przed wlaniem do maszyny nie trzeba, bo się robi ze śmietanki, jajek i mleka z lodówki. Schłodzić trza dodatki np owoce
  • Ja chłodzę 2-3 godziny przed i nie mrożę już po, bo lody są gęste, ledwie maszyna daje radę kręcić. Miskę do maszyny trzymam na stałe w zamrażarce. Tylko raz mi (pierwsze) wyszły konsystencji mrożonego koktajlu. Lody kręcę około 30 minut.
  • Dorunia, a jaka masz maszynkę? chyba jakaś większa moc, bo większość takich super zmrózonych lodów nie da rdy ukręcić. Silnik staje. No i zamrażarkę pewnie też masz mocną, bo moja micha z mojej zamrażarki szybko traci moc... :(

  • Ja mam maszynę Kalorik, zaś w zamrażarce temperaturę -18 stopni 

    Moje lody wyglądają tak 

    image

  • Dorunia, szacun!
  • edytowano kwiecień 2015
    Up.
    @Arletta
    Na pierwszej stronie.
  • Moje dziewczyny robią owocowe, bezmleczne, słodzą miodem wg tego przepisu:

    http://www.kierunekzdrowie.com/2014/05/zdrowe-domowe-lody-owocowe-najlepsze.html
  • Można posłodzić ksylitolem.

    A kto znowu mówił, że miód to to samo, co cukier? @-)
    W niewielkich ilościach jest w porządku.
  • Czy zamiast mleka krowiego można dodać mleko sojowe/migdałowe? Ktoś próbował?
  • Moje dzieci zamrażają sobie sok jabłkowy w specjalnych kubeczkach z patykiem i są zadowolone.
  • Wczoraj zakupiłam w Lidlu maszynę do lodów...dzisiaj zaczynam
  • I na czym polega działanie? ona mieli owoce, czy cuś?
  • pewnie miesza..

    ale prosimy o wypowiedz kogoś doświadczonego :)
  • Bo się zastanawiam, czy to nie jest blender nazwany maszyna do lodów ;)
  • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
  • Czyli tego nie trzeba do zamrazarki wkładać?
  • no właśnie, czy ktoś kto ma tę maszynę mógłby napisać jak to wygląda w praktyce?
    czy wkłada się do zamrażarki?
    w jaki sposób robi się te lody - jakie składniki?
    ile to trwa?
  • Napiszcie, napiszcie!
    Instrukcji nie będę musiała czytać ;).
    A jak nikt nie napiszę, to napiszę ja, wieczorem zgodnie z intrukcją.
    Chociaż wyczytałam jedno info miska na 24 godziny na zamrażarki, no długo i jakoś się jeszcze nie wzięliśmy za robotę :D.
  • Tak, miska do zamarażarki na długo i jeszcze uwaga, miska z urządzenia z biedronki jest wysoka, do szuflad mojej zamrażarki się nie mieści, tylko do zamrażalnika w lodówce, przestaliśmy maszynki używać odkąd robimy z bananów i owoców mrożonych.
  • w instrukcji napisano:
    wloz miske na 24 godziny do zamrazarki

    zrobilam to wczoraj
    dzis okolo poludnia przyrzadzilam mase wg przepisu z instrukcji

    1,5 kubka (300 g lacznie) smietany 36%
    ubilam na piane

    2 zoltka + 2/3 szklanki cukru pudru tez ukrecilam robotem

    Polaczylam te dwa twory: smietane do masy jajecznej i wymieszalam wszystko

    ta masa trafila na 5 godzin do lodowki

    po 5 godzinach, wyjelam miske z zamrazarki, wlozylam do maszyny i wlalam powoli mase

    niby mialo sie krecic okolo 40 minut, ale po 15 juz maszyna ciezko chodzila, nie wiem moze za krotko, moze za malo masy?

    bardzo szybko sie wszystko zmrozilo, konsystencja swietna, jedyny minus szybko sie topia te lody po nalozeniu w miseczki i nie wiem czy za krotko mieszalam w misce czy wlasnie tej masy za malo?

    wyszlo mi z tego "na oko" 4 kulki lodow

    dla nas starczylo, na maly deser

    zdecydowanie trzeba zwiekszyc proporcje ;)

    jednk uzywajac tego wynalazku 1 raz wolalam sie trzymac przepisu

    nastepnym razem sie rozkrece bardziej

    smakowo ok, tak powinny lody smakowac wlasnie!
  • edytowano czerwiec 2015
    Nie wiem czy Ola pisała:

    - śmietanka 30% - 250ml
    - mleko zagęszczone słodzone (skład: mleko+cukier) - 100ml

    Ubić śmietanę blenderem/mikserem, dodać mleko i zmiksować razem.

    Dodać cokolwiek :-) U nas hitem jest dodanie zblendowanych na proch kruchych ciastek kakaowych (4-5szt) i wymiksowanie tego razem. Potem do pojemnika, a na wierzch kawałki wafelków w czekoladzie i posypanie cukrem trzcinowym.

    Proporcje można dowolnie zmieniać byleby stosunek śmietanki (przed ubiciem) do mleka zagęszczonego był zawsze ok 2:1.

    Do zamrażarki na 3-4h i voila.
  • @Bea: nie rozumiem pytania
  • Bea, nie w maszynie, normalnie w misce jak do bitej śmietany :)
  • U nas królują lody sorbetowe na patyku (w foremkach do lodów). Banany zmiksowane z truskawkami lub innymi jagodowymi przekładam do foremek, zamrażam. Dzieciom bardzo smakuje!
  • Ja kupuję kondensowane słodkie w puszcze (najlepsze) albo wersja tańsza: kondensowane z Lidla niesłodkie, dodaję wtedy cukier puder, ale ono nie jest tak gęste jak to z puszki. Ze zwykłym mlekiem też robiliśmy, ale im rzadsze mleko, tym wychodzi bardziej sorbetowe, bo z wody z mleka robią się kryształki lodu. Jeśli mleko jest zwykłe, to po włożeniu do zamrażalnika trzeba chyba co pół godziny czy co godzinę mieszać, ale efekt i tak nie będzie taki sam jak przy mleku kondensowanym. Może z proszku by się dało, ale jakąś gęstą wersję tego mleka trzeba by stworzyć:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.