Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obiady dla diabetyków

edytowano sierpień 2014 w Kuchnia
Przez najbliższe dwa tygodnie będą u nas moi rodzice. Tata - chory na cukrzycę. Ponieważ mama na codzień średnio sobie radzi z gotowaniem smacznych i apetycznych potraw dla cukrzyka, chciałabym ten czas wykorzystać, żeby podrzucić im trochę inspiracji kulinarnych.

Jeśli macie fajne sprawdzone przepisy (głównie obiadowe) dla diabetyków to dawajcie. Zasady żywienia cukrzycowego mam przerobione w teorii i praktyce, szukam fajnych, w miarę prostych i smacznych patentów na cukrzycowe potrawy.

Komentarz

  • Kuchnię wegańską polecam!
    Teraz mnogość warzyw - aż żal by było nie skorzystać. Warzywa bardzo służą cukrzykom. Widzę to na przykładzie brata. Można dołożyć pełnoziarnistych zbóż i już jest ogrom możliwości kulinarnych.
  • edytowano sierpień 2014
    Tyle, że gotowane i duszone warzywa w większej ilości niestety nefas :(
  • edytowano sierpień 2014
    .
  • Tarta cukiniowa by Katarzyna! Cudo! Duszone warzywa z jaglanka!!! Pycha! Kotleciki z kaszą i warzywami! .... Jak dla mnie dość proste a warzyw dużo...
  • Duszone warzywa nie są wskazane,szczególnie marchew.
    @Rosea ,wołam Cię
  • @MamaMika - owszem, marchew lepiej w formie surówki. Ale nie wszystkie warzywa po obróbce cieplnej zyskują tak niekorzystny indeks glikemiczny. Inna rzecz, że duszone warzywa (nawet ta marchew nieszczęsna) na pewno korzystniejsze niż ciacha, białe buły, smażone tłustości itp.
    Teraz sezon na cukinie i inne dyniowate - warto korzystać. Polecam też warzywne zupy - nawet jeśli będzie tam pływać trochę marchewki, to nie wiedze poważnego zagrożenia.
    @Kotek - rozumiem, że tata bez mięsa nie da rady?  Z mojego doświadczenia wynika, że można osiągnąć bardzo wiele samym tylko odpowiednim użyciem przypraw.
  • http://www.dobradieta.pl/przepisy.php.
    Tu są przepisy przeważnie o niskim ig
  • edytowano sierpień 2014
    Jaglanka zdaje się też wysoki indeks glikemiczny ma :(

    Mam w planie dużą ilość warzyw duszonych i zapiekanych al dente. Z przyprawami będzie kłopot. Ja używam dużo różnych ale mama uznaje tylko sól, pieprz i ewentualnie szczyptę ziół prowansalskich...
  • A musisz mamę tak z góry wtajemniczać? Może najpierw zrób, a jak rodzicom zasmakuje, to może mama da się namówić i na wzbogacenie arsenału przypraw?
  • No jakoś będę musiała kombinować... :D
  • Wyedytowałam co prywatniejsze wpisy, bo licho nie śpi...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.