Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak odkamienić dyszę z górnej półki zmywarki?

edytowano czerwiec 2013 w Kuchnia
Cały czas kamień się zbiera w tych małych otworkach przez które woda ma lecieć, przez co szklanki etc. z górnej półki pozostają niedomyte. Póki co szpilką po każdym myciu wyjmuję drobinki kamienia. nie widzę możliwości rozkręcenia tej dyszy, ale może można? Nie ma jak jej namoczyć. chyba że jakiś odkamieniacz przez kroplówkę tam wleję :D Czy u Was też tak się dzieje czy tylko u mnie?

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2013
    Ja swoją wkładam do dużej michy i wlewam tam gorący ocet. Jak tylko te końcowe otworki, to nawet do szklanki wystarczy, ja miałam całą w obrzydliwym, szorstkim kamieniu.

    edit: Tylu literówek na raz nie udało mi się dawno zrobić. Poprawiłam. :)
  • Ale ją się zdejmuje?
  • Moją się zdejmuje. No odkreca się "korek" i śmigło schodzi.
  • Miałam kiedyś przypadek że nie potrafiłam odkręcać a więc obudził się we mnie chromozom Mac Gyvera.
    Do małego słoiczka nalałam octu i taśmą klejącą mocno przyczepiłam do kranu. Uwaga czubek kranu ma pływać w occie!

    B-)




    Tatatatataaaa, tata, taaaaa...



    www.youtube.com/watch?v=ePZdCJfpey4
  • Przeczytałam, jak odkarmić dyszę?
  • I dalej czytam odkarmić, a jem już trzecią kanapkę :\">
  • No, dyszeć nie dyszę, ale odkarmić mnie trzeba, bo osłabłam :P

    Małż: Dysze przestaną dyszeć!

  • A co do kamienia, to może ilość soli ni e dostosowana do twardości wody, może masz możliwość ustawienia większego zużycia soli, mi się przez 10 lat ani razu nic nie zatkało...
  • Ale właśnie nie wiem, jak ta sól ma niby penetrować to górne śmigło/dyszę. Bo sól u mnie się wsypuje na dół zmywarki. Jak dziecko zaśnie twardo, to spróbuję rozkręcić.
  • Sól powinna zmiękczać wodę i nie powinno być kamienia w zmywarce, chyba , że coś nie działa ze zmiękczaniem wody.
  • Nasza chechła i nie zakamienia, choć bardzo twarda woda u nas. :D
    Tyle, że póki nie mam pompy, to i zmywarka stoi... :/

  • za to pierdoła chechłać tej wody nie chce :(
    Bea, a program inny ustawiałaś?
  • mi sie kiedys cos takiego działo. Przyszedł magik i naprawił. Nie wziął drogo. Ale co to było - nie pamietam. spróbuj na poczatek odkrecić bok zmywarki i wyjac toto platikowe, przeczyscić. Podobno pomaga w 50 procentach zepsuć zmywarki - czy na to akurat. Nie wiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.