Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ED - materiały

1910111214

Komentarz

• No my tak wszystkiego, co daje szkoła nie bierzemy. Trzeba uważać na podręczniki, sama jestem nauczycielką i coś na ten temat wiem. Interesuje mnie na przykład, czy przerabiacie układ rozrodczy człowieka, bo jakoś nie widzę tego w przypadku dziecka 10 letniego:)
  • Jest w programue, spokojnie przerabiamy. Przecież nie o seksie tam jest tylko o budowie człowieka .
  • Też jestem czujna ale większych uwag do podręczników nie miałam. A moralnych w ogóle
  • Ok, dziękuję za info. Nam na przykład na zaliczenie historii i przyrody dali czas do końca listopada, czy u Was jest podobnie i czy dajecie radę?

• syla powiedział(a):
    Ok, dziękuję za info. Nam na przykład na zaliczenie historii i przyrody dali czas do końca listopada, czy u Was jest podobnie i czy dajecie radę?

Nie, zdecydowanie nie. Nie tak działa szkoła przyjazna ED. 
  • W większości szkół obowiązuje taki schemat, z drobnymi modyfikacjami. ED nie polega na zrealizowaniu podstawy w tempie narzucony przez szkołę. Czy zdawaliście tam już jakikolwiek egzamin? Bo początek brzmi źle. 

https://szkolamontessori.com.pl/edukacja-domowa-egzaminy/
    Podziękowali 2Aneczka08 franka
  • Egzaminy u nas można zdawać cały rok, umawiać się indywidualnie. To ja decyduje w jakiej kolejności ustalam że szkołą termin.
  • Także możesz chcieć przyrodę robić w maju a matematykę w październiku, albo wszystko zdawać na koniec 
    Podziękowali 2moni_k Agnieszka82
  • To jest szkola publiczna, ta wasza? Bo to w 90% wróży źle niestety
    Podziękowali 1E.milia
  • Wyglądało na to, że jest przyjazna. Właściwie polecona przez stronę wielodzietni

• Hmmm to ciekawe. Jaka to szkoła?
    Podziękowali 1E.milia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Egzaminy u nas można zdawać cały rok, umawiać się indywidualnie. To ja decyduje w jakiej kolejności ustalam że szkołą termin.
    U nas również, na razie etap 1-3, więc dziewczyny zdały w ciągu 1 dnia (pisemnie podstawę, ustnie podstawę i angielski), ale wiem że koleżanka rozłożyła swoim na 3 dni w ramach 2 sesji (1 dzień pisemny, 1 ustny - podstawa plus w następnej sesji angielski). W klasach 4-8 modele są przeróżne, w naszej szkole trzeba zdać pisemny przed przystąpieniem do ustnego (może być w ten sam dzień, może być sesję wcześniej, komu jak pasuje). Ustny umawia się na konkretny dzień i godzinę- albo w ramach sesji od stycznia, albo całkowicie indywidualnie (wtedy pisemny też indywidualnie ) z nauczycielem. Szkoła nie wyznacza żadnych terminów na konkretne przedmioty, jest jeden wiążący termin - koniec wszystkich sesji, co wiąże się z koniecznością rady kwalifikacyjnej, i jest wiadome od września. Szkoła nie wymaga również pracy z konkretnym podręcznikiem, każdy nauczyciel przesyła swoje zagadnienia do przedmiotu. Z podręcznika mamy prawo,  nie obowiązek, korzystać. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano maj 2019
    syla powiedział(a):
    Wyglądało na to, że jest przyjazna. Właściwie polecona przez stronę wielodzietni

Polecam skorzystanie z realnej rekomendacji na grupie Edukacja Domowa, grupa otwarta, na Facebooku. Jednym z postów przypiętych jest aktualna lista szkół przyjaznych ED. Realna  lista. Jaka to Twoja szkoła? Jak rozumiem, będziesz w ED dopiero od września. Jest jeszcze czas na zmianę. Musisz to zrobić do końca wakacji, ale jak masz opinię z PPP, to nie ma problemu. 
  • Szkoła w Górce Duchownej, z Wielkopolski jesteśmy i musimy wybrać szkołę w naszym województwie. Tak zdawaliśmy już tam egzaminy, młodsza córka robiła tam zerówkę i 1 klasę, a starsza drugą i trzecią. Do tej pory nie mogliśmy narzekać, przeraziła mnie po prostu ta czwarta klasa.

• Starsza córka ogólnie wolno się uczy i dlatego mam obawy co do tej przyrody i historii zdawanej w grudniu, tym bardziej, że to będzie dla niej duża zmiana
  • Są tam jeszcze co najmniej 2 szkoły z Wielkopolski. Może oni mieli do tej pory tylko 1-3? No nie rokuje dla mnie dobrze takie wyznaczanie terminow na przedmiot. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • W Górce duchownej była p dyrektor którą sporo napsuła środowisku ed. Pani S, nie wiem czy jeszcze jest. 

Szkoła nie ma podstawy prawnej kazać Wam zaliczać cokolwiek w listopadzie.
    Podziękowali 2E.milia Agnieszka82
  • Bardzo cenne informacje, dziękuję!
  • Szukam w  woj.wielkopolskim LO w ED

• oni robią ed i widzę, że też mają LO, musiałabys się dowiedzieć

• Ale robią tylko po podstawówce, a ja po gimnazjum pottzebuję
  • Ale robią tylko po podstawówce, a ja po gimnazjum potrzebuję 
  • ale na stronie jest Liceum tez
  • Tak,
     mam tam w gimnazjum syna i bardzo żałuję, że tylko 4-letnie  LO otwierają
    Podziękowali 1Aneczka08
  • aaaa ok, bo to jeszcze te niuanse 3 letnie, 4 letnie. Zapomniałam. Ale to kiepsko bo jak ktoś jest u nich na ed w gimnazjum to nie może kontunuowac.
  • @matuleczka mój syn też kończy gimnazjum w królu Dawidzie, niestety dla ich rocznika oferta jest skromna. Wiem że liceum im. Romka Strzałkowskiego prowadzi ED i słyszałam że katolickie liceum w Śremie też kogoś przyjęło. Wieczorem jak będę mieć chwilę napiszę Ci jeszcze priv ;)  
  • @fruza to chyba do mnie, a nie do matuleczki  :)
  • Jasne, przepraszam,  telefon mi tak podpowiedział i nawet nie zauważyłam
  • dzisiaj natrafiłam:
    http://otwarte-drzwi.pl/liceum/edukacja-domowa/
    nie znam, wklejam jako informację
    też syn właśnie kończy gimnazjum (u Sawickich) ale na ten moment idzie stacjonarnie
    rozglądam się przyszłościowo, jakby jednak stwierdził że ED i tylko ED ;)
    natrafiłam też na szkoły benedykta - mają klub poznański, ale nie wiem na jakiej zasadzie w wielkopolsce
    jeszcze
    http://wci.pl/liceum/
    oni nic nie mają o ED ale są związani z 
    http://eduharmonia.pl/nasza-oferta/edukacja-domowa/
    więc może byliby chętni
    to z moich poszukiwań
    Podziękowali 1matka6
  • Gdzie można jeszcze dostać "Matematyczne śledztwo"?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.