Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta w Hashimoto

13»

Komentarz

  • edytowano maj 2015
    Hallo, hallo... :D
    @Katarzyna?
    @Haku?
    @AB?


    Ktoś jeszcze? :*

    Bo właśnie przeczytałam u p. dietetyk Gurbackiej, że ryż jest bee, szczególnie brązowy z arsenem...
  • @Aneczko08 - nie działa :-(
    @Olesia - jem brązowy ryż. Ale nie codziennie. Taki kompromis ;-)
  • edytowano maj 2015
    No właśnie, chciałam tej mąki z ryżu brązowego dodawać do codziennego chleba
    (prawie bezglutenowego) i zwątpiłam... :/
  • Dziś wszystko jest niezdrowe. Nawet proso na jaglankę chrzczone jakąś chemią :-(
  • Rozumiem.
    Dotarło. :)
    Dzięki. :)
  • Dziewczyny nie szalejcie - na coś trzeba umrzeć ;)
  • Na ryż...??? :D
  • Ja mam hashi odkąd wyeliminowałam białe pieczywo i mleko czuję się jakbym nigdy tego nie miała .Minęły biegunki rżnięcia w brzuchu bóle mięśni.Z tym że bóle mięśni to też dlatego że hormony uregulowane .Ale efekt tak po pół roku.
  • Ja mam hashi. Do eliminacji na stałe się przymierzam. Już po ograniczeniu widzę że bywa lepiej.
  • Jakby to powiedziec przed dietą te hormony jakby wirowały w okresie stresu np.albo nawet bez powodu,odkąd mam dietę to jakby leki tak jakos stabilnie działały.Dla mnie najlepszym wynikiem tsh to 1 do 1,8.Biorę euthorox 75 we wtorek i czwartek całą a w resztę dni pół.Jak jestem zamulona to czasem całą w te dni .
  • Agnicha a usg robiłas?
  • odkąd wyeliminowałam białe pieczywo i mleko czuję się jakbym nigdy tego nie miała
    ---------
    A wyeliminowałaś tylko mleko czy też przetwory mleczne?
  • Raczej wszystko .
  • Dziękuję.
  • @Agnicha ja mam hashi, bardzo ograniczylam gluten. Jak zjem teraz cos glutenowego, zle się czuje, tzn. taka ociężałość jak kiedys, tylko wtedy byla na stałe. Ale nie wiem, czy to ma związek z hashi czy po prostu gluty mi nie służą
  • @Taja,wołam Cię, Ty chyba sobie chwalisz dietę i odstawienie glutenu?
  • Ja sobie chwale i dietę (bez mleka, bez glutenu, bez soi) zamiana euthyroxu na letrox i branie hormonów na noc. Po uprzednim 3 godzinnym nic nie jedzeniu.

    Od stycznia ćwiczę codziennie pilates, lekki fitness i czuje sie zdecydowanie lepiej.
  • U mnie najlepszy efekt rano ok.6 wstać wziąść euth.i potem później sniadanie itd.
  • Właśnie dlatego ze pol godziny przed śniadaniem (godzina przed pierwsza kawą) to za mało zeby sie leki wchłonęły.

    Ja przeczytałam ze najlepiej na noc brać zeby ta tyroksyna dobrze sie wchłonęła.

    Na początku nastawiałam sobie budzik na 1,2 w nocy i brałam. Bo nie byłam w stanie nie jeść 3 godziny przed snem.

    A teraz lepiej mi jak nie jem i biorę o 23. Zdecydowanie lepiej sie czuje. Wstaje łatwiej rano. No o w ciagu dnia nie czuje sie sennie.

    Kawę odstawiłam 3 miesiące temu (miałam ogromne spadki ciśnienia: mroczki przed oczami, trzęsące sie ręce itd)
  • Proszę Cię bardzo :*
  • @taja wiem że głupie pytanie, a wodę można pić w tych 3 godzinach przed braniem? Bo pomysł jest super.
  • Wodę mozna. Janpije duzo wody bo wieczorem mam fazę na podjadanie wiec woda mi pomaga ;)
  • wchodzę w to zatem ;)
  • mocna jesteś! ostatnio o 3 to mnie wszystko puszcza i naprawdę zasypiam :))) ale o 5.30 biorę jak za Filipem drzwi zamykam :)
    Wieczór to mi rozwiąże wszystkie dylematy :)))
  • edytowano marzec 2016
    Za niedoczynność tarczycy odpowiada ten sam genotyp co za celiakię DQ2DQ8.

    Jak się diagnozowałam w kierunku celiakii i gen wyszedł mi dodatni to się od razu gastrolodzy pytali czy problemów z tarczycą nie mam ;)

    Szkoda, że to w drugą stronę nie działało bo już bym dawno zdiagnozowana była.

    Tak, że leczenie hashi dietą bezglutenową jest jak najbardziej uzasadnione medycznie.
  • Ciekawe rzeczy piszesz. Ja mam niedoczynność nie z powodu Hashimoto i źle reaguję na pszenicę. A dowiedziałam się o tym, jak zjadłam pszenicę po kilku miesiącach diety bezglutenowej.
  • edytowano marzec 2016
    Edit: przeniosłam do innego wątku..
  • U mojego malego synka z celiakia regularnie badamy tarczyce i niestety, spodziewamy sie niedoczynnosci, bo ostatnie wyniki gorsze. Ale moze wlasnie ta restrykcyjna bezglutenowa dieta nie pozwolila jeszcze chorobie sie rozwinac...?
  • ciekawy wykład
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.