Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

złogi w stawach

edytowano styczeń 2014 w Kuchnia
Skrzypiące stawy, kark... to efekt złogów, prawda?
Jak sie ich pozbyć?

Kiedyś słyszałam o occie jabłkowym, że działa ale nie znam szczegółów...

Komentarz

  •  Dieta dr.Dąbrowskiej 
  • JA słyszałam, że złogi powstają, a raczej zwapnienia, nie wiem czy to to samo...., przy dużej ilości wapna i braku magnezu w diecie, szczególnie trzeba uważać przy sztucznej suplementacji wapna, aby przyjmować odpowiednią do wapna ilość magnezu.
  • Yyy, ale to nie są złogi tylko osteofity, czyli taka niewlasciwa obrona koci pod wpływem uszkodzenia i drażnienia pod postacią wyrośli. Nie spotkałam się z ich zmniejszaniem bo tego się nie da wypłukać. I skrzypienie,z tego co wiem,przereklamowane jest.
  • Niektórzy mają totalna gemelę w stawach ale nic im nie skrzypi. A niektórym skrzypi od zarania dziejów bez kinsekwancji.
  • JA zaczynam skrzypieć jak mam przerwę długą w gimnastyce, po jakimś czasie jest lepiej, jak regularnie zacznę ćwiczyć oczywiście....
  • edytowano styczeń 2014


    Podstawową przyczyną zanieczyszczenia kości i stawów jest spożywanie
    nadmiernych ilości posiłków. Niestrawione posiłki gniją tworząc
    toksyny, które osadzają się w stawach.



    Przez długie lata nieprawidłowego odżywiania nagromadzony w
    organizmie kwas szczawiowy " cementuje" nasze stawy. Stawy tracą
    elastyczność i zaczynamy odczuwać bóle. Z początku odczuwamy bóle w
    stopach, kolanach, w stawach biodrowych.



    Toksyny " wędrują" wzdłuż kręgosłupa do ramion, szyi, barków i
    palców rąk. Spróbujcie pokręcić głową, a usłyszycie chrupanie - to
    kryształki toksycznych kwasów, które usadowiły się w kręgosłupie.



    Niezależnie od tego ile kto ma lat, jest tylko jedna przyczyna
    utraty elastyczności stawów - zanieczyszczenie organizmu.
    Kuracja oczyszczająca stawy pozwala usunąć złogi, jej dobroczynne
    skutki można zaobserwować po upływie 1 do 2 tygodni po jej
    zakończeniu...

    http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_oczyszczanie_kosci_i_stawow_za_pomoca_lisci_laurowych_cz4.html








    O złogach też pisze dr.Dąbrowska: dieta w-o usprawnia wydalanie z organizmu wszelkich toksyn (oczyszcza otłuszczona wątrobę, złogi w stawach).


    Tyle, ze ja szukam innych sposobów, bo Dieta Dąbrowskiej u mnie psuje zamiast pomagać.

  • nikt nic nie wie o złogach? @Katarzyna ?
  • edytowano styczeń 2014
    Sole kwasu moczowego. One odkładają się w stawach i tkankach okołostawowych  powodując w efekcie cały szereg schorzeń stawów (np. dna, artretyzm, trzeszczenie...), i stanów zapalnych.

    Pomaga faktycznie dieta warzywno-owocowa, znane są diety cytrynowe, czy też metoda Tombaka  -leczenie naparem z liści laurowych (też wypłukują się inne sole). Ta ostatnia metoda niezbyt mi się podoba, ponieważ przedawkowanie  naparu może wywołać krwawienia z przewodu pokarmowego.

    W stawach mogą się też odkladać kryształki cukru, powodując wiele dolegliwości. Dotyczy to stanów cukrzycowych z niewyrównanym poziomem cukru we krwi.
  • Podobno ocet jabłkowy rozpuszcza złogi. Miesza się go z wodą, pije na czczo tylko nie wiem ile i jak długo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.