Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Z serii natchnienia kulinarne na piątkowy obiad, odcinek: ryba zapiekana...

edytowano styczeń 2014 w Kuchnia
Jako, że ciąża - a dokładnie cukrzyca ciążowa - wymusza na mnie pewne ograniczenia spożywcze szukam nowych pomysłów na piątkowy, rybny obiad

szukam pomysłu, przepisu na sycące danie z rybą zapiekaną z..... nie wiem czym, ale mam na rybę smaka

moje ograniczenia: ziemniaczki, pszenne makarony, mączno-bułkowe panierki i inne pyszności odpadają :-((

wszystko z niskim indeksem glikemicznym jest ok

niestety nie czuję się na siłach na full spontan i improwizację w kuchni - ta cała dieta, ważenie i wyliczanie wymienników węglowodanowych mnie mega męczy - dlatego wszystkie sprawdzone propozycje mile widziane

Komentarz

  • masz dynię? z dynią, pieczarkami i zieloną pietruszką :)
  • akurat dyni nie mam

    moje doświadczenia z dynią są mizerne - i nie zachęciły mnie do dalszych eksperymentów
    muszę spróbować u kogoś, żeby sprawdzić jak powinno smakować
  • manna,
    a co podajecie do takiej ryby?
  • ja rozgrzewam trochę masła, wyciskam pół cytryny, wrzucam rybę, solę i duszę, podsypując natką pietruszki
  • Upiec takoz mozna...z natka w srodku, plasterkami cytrynki i limonki, kawalkami imbiru i czosnkiem zgniecionym w srodku. W folie zawinac, ewentualnie kilka kropel oliwy ( jesli ryba nie jest tlusta - bo inaczej nic nie trzeba)
  • Podbiję sobie.

    Mam w domu prawie pół kg świeżego filetu z dorsza ze skórą. Włoszczyznę, czosnek, ziółek pod dostatkiem, majonez, pomidory w puszce, trochę sera, kilka jajek, mąki, kasze... No i zero pomysłu na tę rybę!! Nie możemy już patrzeć na panierowanego i smażonego... i na rybę po grecku też...

    jakby to można było zrobić, żeby było szybko i smacznie?:>
  • @jukaa, oficjalnie mianuję Cię pierwszym specjalistą na forum od przyrządzania ryb:D
  • @jukaa, @Ankę bijesz na glowę :))
  • To się nadaje na pierwszą nagrodę w kategorii "Humor z orga" ;)

    A popieram pomysł - dorsz zapiekany z czosnkiem jest bardzo smaczny (robiłam bez pomidorów). I ten w sosie serowo-jajecznym też super :)
  • no kocham Was dziewczyny - miłością wielką i bezgraniczną :D
    tylko przeczytałam i już się lepiej czuję :)
  • @jukaa - popłakałam się ze śmiechu, no!!!  =))
  • Nie smutaj... Przynajmniej mamy rozrywkę.:D
  • edytowano styczeń 2014
    A najgorsze, że zostaje dla potomności, bo edytować się nie da... :D
    A nie, da się, ale szkoda. :P
  • Jukaa

    :))

    Padłam :D
    Moja wyobraźnia, eh :))
  • Mój też, dlatego sprawdzam, sprawdzam a i tak czasem ktoś "kwiatka" w sms'ie dostanie :D


  • @jukaa osmarkalam się ze smiechu :-)
  • no więc zrobiłam

    to była sola zapiekana z warzywami z rozbełtanym jajkiem i posypana serem i do tego ryż basmati

    generalnie - powtórzę zapiekankę, ale następnym razem warzywa wcześniej podduszę i całość mocniej doprawię i chyba spróbuję np. z dorszem
  • no to po kolei :)
    - w jakiej temperaturze zapiekać tego dorsza? - akurat miałam zamiar wyjąć jedną porcję z zamrażarki na jutrzejszy obiad
    - w pomidorach czyli jak? - pomiodory z puszki zmiksowane z czosnkiem? zalać rybę i coś jeszcze dodać?
  • Ja zrobiłam wczoraj coś ala dorsz zapiekany w sosie śmietanowo-czosnkowo-ziołowym. No wyszło pyszne całkiem i ma swoje plusy - przyprawiam, wrzucam, zalewam i piecze się samo:D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.