Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wizytacja podwójna :-) Teściowie i rodzice nadciągają :-) sałatka gyros, grzanki, muffinki.......

edytowano sierpień 2014 w Kuchnia

Potrzebuję sprawdzonego przepisu na sałatkę gyros :-)

Chciałam zrobić do niej grzanki. Macie jakąś wersję dla gości? ;) 

Komentarz

  • Dziewczyny, no poratujcie, to na kolację dla rodziców i teściów.
  • wpisując gyros w forumową wyszukiwarkę wyszło:
    wpis bridget: Co do przepisów, to akurat wczoraj byliśmy na chrzcinach i przywiozłam takie oto:

    SAŁATKA GYROS
    (pewnie
    większości znana, ja kiedyś raz robiłam, ale wyszła bez rewelacji, a ta
    wczoraj była po prostu super, mąż dostał cały słój na wynos):
    • podwójna pierś kurczaka, podsmażona z przyprawą Gyros Kamisa
    • kapusta pekińska
    • kukurydza
    • majonez
    Tej przyprawy było dość sporo i wyszło mocno pikantne.

    oraz: http://wielodzietni.org/discussion/10959
  • ale  chyba nie pomogłam ;/

  • Ja robię jak wyżej plus ogórki konserwowe w kosteczkę. Sos: majonez + jogurt naturalny + 2 ząbki czosnku. 

    Co do grzanek - nie mam pojęcia ;)
  • Mama_asia, nie rob grzanek, tylko upiecz male buleczki/placuszki z ciasta pizzowego Malgorzaty. To sie szybko robi, zawsze wychodzi.
  • Nie znałam tej sałatki, dzieki za przepis!
  • @Maciejka - chciałabym coś na szybko, bo przyjdą do nas po Mszy Świętej w naszej intencji. Zastanawiałam się, czy bułkę posmarować masłem i posypać jakąś przyprawą?
  • Grzanki polecam posypane tymiankiem i odrobiną soli.
    Do sosu do sałatki dodaję trochę ketchupu, fajnie się komponuje.
  • edytowano sierpień 2014
  • Poczekam :-)

    Tak myślałam, żeby masło do grzanek doprawić trochę czosnkiem, ale nie wiem, jak to wyjdzie

  • @joachm - o takie coś właśnie mi chodziło. Masło czosnkowe kupujesz gotowe, czy robisz?
  • Będę jeszcze robić roladki z tortilli - polecam, pyszne.
  • miękkie masło wymieszać z przeciśniętym czosnkiem i jakimś zielem na kolor ;) może być posiekana bazylia, pietruszka, oregano itp.

    jeśli wolisz by było miękkie w środku to nie rób kromek tylko nakrój bagietkę na plasterki ale nie do końca, w każdą przerwę włóż masło i zapiec w całości

    jak są osobne kromki to robią się bardziej suche i chrupiące a w całości są trochę mokre w środku
  • edytowano sierpień 2014
    Ja robię sałatkę gyros w której są następujące warstwy:
    * połowę poszatkowanej kapusty pekińskiej
    * usmazone piersi kurczaka w kawałkach, posypane wcześniej przyprawą gyros!
    * cebula czerwona-w kostke
    * ogórki konserwowe  - j.w.
    * kukurydzę
    * warstwę ketchupu
    * czerwoną fasolę (ew papryke)
    * warstwę majonezu
    *  reszte kapusty
    Wstawić do lodówki na godzinę przed podaniem polać sosem:
    1 duży jogurt naturalny
    3 łyzki majonezu'
    2-3  ząbki czosnku
    pęczek koperku, sól, pieprz
  • A nie mozna zblendowac tego masła z czosnkiem jak lubicie bardziej na gładko? Ja jak robię taka bagietkę to tylko mieszam wyciśnięty czosnek z masłem, po zapieczeniu grudek nie czuć.
  • edytowano sierpień 2014
    Ja zawsze robię sama masło czosnkowo-ziołowe albo tylko czosnkowe, albo tylko ziołowe
    Do miękkiego masła dodaję szczypte soli i pieprzu, pakuję przeciśnięty czosnek (albo roztarty z solą-po przeciśnieciu przez praskę, wtedy nie ma grudek) i dodaję ulubionych ziół

    Pycha do podpłomyków-bułeczek-chlebków drożdżowych lub na grzankę z tostera
    Do duszonych warzyw
    itp

    zero roboty a smak super
  • @kociara - a dasz jakieś proporcje, żebym z czosnkiem nie przesadziła
  • edytowano sierpień 2014
    @mama_asia -ja lubię mocno czosnkowe, więc na kostkę maseła biorę nawet 2 -3 ząbki
    ale jak ktoś lubi umiarkowanie, to jeden średni będzie ok

    wiem, ze tu są miłośnicy bułeczek z masłem czosnkowym-tych marketowych
    ja robię je w ten sposób: biorę te kupne, do upieczenia samodzielnego w domu, nadkrawam i pakuję własne masło czosnkowe i piekę normalnie w piekarniku
    takie buleczki/bagietki surowe do upieczenia samodzielnego to chyba w każdym sklepie można kupić

    tak, wiem...pieczywo marketowe ("prosto z pieca") to syf, ale wolę już z połową syfu ("masło czosnkowe" w tych bułach to sama chemia i mało masła) niż z całym syfem
  • Jeszcze pytanko - chciałam zrobić muffinki z polewą czekoladową. Czy kupić gotową czy lepiej rozpuścić zwykłą czekoladę i polać?
  • wpisując gyros w forumową wyszukiwarkę wyszło:
    wpis bridget: Co do przepisów, to akurat wczoraj byliśmy na chrzcinach i przywiozłam takie oto:

    SAŁATKA GYROS
    (pewnie
    większości znana, ja kiedyś raz robiłam, ale wyszła bez rewelacji, a ta
    wczoraj była po prostu super, mąż dostał cały słój na wynos):
    • podwójna pierś kurczaka, podsmażona z przyprawą Gyros Kamisa
    • kapusta pekińska
    • kukurydza
    • majonez
    Tej przyprawy było dość sporo i wyszło mocno pikantne. 


    @uja skopiowałam wpis Twoj ,bo widzę że że nie podałam ogórka pokrojonego,nie wiem dlaczego ale musi być ogórek albo kiszony albo korniszon,albo małosolny
    :)
  • No właśnie @Bridget - czy zamiast korniszona może być zwykły kiszony?
  • Tak ja daję taki jaki mam ale pamiętam w przepisie był konserwowy. 
    Nam z każdym smakuje.
  • Zrób niesmaczne to nie będziesz miała kłopotów na przyszłość.
  • może, ale korniszon ciut bardziej pasuje :)
  • dziewczyny a co z polewą?
  • polej śmiało!
    lukru, duzo lukru!

    jak roztapiam czekoladę dodaję masło klarowane, lepiej się rozsmarowuje, z gotowcem nie ma kłopotu, dla własnych dzieci, jak robie polewę, to rozpuszczam klarowane masło z ksylitolem i czarnym kakao.
  • edytowano sierpień 2014
    Mieszam majonez z jogurtem, do tego wcieram ząbek czosnku i sos gotowy. Sos osobno stoi na stole.
    Sałatkę gyros robię tak: Kurczak lub schab (lepszy)  pokrojony w cieniutkie paseczki koniecznie wzdłóż włókien mieszam z odrobina oleju i dużą ilością przyprawy do gyrosa prymat i smażę na patelni. Kurczaka tylko do ścięcia i odparowania na dużym ogniu a wieprzowinę po podsmażeniu podlewam woda i duszę do miękkości.
    Warzywa: pekińska, zielony ogórek pokrojony w cienkie plastry ze skórkami, pomidory w ćwiartki, papryka  czerwona w paski przygotowane bezpośrednio przed podaniem nie posolone. Mieszam z zimnym bardzo pikantnym mięsem.
    Przepis ten przyniosła moja siostra z masarni w której pracowała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.