Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co podać na śniadanie?

edytowano maj 2014 w Kuchnia
Śniadanie późne, około 9.00-10.00. My zawsze jemy kaszę jaglaną - z dodatkami: jedno soli, inne na słodko: z rodzynkami, bananem, itp. Ale gościa też tą kaszą uraczyć? Ewentualnie jak podać, z czym? To nie ma być wykwintne śniadanie, bo ja tego gościa mam przywieźć, zawieść, mało czasu będzie, więc na gary nie mam czasu. 
Bo co poza kaszą jaglaną można podać na śniadanie?

Komentarz

  • Placki?
  • Nie, nie...  Ja nie będę mieć czasu stać i smażyć. A niby jakie placki? Jaglane?
  • Jajka - ale wtedy dla dzieciaków muszę coś osobno zrobić... A nalesniki mi się w większości przypadków rozpadają, robię tylko domownikom, bo wstyd...
  • Jajka na bekonie z grzanką i sok pomarańczowy.
  • Kaszę i dla gościa. A co, gość gorszy, żeby go jakimś niezdrowym paskudztwem zapychać?
    ;-)
  • Ale gosc tubylczy czy gosc importowany z Polski?
  • Gość importowany z dość odmiennych klimatów i dzikiego kontynentu, ale osadzony w cywilizacji zachodniej i wiele lat w UK.
  • Na pewno mu jaglanka nie zaszkodzi. Moim gościom nigdy nie zaszkodziła ani jaglanka ani owsianka na wodzie.
  • Ponoć nie jest wybredny i je wszystko. Zresztą, widać po człowieku.

    Natomiast jak by tę jaglankę podać? 
  • No, jaglankę wypadałoby podać w miseczce jakiejś tudzież na talerzu. Do garstki bym nie ryzykowała, chyba, że gość jest Hindusem ;-)
  • A ja mam ochotę na drugą kawę. ;)
  • ja uwielbiam jaglanke z pomidorem, cebulka i troszkę oliwy
  • U nas się je tak:
    - na słono, czyli posypana solą, to dla tych, którzy lubią proste dania i nie przeszkadza im brak smaku kaszy
    - na słodko, czyli z bakaliami (rodzynki, daktyle itp)
    - z owocami, czyli co kto lubi i jakie owoce są pod ręką. 
    - z porem i pomidorami, duszona, dużo pieprzu, można dodać trochę sera, jak kto lubi.
  • I co podałaś? :)
  • To dopiero w środę. :)
  • A nie mozesz sie delikatnie podpytac, jakiego rodzaju sniadania gosc lubi? Bo - jakby nie bylo - nie kazdemu jaglanka pasuje. A tak - wedle zyczenia goscia i jego przyzwyczajen.
  • To jest ksiądz, więc wybredny być nie powinien :)
  • Ale moze miec jakies przyzwyczajenia:) Podpytaj go delikatnie:) Moze np nie lubi jaglanki, a owsianke? A moze nie wyobraza sobie zycia bez full breakfast? A moze lubi jogurt i rogaliki? A moze lubi jaglanke:)


  • A moźe nie je śniadań ?
    To dopiero wyjdzie ekonomicznie.... ;)
  • Zrobiłam tę kaszę. Z owocami, tzn. owoce sobie leżały, w tym suszone daktyle, rodzynki, bo to była wersja na słodko. Gościowi smakowało, dokładał sobie, więc nie było takie niedobre. 
  • edytowano maj 2014
    Owsianka jak ktoś nie lubi jaglanki i jajecznica. Chleb na zagrychę. To chyba na samo śniadanie powinno wystarczyć a nie jest czasochłonne.
  • moze glodny byl ;)
  • Generalnie chodziło o to, by zrobić jedną rzecz, co wiem też, że moje dzieci zjedzą. Z jajecznicą mogłoby być różnie. A owsiankę je tylko jedno dziecko.  Zresztą, nie umiem dobrze zrobić. 
  • a co to znaczy "dobrze zrobić owsiankę"? :)
  • edytowano maj 2014
    Zresztą, nie umiem dobrze zrobić.

    No bez jaj, na pewno umiesz. Jeśli potrafisz zrobnić smaczą potrawę z jaglanki to z owsianki tym bardziej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.