Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podlasianie - dobre miejsce potrzebne!

edytowano czerwiec 2013 w Pomagajmy sobie
Kochani z okolic Białegostoku |( i nie tylko) - szukamy miejsca z czystą wodą jakiegoś jeziorka rzeki, gdzie bezpiecznie można z dziećmi spędzić dzień- może być dzicz, pustelnia itp byle czysta woda. Jeżeli macie też sprawdzone miejsca aby dzieciom pokazać, pojechać to piszcie.

Komentarz

  • Nie Podlasie, ale jeszcze Mazowsze, historyczne Mazowsze, ze starym zamkiem Książąt Mazowieckich, w którym bronili Mazowsza przed tymi, co mieszkali za rzeką:  

    Liw


    A pod zamkiem Liwiec leniwie się wijący. I kajaki  http://www.kajaki-liwiec.pl/
  • Drugie miejsce nad Liwcem, jeszcze bliżej Warszawy: 

    Loretto

    Dom SS. Loretanek, kaplica z relikwiami ks. Kłopotowskiego. 
    Miejsce w altance na rozłożenie swojego kosza piknikowego. 
    Miejsce dla dzieci do pobiegania, jest mały plac zabaw. 
    Wokół lasy i grzyby.
  • edytowano czerwiec 2013
    A to miejsce nad Bugiem, piękne, zachwycające, całkiem jak w tym walczyku, co go śpiewali Janowi Pawłowi II (na YT tego chyba nie ma, a szkoda, jest tekst):

    Drohiczyn


    Można łazić, włazić, złazić na Górę Zamkową. U podnóża góry jest plac zabaw i budka z lodami. 

    Można chodzić po barokowych kościołach, złupionych przez bolszewików, i powtarzać sobie: sic transit vita, sic transit gloria, sic transit omnia. 
  • edytowano czerwiec 2013

    Tykocin

    zamek rekonstruowany, z niewartą polecenia restauracją, ale można się przejść po dziedzińcu

    synagoga

    droga królewska, którą szedł pochód pogrzebowy Zygmunta Augusta do Krakowa  (umarł nagle w drodze na Litwę)

    PRAWDZIWE miasteczko, z rynkiem, wytyczonymi od ekierki ulicami, starym pomnikiem Czarneckiego w centrum
  • w Tykocinie byliśmy - pięknie) też się wybierzemy  - Supraśl nawiedzamy regularnie - uwielbiam tamte rejony)
    tylko wody nam brak( a do Augustowa to dosyć daleka wycieczka
  • Serpelice - nad Bugiem (sama końcówka mazowieckiego), można się kąpać w Bugu w tym miejscu rzeka bardzo płytka, byliśmy w zeszłym roku, polecamy. Blisko na Grabarkę, do Kodnia, Kostomłotów, Pratulina)
  • Zapraszam do Ełku, gdzie się nie ruszysz tam jezior....
  • Ja pojechalabym, ale na kompletną wieś, taką z prawdziwego zdarzenia
  • Wasilków i Święta Woda
  • Wyciągam wątek żeby nie tworzyć nowego.

    Pierwszą połowę sierpnia planujemy spędzić na Podlasiu, mamy stałą bazę - męża wujek oddaje nam na wyłączność całe zabudowania gospodarcze z tradycyjnym drewnianym domem, miejsce piękne i super wygodnie z dziećmi - dużo przestrzeni na zamkniętym terenie. Są to okolice Turośli / Kolna. Jako, że miejscówka za darmo chętnie wybieramy się w różne strony nawet na większą odległość w celach krajoznawczych.

    W tym roku w planie ponownie Białowieża, tradycyjnie Ruciane i plaża "pod Dębem", Popielno ze stadniną konika Polskiego, Niedźwiedzi Róg i kilkanaście metrów płytkiej wody nad j. Śniardwy. Odwiedzimy pewnie rodzinę w Piszu i Suwałkach.

    Proszę o propozycje ciekawych miejsc które mogły by urozmaicić nasz wypoczynek i wzbogacić nas kulturowo :D

    A i możliwości poznania forumowiczów bym nie odmówiła :)
  • @Wiol dzięki za podpowiedzi. Wigry wciągnięte na listę obowiązkową.

    Czy ktoś mógłby polecić jakąś stadninę w okolicy Kolno / Ruciane / Pisz ?
    Zależy nam na przyjaznym miejscu, gdzie można pojeździć  po padoku i w teren, dzieci uwielbiają jazdę konną, ja zresztą też :) 
  • Popielno. Tam są koniki polskie. U nas na wsi też jest stadnina (okolice Pisza).
  • Ja właśnie wróciłam z Podlasia, gdzie byłam po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni. Dobry los zaprowadził mnie we wspaniałe miejsce. Zakochałam się w Podlasiu, do tej pory numerem jeden było dla mnie Roztocze.
  • Pisz Ruciane to oczywiście Mazury. Podlasie jest poza górami najpiękniejsze.
  • @mamababcia , tak, Pisz i Ruciane to już Mazury, ale jak pisałam parę postów wcześniej będziemy na granicy trzech województw, w malutkiej wioseczce która się zwie Cieloszka / Wanacja parę km od Turośli. I to jest jeszcze na Podlasiu, ale do najbliższego jeziora jest ok. 15 km i to już wyjazd na Mazury :wink:  Z kolei kilka/ kilkanaście kilometrów w przeciwną stronę i już Mazowieckie. Jesteśmy mobilni i będziemy organizować sobie wyprawy. Z jednej strony szkoda, że do jeziora spacerkiem nie da się dojść, a z drugiej w polach komarów mniej i dzieci niepostrzeżenie do wody nie podejdą ;)

    Popielno mamy na liście wypraw, już tam byliśmy dwójkę dzieci temu i jeździliśmy na konikach. Fajne miejsce.
  • U nas też jest. Czasem jeżdżą po wsi. U Kijory. Z dziećmi warto odwiedzić Kadzidłowo i park dzikich zwierząt.
  • Dzięki @Jadwiga , na pewno sprawdzimy Gałkowo :)
  • Mamy w planach w niedługim czasie taką trasę (od noclegu do noclegu). Może ktoś mieszka w okolicy i chciałby się spotkać i poznać. Zmiany trasy są możliwe:)
    Kownacica – Wąwolnica 
    Wąwolnica – Uścimowo 
    Ostrów Lubelski – Suchowo  
    Suchowo – Okuninka – Suchowo 
    Suchowo – Pratulin 
    Pratulin – Czeremcha 
    Czeremcha – Białowieża 
    Białowieża – Brańsk 
    Brańsk – Żochy ( Kosów Lacki)



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.