Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Domowe lody?

12346»

Komentarz

  • My robimy ze zblendowanych jagód, malin, opcjonalnie z jogurtem i mrozimy.:) Jest szał , bo na lody chodzimy tylko w niedzielę, więc to rarytasik dla Małej.:)
  • Popelnilam wczoraj weganskie lody z racji tego ze krowizny nie moge bo malego uczula.

    1kg bananow pokroic na plasterki i zamrozic. Wyjac zamrozone i zmiksowac na gladko z 300g masla orzechowego.
    Wlozyc jeszcze na troche do zamrazarki.

    Mniam! A tylko dwa skladniki 8->
  • Miksowalam moją żyrafą. Po 5/6h w zamrazarce banany nie byly twarde jak kamien wiec bez problemu miksowalam, tylko potem wlozylam z powrotem zeby sie bardziej zmrozily.
  • @Agnieszka82, przepis jest na 1 stronie - na święta robie wersje wypasiona - daje pół litra kremówki zamiast śnieżek ;)

    Polecam z tartą czekoladą jako dodatkiem :)
  • @Dorotak a te pół litra kremówki to na 4 jaj?
  • @Kitek, Zależy jakie jaja;) ja mam akurat teraz takie malutkie, to dalam 4jaja na pół litra kremówki. Ale zdarzało się że robiłam z 3;)

    Moje lody już zrobione, zaszalelismy bo jest wersja śmietankowa z dodatkiem tartej bialej czekolady, straciatella z mleczną i czekoladowe z tartą czekoladą również. Dzieci dostaną z silikonowych foremek na muffinki, rodzice będą musieli sobie wybrać z pudełka... Choć mysle że po prostu przygarne cale pudło :D
  • edytowano marzec 2016
    @Dorotak mieszasz je w trakcie zamrażania?
  • Nie, ale żeby były zjadliwe (nie tewarde) to śmietana musi być ubita na sztywno wręcz, a jajka robie tak że najpierw ubijam same białka na sztywną pianę, potem dodaje po łyżce cukru i dopiero na końcu żółtka i ubijam dalej. Wtedy są tak napuszone, że zamrożone bez mieszanka są ok. Jestem zbyt leniwa żeby co ileś tam je jeszcze mieszac... No ew z owocami latem czasem machne, bo mają więcej wody, ale rzadko ;)
  • trochę zmiksowanejj wymieszaj z czosnkiem i majonezem, świetny sos do mięs nazimno i pasztetów uzyskasz :)
  • czy macie może maszynkę do robienia lodów? Możecie polecić jakąś firmę ?
    :)
  • Kupiłam taką maszynę do robienia lodow i sorbetow. Rewelacja.
    http://yonanas.com/
    Tu jest dużo przepisów na zdrowe lody:
    http://yonanas.com/recipe_categories/
  • @Malia a do Polski wysyłają z tego sklepu? JAk kupowałaś?
  • Kupiłam w usa w lumpexie za 6 dolarów.
    Ale są na allegro:
    http://allegro.pl/yonanas-maszyna-do-lodow-nowa-i6187110645.html
    tylko widze ze starszy model
  • @Malia dziękuję za ten link, a możesz napisać jak to działa?
  • Znalazłam filmik, czyli ta maszyna robi tylko sorbety z mrożonych owoców? A właściwie tylko miksuje? Czy normalne lody też można?
  • Dzisiaj w gazetce z Biedronki znalazłam maszyne do robienia lodów za około 64 zł- dokładnie nie pamiętam. mam podobną z Lidla i dzisiaj ruszam z pierwszymi lodami- od wczoraj mam w zamrażarce misę.... sezon czas zacząć
  • No wlaśnie a jakie macie duże te misy - znalazłam informację, że największe to 1,5 l?
  • U mnie ta maszyna się nie sprawdziła, z Lidla właśnie
  • Już piszę jak działa yonanas. Ona ma taką wkładkę w ksztalcie stożka i na tym rozmieszczone takie jakby grzebienie. To się kręci i owoce trafiają na te grzebienie i sie scieranja na taki szron czy snieg i jednoczesnie mieszają, bo sie naprzemiennie wrzuca te owoce. Tak to robi tylko sorbety, chociaż myślę, że jak zamrozisz mleko w kostkach i smietanę, to też zrobisz lody tradycyjne.
  • Up. Sezon się zaczął :)
  • edytowano sierpień 2017

      czy ktoś używa maszyny Klatronik? Można w niej przygotowywać zwykłe lody czy tylko sorbety?


    i pytanie głupiego - przy każdej maszynie jest pojemność maksymalna - ale chodzi o pojemność samej misy czy wyprodukowanych w niej lodów (czyli jednak mniej niż pojemność samej misy)? oświecicie laika? B)


    zastanawiam się, czy lepiej większą michę dla całej rodziny czy jednak ewentualnie dwie mniejsze. Albo w razie potrzeby robić dwa cykle... Długo można przechowywać takie domowe lody, żeby zachowały dobry smak?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.