Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sztućce

edytowano czerwiec 2013 w Kuchnia
image

Komentarz

  • eee. Herbatę i kawę pije się w różnych filiżankach!
    k

    ps. Można by wydrukować i dać na ścianę w kuchni, niech się młodzież  przyucza :)
  • ale chyba nie podajesz kawy i herbaty do jednego posiłku..

  • no i chyba talerzy za mało jak na taki zestaw. owoce morza, ryby, sałata i mięso razem? wiem, da się (paella), ale tu chyba chodzi o różne dania
  • może inne dania będą serwowane bezpośrednio na talerzach?
  • ale chyba nie podajesz kawy i herbaty do jednego posiłku..

    Ależ tak, w naszej rodzinie, jedni piją kawę, a drudzy herbatę, ale jako ignorantka mam tylko jeden komplet 12 filiżanek :D.
  • edytowano czerwiec 2013
    ale chyba nie podajesz kawy i herbaty do jednego posiłku..

    racja i


    Ależ tak, w naszej rodzinie, jedni piją kawę, a drudzy herbatę, (...)
    racja tyż. U nas tak samo
    :)
  • Dobrze, że mam dwie zmywarki. ;)
  • Niedawno miałam zagwostkę:
    mieliśmy kawowo-ciastkowych gości.

    Na stole miały znaleźć się talerzyki, łyżeczka do kawy i widelczyk do ciasta. Tylko gdzie te sztućce by było elegancko?
  • Ciekawe pytanie, podbiję Ci :D
    Na logikę - widelczyk z prawej strony talerzyka, łyżeczka... może na spodeczku przynależnym do filiżanki? :-??

    PS.U nas w domu na przyjęciach kawę podawało się w serwisie kawowym, a herbatę po rosyjsku - w szklankach :)
  • i dlatego my zawsze szykujemy przyjecia typu 'szwedzki stol'. Wtedy nie trzeba sie przejmowac :P
  • edytowano czerwiec 2013
    Dubel

  • edytowano czerwiec 2013
    Za to dzisiejszy obiad (piknikowy, w gorach) zjadlam bardzo praktycznym sztuccem: lyzka, widelcem i nozem w jednym (dzieciom sluzy takze jako lopatka :) ):



  • Nie jestem taka pewna, Maciejko. ZTCW, sztućce kładzie się w kolejności użycia - skoro deser jest ostatni, to sztućce do niego są najdalej. Jeśli jest tylko deser, po co kłaść tak daleko?
    Z drugiej strony, elegancja i logika nie zawsze chodzą w parze ;)
  • Sorry Katia, cos mi wpisy sknocilo :(
    Pisalam do Savii, ze odpowiedz jest na foto.
  • Sorry Katia, cos mi wpisy sknocilo :(
    Pisalam do Savii, ze odpowiedz jest na foto.

    czyli jak? Na górze to tak głupio. Oba po prawej stronie?
  • I łyżeczka kawowa bliżej talerzyka?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.