Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

proporcje do sernika na zimno

edytowano czerwiec 2013 w Kuchnia
Szukam sprawdzonego przepisu na sernik owocowy (u mnie dziś maliny).

Jakoś nie mogę się zdecydować na nic netowego, może ktoś coś wrzuci od siebie?

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2013
    Ja robię tak (ostrzegam, bardzo niezdrowe):
    1 kg sera białego mielonego
    1 l. śmietany kremówki
    5-6 łyżeczek żelatyny
    cukier do smaku (coś ok. 1 szklanki, ja daję mniej i mieszam go z cukrem waniliowym)
    biszkopty do wyłożenia
    2 galaretki owocowe
    owoce (1 kg albo 2 -zależy)

    Wykładam tortownicę biszkoptami,
    Gotuję pół szklanki wody i do gorącej wsypuję żelatynę (nie mieszam!)
    Ubijam kremówkę z cukrem na sztywno
    jak ubiję mieszam delikatnie z serem (ręcznie łyżką) na w miarę jednolitą masę, dodaję połowę owoców
    mieszam dokładnie żelatynę i wlewam do masy serowo-śmietanowej powoli, cały czas mieszając i uważając, żeby nie było glutów
    układam na wierzchu owoce i wstawiam do lodówki
    robię galaretkę w połowie wody zaleconej na opakowaniu
    jak masa serowa wstępnie stężeje, to polewam galaretką (ona akurat zdąży wystygnąć w czasie tężenia masy)
     

  • edytowano czerwiec 2013
    Miałam dzis robić nawet...moje popisowe ciacho.. :P Nie mogę się skupić żeby napisać włażą na  mnie smarkają i piszczą.. 
  • edytowano czerwiec 2013

    Rozpuszczam 7 łyzeczek zelatyny w pół szkl zimnego mleka i dolewam do szklanki goracego mleka, mieszam. Miksuje w termomiksie pół masła, dwa zołtka, trzy kawałki sera białego w kostkach z Biedronki (sernik z Biedronki w całości, haha) ale mozna na pewno dac taki gotowy serek zmiksowany juz do serników.... 120 g cukru,duzy jogurt nat, i ta rozpuszczona przestudzona  zelatyne. Potem wmiksowuje jeszcze dwie garsci rodzynek i czekolade z zapasów od babc i cioć dla wnuczek. Tyle.

    Rozpuszczam 7-8  łyzeczek zelatyny w pół szklanki soku porzeczkowego w kartonie z Bedronki, reszte soku gotuje, dolewam ta zelatyne, mieszam i dodaje garsc cukru. Stygnie sobie powoli albo szybciej jak umieszcze garnek w zimnej wodzie:D

    Biszkoptami wykładam blache i wylewam sernik. Potem próbuje upchac z powrotem biszkopty na dno bo lubia wypływac. Jak w lodówce sie zestali, dolewam przestudzona galaretke i wsupuje pokrojone banany i morele z puszki w zimie, latem co znajde na rynku..


    Można sobie zmodyfikowac, wywalic masło, zółtka itd, urok tkwi w galaretce z soku porzeczkowego o kolorze wina:) Smacznego i wybaczcie ten bałagan. 



  • Może sernik z gotowanego serka? Z owocami i galaretką jest pyszny.

    2 litry mleka zagotować z szklanką cukru, wlać do gotującego się mleka 6  jajek zmiksowanych z 2 kubkami śmietany 18%. Gotować na małym gazie, mieszając od czasu do czasu, aż wytworzy się serek. Przelać na durszlak wyłożony gazą i zostawić do ocieknięcia. Zmiksować kostkę masła z pół szkl. cukru pudru, dodać chłodny serek.
    Taki serek najczęściej daję na biszkopt, a na wierzch owoce sezonowe lub brzoskwinie z puszki i zalewam 2 galaretkami rozpuszczonymi w 3 szkl. wody. Można też zrobić sernik na kupnych biszkoptach.

    Polecam, jest pyszny  8-}
  • A ja wczoraj na szybko zdecydowałam się na ten(bo nie widziałam jeszcze Waszych podpowiedzi :) ):

    http://www.mojewypieki.com/przepis/jogurtowy-sernik-na-zimno-z-jagodami

    wyszedł naprawdę bardzo dobry. Robiłam z malinami. Sama masa w smaku lekko podchodzi pod panna cottę :) choć śmietanki tam w sumie niewiele :)
  • proporcje do sernika na zimno...

    1 osoba na 1 sernik
    :P
  • edytowano czerwiec 2013
    :-D
  • proporcje do sernika na zimno...

    1 osoba na 1 sernik
    :P

    =))
  • jak mi ktoś zalinkuje jakiś sernik na zimno z mleka kokosowego zagęszczonego agarem to mogę wypróbować :)
    Nie mam doświadczeń z agarem, ale z żelatyna mleczk kokosowe bardzo ok!
  • Powodzenia :)
  • @Wanda, jeśli bywasz w Centrum, to ja widziałam ostatnio agar w sklepiku Trawa przy pl. Grzybowskim.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.