Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przetłuszczające się włosy

245

Komentarz

  • AgaAga
    edytowano czerwiec 2013
    A ja juz sama nie wiem, jak to jest.
    W domu (dobra, miekka woda) nie przetluszczaja sie jakos bardzo. Myje eko szamponem, od dawna glownie Lavera. Czasami daje jakas maseczke, np. z zielonej glinki.
    W Warszawie (wstretna kranowa, wiadomo) przetluszczaja sie koszmarnie, przypuszczam, ze to woda je podraznia. Dziala w miare szampon nagietkowy bez SLS (w Rossmannie do nabycia, ukrainski) albo szampon z SLS, ale za to z kwasem salicylowym (Alpecin).
    Natomiast w ciazy po delikatnej Laverze i przy dobrej wodzie wlosy mi sie tak przetluszczaly, ze az zaczely od tego wypadac. Do porodu bylabym lysa jak nic. I w koncu myje strasznym szamponem Head&Shoulders, ktory jak wpadnie do oczu, to wsciec sie mozna (ma w skladzie dokladnie wszystko zuoooo, ale tez tlenek cynku i kas salicylowy). Ale wlosy sie trzymaja dwa dni i nie wypadaja. W najblizszych dniach planuje szampon z przepisu ze strony "zrob sobie krem" wytworzyc, tez z salicylem, ale bez SLS. Zobaczymy, jak podziala, to wolalabym taki, bo przy SLS piecze czolo, oczy itd.
  • edytowano czerwiec 2013

    Mnie się przestały przetłuszczać po operacji czyli po zakończeniu cykli. Wcześniej szybko się przetłuszczały. Teraz są raczej suche. Natomiast problem to łuszczyca i swędzenie.

    Dlatego zainteresowało mnie to olejowanie. Dzięki MagdoCh. Wypróbuję z oliwą z oliwek. Mam nadzieję, że nie podrażni.

    Na 2 godziny przed myciem głowy stosuję squamax. Substancja ta zdziera łuskę z głowy - jeśli ktoś takową posiada

    :P

    To pisałam ja - jaszczurka.

    Łagodne szampony to np oilatum - stosuję....choć włosy są po nim trochę płaskie...

  • A co u was Panowie? Jak z przetłuszczaniem?


    :))
  • Mi do tego wychodzą kępami... I myję 2 razy w tyg. i co z tego - przetłuszczają się. Zresztą,  niedługo chyba wyłysieję, jak tak dalej będą wychodzić. A szamponem myję bez chemii, jakims dla dzieci.
  • Masło karite.
  • @szczurzysko - a oleju rycynowego próbowałaś?

    Mam przetłuszczające się włosy, przeważnie myję co drugi dzień, bo nienawidzę czuć się brudna - poza tym, włosy bardzo łapią zapachy, więc miasto im estetycznie nie służy :(

    Używam szamponu pokrzywowego Polleny, takiego w wielkich butlach i zauważyłam, że włosom najlepiej robi powtórne użycie. Odżywka jakakolwiek, bo chodzi tylko o rozczesanie kudełków, no i chłodne płukanie, oczywiście.
  • Przed nałożeniem odżywki trzeba dość ciepłą wodą spłukać włosy - wtedy otwierają się łuski włosa, i z odżywki czy oleju lepiej przedostają sie substancje odżywcze, zaś ostatnie płukanie powinno być jak najzimniejszą wodą, żeby zamknąć łuski włosa - tu płukanka z octu jest też bardzo dobra.
    Włos z zamkniętymi łuskami ( po płukaniu zimną wodą i nie suszeniu suszarką ) jest mniej podatny na uszkodzenia np. czesaniem :)
  • edytowano czerwiec 2013
    @szczurzysko - a oleju rycynowego próbowałaś?

     
    W sensie, że czy piła? ;) Nie polecam :P
  • @szczurzysko - a oleju rycynowego próbowałaś?

     
    W sensie, że czy piła? ;) Nie polecam :P
    Nie, zewnętrznie :P
  • Nic nie próbowałam, bo liczę, że minie. A włosów mam dużo, z tym że sporo wychodzi. Wystarczy się uczesać i normalnie garściami wyłażą... 
  • edytowano czerwiec 2013
    Załóżmy że wsmaruję sobie we włosy oliwę z oliwek..... Ile jej na łeb mniej wiecej? I to na całe włosy czy tylko na głowę? 
    A jak potem ten smar zmyć?

    Acha i czy sie olejuje brudne? Czy po umyciu? Na mokro czy na sucho?
  • Nika , umyj włosy przed olejowaniem.
    To czy lepiej na mokro czy na sucho stwierdzisz sama po olejowaniu na dwa sposoby ;)
    Ja wole na sucho.
    Biorę olej na rękę rozsmarowuje go i przeczesuje takimi tlustymi rękoma włosy, od nasady po końce, na końce daje sporo bo mam je lekko przesuszone.
    Olej nie powinien spływać z włosów, czoła.
    Więc będziesz widziała sama.
    Potem zwin w koczka i już :)
  • rycyna wmasowywana we włosy , miejsce w miejsce, powolutku i dokładnie , a potem zmywana dosyć ciepłą (aby nie rzec gorącą ) wodą, podobno czyni cuda :) 

    tako rzecze CHmielewska J :D
  • Nie we włosy, tylko w skórę głowy! Chodzi o wypadanie i osłabienie - tzn.przeciwdziałanie ;)) W tej kwestii nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, bo takowego problemu nie mam, natomiast stosuję (jak mi się zachce, czyli b.rzadko) w celu przyciemnienia moich splątanych splotów (tzw.mopa). Rzeczony mop, według obiektywnych (mam nadzieję) obserwatorów jest obecnie ciemniejszy. Co uprzejmiejsi ludzie zwą mnie nawet szatynką :D
  • @Katarzyna i inni to jak się nazywa ten tani (?) ekologiczny szampon bez SLS z Rossmana? Bo jadę na zakupy...
  • edytowano czerwiec 2013
    a na dokładkę poproszę o rekomendację jakiegoś kremu, też z rossmana...
    mam fatalną cerę, pryszcze, przetłuszczającą a zarazem przesuszoną skórę
    i nadszedl ten moment, że mam dość
  • GREEN PHARMACY - brązowe butelki z zieloną nakrętką, w "moim" Rossmannie na najniższej półce stoją.
  • GREEN PHARMACY - brązowe butelki z zieloną nakrętką, w "moim" Rossmannie na najniższej półce stoją.


    sorry, nie możemy się z mężem powstrzymać..., ale dzięki serdeczne za opis, teraz mój mąż na pewno znajdzie

  • a krem... też jest jakiś brązowo-zielony? nawilżająco-łagodzący? obawiam się, że to za trudne dla męża, żeby poczytać opis na opakowaniu. Krem to krem, albo do twarzy, albo... nie, na to drugie to maść nie krem chyba.
    nudzę się tak, że aż czuję, jak mi się włosy przetłuszczają
    gdzie są wszyscy?
  • edytowano czerwiec 2013
    Masz wrażliwa skórę,Winda?
    Jeśli tak,to mogę polecić krem Ziaji"Ulga"
  • @Winda ja stosuje ten, na wlasnie taka przetluszczajaco-przesuszajaca sie skore:


    Bardzo lekki, stosuje na dzien i noc, dobrze nadaje sie pod make-up.
  • image
    przykładowe "gówno w lesie" 
    =))
  • Ja też te polecam! :)

    Tylko uwaga na przeciwłupieżowy z tej serii - skuteczny, ale śmierdzi.... Ło!!! No, ale ma dziegieć w składzie, więc wszystko jasne :)
  • mąż przywiózł wersję z nagietkiem, do włosów przetłuszczających się...
  • Ja mam taka aktualnie:)
  • Ja zauważyłam, że moje włosy zdecydowanie mniej się przetłuszczają, jak używam pianek i lakierów do włosów.Serio.
    Nikt nie potrafi tego wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Ale jeśli umyję włosy i nie zastosuję niczego z tych "wspomagaczy"-wieczorem mam smalec niemalże na głowie.Tylko te "wspomagacze" to musza być te nieco "lepsze"-tylko wella, taft. Tzn lakiery, bo pianka moze być jakakolwiek, byle mocna. Najbardziej lubię żel-spray welli
    Nie stosuję szamponów do przetłuszczających się włosów, tylko do normalnych lub suchych-takich do częstego mycia, codziennej pielęgnacji.
    Moja teściowa okrutnie sobie włosy zniszczyła stosowaniem szamponów dla włosów przetłuszczających się-przesuszyła sobie masakrycznie końcówki, a od skóry głowy nadal sie tłuściły
    Mam włosy bardzo gęste, ciężkie-nie stosuję zadnych odżywek.
    Najbardziej lubię Pantene. I może nie uwierzycie-ale po regularnym stosowaniu włosy niemal mi nie wypadają-pojawiają sie może ze 3,5 włosków. I nic. A wcześniej-bardzo, bardzo sporo mi wypadało. Bardzo sporo
  • @kociara,Ty żyjesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • brak biotyny terz powoduje   wypadanie włosów 
    mi wypadały z powody braku biotyny 
  • Pianki, lakier ( w szczególności ) mają na składzie alkohol. może więc on powoduje, ze nie przetłuszczają Ci się włosy @kociaro

    Wszak, preparaty do stylizacji włosów posiadające w swoim składzie nie są polecane do włosów suchych, przesuszonych,  łamliwych.

    Bardzo dobrym "żelem" do włosów jest ten glutek z siemienia lnianego, podnosi włosy u nasady no i odżywia.
  • Dziewczyny, jak wzmocnić włosy 4 - latce?
    Moja średniaczka za moment łysa będzie

    od urodzenia miała najpiękniejsze włosy, loki jak u lali, a od niedawna jakoś mi łysieje.
    Niewiem,
    może to od tego, że maniacko obkręca te włosy na palce, wszystkie
    kołtuny powycinane z obu boków, tylko z tyłu taka kita została ledwo do
    ramion.
    Paczę na te jej włosiska, ani to uczesać, ani spiąć, cienkie,
    i w ogóle takie jakieś prześwity już zaczyna mieć jak przegarniam ręką w
    włosy...
    zara będzie łysa no....ratunku..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.