Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czytnik e booków

24567

Komentarz

  • @Maciejka a ile trzyma Twoj paperwhite? Masz 1 czy 2 (wersje)? I jak kupujesz na amazonie to możesz mieć w polskiej wersji językowej? Czy trzeba to recznie montować?
  • edytowano luty 2014
    Bardzo dlugo trzyma, laduje raz na 3-4 tygodnie, chociaz codziennie czytam (ale wylanczam wifi, bo duzo energii zre). Mam zwykly paperwhite, bo jest jeszcze paperwhite3G (to to samo, tylko masz jakis wiekszy dostep do internetu z niego). Na amazonie kupuje glownie angielskie, polskich nie kupowalam tam jeszcze, ale nie ma problemow z polskimi znakami. Bo to jest tak: albo kupujesz ksiazke na amazonie i dostajesz ja automatycznie poprzez wifi, albo masz ksiazke skad indziej i wtedy musisz ja wyslac mailem na jakis tam adres (przedtem mozesz ja konwertowac itp) i ona tez poprzez wifi dostaje sie na kindla.
    Kindel jest produktem amazona, wiec najlepiej tam kupowac. Wiem, ze sa ludzie w PL, ktorzy tez sprzedaja, ale nie wiem jak to z gwarancja itp pozniej wyglada.
    E: ztcw to chyba nawet nie ma polskich ksiazek na amazonie, albo jest ich co najwyzej kilka, wiec jesli chcesz po polsku czytac to bedziesz musiala gdzie indziej kupowac/sciagac. Ale nie ma z tym problemu.
  • Możesz sobie ściągnąć z amazon przez sklep w pl Vobis. Polecam. Gwarancja roczna. Za 80 zl dodatkowo przedłużasz na kolejny rok.
  • @agga a Ty jak i skąd ściągasz książki? I masz polski język w czytniku? Kusi ten kindle... Ps. Dlaczego wybrałyśie akurat go a nir inny czytnik?!
  • Taju, zafrapowałaś mnie. Rozumiem problem z czytaniem po ciemku (na takie karmienia polecam Pompę :D ), ale czy do karmienia piersią potrzebne są obie ręce? Sorry za pytanie OT.
  • No właśnie nie;) dlatego siedzę na telefonie... Katiu problem nie w tym że ja nie mam robić podczas. Chcę wrócić do czytania książek!!!!! Katio od 2 lat nie mam możkiwości! Wiesz jakie to straszne dla mnie? Czytnik daje mi szanse;) dlatego sprzedałam komputer!!!;)
  • Aha!

    To poważny argument przeciwko rozmnażaniu :-?

    Albo karmieniu piersią ;)
  • Nienienie! W myśl zasady: łączyć przyjemne z pożytecznym;)

    Plus kolejki u ginekologa (wieczne opóźnienia) i czekanie w laboratoiach co miesiąc;) modle sie jak jeżdzę bądź spaceruje :P
  • Taja np - http://wolnelektury.pl/katalog/gatunek/bajka/ dla dzieci w większości.

    Ja ściągam prezentacje, czy książki potrzebne mi na uczelnię z różnych miejsc, bibliotek.
    Dawno beletrystyki nie czytałam, ale ostatnio ściągnęłam Trzech panów na łódce nie licząc psa - nie pamiętam skąd już - w pdf - zmieniłam na mobi i już.

  • A kindle papierwhite ma te funkcje czytania?
  • Czytania na glos? Nie ma.Powiem tylko, ze teraz w zasadzie nie ma (jak dla mnie) sensownej alternatywy do paperwhite-a. Jak mialam kupowac, to byl wybor pomiedzy kindlem, a sonyreaderem. Na funkcjach wygrywal sony i juz mialam kupowac, ale wyszedl paperwhite i pozamiatal ;) Bo te wszystkie funkcje glosowe, netowe, mozliwosc sluchania muzyki itd sa fajne, ale jak chcesz miec to rzeczywiscie do czytania, to wygoda jest najwazniejsza. Teraz argumentem bylaby tez cena, ktora ciagle maleje, do tego czesto sa jakies promocje.
    Greg juz dawal linka do strony swiatczytnikow.pl tam sa rozne sklepy z ksiazkami opisane. No i oczywiscie chomik. Jesli czytasz w lenglidzu, to sam amazon ma sporo fajnych promocji i mozna duzo nowosci za 99 centow kupic.
  • Chodzi Ci o to, ze kindle ma ten wyświetlacz wyjątkowy? Tzn piszesz o funcjach czytania... Juz sama nie wiem;) a mozesz mi napisać z jakich funkcji kindla korzystasz najczęcześciej?

    ------
    Jak już mecze bułę to napisz że męczę i mam skończyć;)
  • A i jeszcze mój kindel nie ściąga sam pdf  - ściąga mobi, azw, prc, txt - nie wiem, może coś jeszcze, ale właśnie dostałam taki komunikat, jak chciałam bezpośrednio pdf - więc inne na kompa i z kompa na czytnik. 

    http://swiatczytnikow.pl/ - tu jest dużo informacji. 
  • edytowano luty 2014
    Taja, no! Kupze tego kindla, nie bedziesz zalowac, nie mecz buly ;)
    Te funkcje czytania sa w starych modelach kindla. Paperwhite tego nie ma. W ogole ma malo dodatkowych funkcji, bo nawet przegladarka jest, ale taka, ze korzystam jak juz naprawde musze (np. na wakacjach nie mialam nic innego to korzystalam.). Ale juz w telefonie jest to wygodniejsze. Nie ma mozliwosci odtwarzania mp3. Ale za to do czytania jest swietny. Wyswietlacz nie meczy oczow, ale tez nie potrzebujesz dodatkowej lampki, jak w innych czytnikach. Tekst podswietla folia, ktorej swiatlo skierowane jest w strone tekstu, a nie oczu. No czyta sie to jak ksiazke, a nawet wygodniej ze wzgledu na gabaryty (wazne, jak sie cyca na lezaco i czyta jednoczesnie ;) ).
    A! Fajny jest tez wbudowany offline slownik angielsko-angielski (dobry do nauki), jesli jestes online, to mozesz sobie angielsko-polski slownik uzywac. Dotykasz palcem slowa, ktorego nie znasz i pojawia sie definicja/tlumaczenie. Super wygodne.
  • @agga masz polską wersję językową...??? chyba kindla....kupię!

  • Taja, to Ci jeszcze jeden argument dam za paperwhitem, specjalnie dla matki ciezarnej ;) Duzo czytam wieczorami jak dzieci zasypiaja w lozkach (spimy w jednej sypialni) w ciazy dodatkowo budze sie w nocy do toalety i mam problemy z zasypianiem. Gdybym miala cos, co potrzebuje lampki, to nie dalabym rady przy dzieciach i mezu w nocy cztac, bo jednak lampka to lampka, daje duzo swiatla. A w paperwhite moge sobie regulowac podswietlanie i na najmnejszym nikomu nie przeszkadzam, a daje rady czytac. Swiatla jest mniej niz przy najbardziej wyciemnionym tablecie, czy iphonie.
  • a dołożysz reszte? :P $$$
  • edytowano luty 2014
    @Malgorzata, tak z ciekawości, jak często ładujesz baterię?
  • ipada ładuje się codziennie. W zasadzie dwa dni nie wytrzymuje max przy oszczędnym uzywaniu. Nie ma to porównania z czytnikeim typu kindle, ale to zupełnie dwa inne urządzenia, z innym przeznaczeniem. Wg mnei nie ma co porównywaćw tym wątku.
  • edytowano luty 2014
    @Malgorzata @Taja ipad to tablet. czyli zwykły wyświetlacz LCD. e-ink to dla oka zupełnie inna (lepsza)  jakość. tablet nie nadaje się na dłuższą metę do czytania, znaczy niszczy oczy bardziej niż e-ink
  • @Małgorzata - znajduje z przypadku te strony. Dzieciaki chcą jakiś tytuł i szukam, Syn jest zachwycony - nie trzeba stron przekładać, ja mam inne priorytety;) Ale niestety mamy jeden w domu. Jak będę miała kupować drugi, to też Kindle, tylko podświetlany i tylko dla mnie ;))
  • A ja weszlam do raju :D Maz mnie przerejestrowal wczoraj na amazon.co.uk i kupuje ksiazki po 30p, albo £0.99.
  • Ano. I oczęta cierpią. I waży to to.  I w słońcu tak sobie widać. Tablet jest super do netu, ale do czytania książek nie bardzo. Ale z kolei na tablecie czytania wielodzietnych bym nie zakładała ;)
  • yyy doszedł do mnie kindle papierwhite!!!! 

    musiałam sie pochwalić :D
  • Z kocykiem, czy bez ;)

    Gratuluje :))
  • w etui :P  
    no lekko się nakręciłam, bo listonoszka zostawiła awizo w drzwiach z napisem: "katonik z usa" i maz szybko poszedł jej szukać na osiedli :D 

    cieszę się jak dziecko! :D
  • @Maciejka gdybyś wypatrzyła Kindle classic w dobrej cenie to daj mi znać! Ojciec mój chce ;)
    Czyli najlepiej w UK

    No chyba że ktoś chce sprzedać swój ;)?
  • edytowano wrzesień 2014
    @Taja najtaniej kupić Classic w .de. Choćby w .de Amazonie
  • Ostatnio jakas promocja chyba byla... Bede sprawdzala.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.