Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co mogę zrobić z ....

edytowano wrzesień 2013 w Kuchnia
Co mogę zrobić z .... rozgotowanej nieco kaszy jaglanej?

Albowiem zgodnie w linia forum zakupiłam kilogram kaszy jaglanej celem eksperymentów - i ugotowałam nawet, ale zdaje mi się, że wlałam za dużo wody z rozpędu i po odparowaniu w cieple zrobiła się taka "ciapata" i miękka

Mogę ja do czegoś sensownego wykorzystać?

Komentarz

  • Jak wkroisz do niej śliwki i dodasz jogurt naturalny, to i tak się paćka zrobi, więc nie martw się. A smaczne będzie :)
  • majonez ?


    :))
  • Najlepszy bedzie chyba budyn lub ten majonez. Zmiksuj z jakimiś owocami, mozesz jakieś mleko roślinne dodać. Albo oleju bierafinowanego i gorczycy , sól pieprz i majonez bedzie.
  • ja bym dodała bakalie, jajko, banan i zapiekła.
  • Ja bym zapiekła przełożone fetą albo startym żółtym serem., kapary też bardzo pasują - ale uwaga bo słone.
  • Ja bym zapiekla z bialym serem i rodzynkami i odrobiną cukru trzcinowego lub miodu.
  • a taka rozgotowana to do kulek z wiórkami kokosowymi sie nei nadaje?
    @uJa woooooołam CIę :D
  • Na śniadanie z owocami - jakie masz, w kostkę, na ciepło, dosłodzić ew. miodem. Tak parę łyżek tej kaszy, nie kilo całe, bo będziecie jedli z dwa tygodnie ;) Resztę do batoników śniadaniowych, @Savia robiła.
  • Dziś zrobiłam naleśniki że Smakoterapii - dobre
    Proszę, proszę, i któż to we wątku o jaglance się udziela, hę?
  • Co mogę zrobić z .... rozgotowanej nieco kaszy jaglanej?
    Wszystko :D

    Osobiście mam pewien twórczy pomysł, ale najpierw go muszę wypróbować na niewinnych ofiarach :))
  • kapusta z grochem?
  • edytowano styczeń 2014
    @joachm - kotlety z grochu? Pure z grochu?
    @Małgorzata32 - do kapusty z grochem biorę tylko cały groch. Tego w połówkach unikam - moim zdaniem, to jakiś półprodukt. Ale na kotlety może się nada...
  • Można tak.
    Albo jakoś podobnie.
  • Co moge zrobic z polslodkiego wina bialego? Maz otworzyl butelke, ale mu nie smakuje (prezent). Sama wypic nie moge, gdyby bylo wytrawne, to bym gdzies do kapusty dolala, a tak? 
  • Pogotować w winie suszone śliwki i dać na wierzch kruchego ciasta migdałowego - pychota, po odsączeniu śliwek zostaje gęsty syrop po odparowaniu, polewa się nim gorące ciasto wyjęte z piekarnika.
  • ja na wstępie prażę jaglankę - potem odparowuje wodę gotując i pod kołderkę
    i wychodzi sypka
  • Anulaczarnula - dać dwie części wody na część kaszy. Przed gotowaniem kaszę zalać wrzątkiem i wypłukać. Po ugotowaniu (tak ze 20-30 min, wskazany malutki ogień) zostawić pod przykryciem na co najmniej 20 min i dopiero podawać. Kasza nie jest tak idealnie sypka jak gryczana, ale nie lepi się też tak bardzo jak świeżo ugotowana. Podstawa to dobre wypłukanie kaszy przed gotowaniem, odpowiednia ilość wody w stos. do kaszy i to, by ona potem trochę taka gorąca postała przed spożyciem.
  • Namoczyłam zieloną fasolkę mung...

    i nie wiem po co :))

    może ktoś mi podpowie co z niej zrobić?

  • zielone ludziki :))
  • To takie soczewicowate bardziej, wiec wszystko, co z soczewica sie robi: albo do zupy dodac, albo ugotowac i salatke zrobic (dodac swieze i pieczone warzywa, ser feta, oliwki,...), albo przemielic na kotlety.
  • @krajrogalikow mikro wersja pod lupą do robienia ;)

    o, sałatka fajny pomysł
    Maciejka jakie byś warzywka dała?
  • @jukka pigwowka ma moc i to sie liczy :D
    @Savia zwykle robie takie salatki w lato (jako obiadowe, dodatkek do miesa/ryby)
    Swieze: pomidor, ogorek, ziola
    Pieczone (z oliwa, octem balsamicznym i tymiankiem): cebula, papryka, cukinia
    Dodatki: feta, pomidory suszone, jakies ziarna prazone, oliwki, karczochy ze sloika,..
    Ogolnie ta salaka wszystko przyjmie, trzeba jej tylko dac jakis konkretny smak, zeby mdla nie byla. Czyli sok z cytryny i chili to mus.
    Ale potrafie ja sobie tez wyobrazic w wersji zimowej, z pieczonymi burakami i feta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.