Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sasiad przyniosl mi mamuta...

edytowano wrzesień 2014 w Kuchnia
...fasolke, naturalnie :) Ladnych kilka kilo. Jakies pomysly, jakby ja tutaj zutylizowac? Licze na Kolezanek inwencje:)

Komentarz

  • Zjeść!
    Pożreć!

    z masełkiem i bułeczką
    =P~
  • edytowano wrzesień 2014
    w ostateczności zamrozić
    i my pożremy w stosownym czasie :D
  • Zjeść. Albo zasiać, moze drzewo olbrzyma wyrośnie

  • Fasolkę po bretońsku!
  • Albo po baskijsku - z boczkiem, czosnkiem i pieczonymi ziemniakami.
    Bosssskie!
  • @Cart&Pud
    poproszę przepis na baskijkę :)
  • Uszyć dużą zośkę.
  • Patrząc na tytuł wątka mam wizję sąsiada ciągnącego truchło mamuta do @draconessa :))
  • edytowano wrzesień 2014
    Owa "baskijka" jest prosta, jak konstrukcja cepa :)
    Tylko niniejszym dementuję pogłoski, jakoby ziemniaki miały być pieczone. Pozajączkowało mi się. :D

    Gotujesz mamuta z ziemniakami. Ziemniaki w całości albo w połówkach, mamut w kawałkach ok. 5 cm.
    Po odcedzeniu ziemniaki pokroić na plasterki i dodać do mamuta.
    Na dużej patelni, na oliwie z oliwek podsmażyć drobno krojony boczek i pod sam koniec dodać przeciśnięty albo posiekany czosnek. Bezpośrednio na patelnię na tę gorącą oliwę dodać mamuta z ziemniakami i zamieszać. Można jeszcze chwilę potrzymać na małym ogniu.
    Gotowe.
  • @Cart, a mamut konieczny czy może być współczesna szparagowa?

  • @Katia, może być, tylko wtedy gotuj krócej, bo mamut twardszy od szparagowej.
  • O, fotę znalazłam:
    image
  • Ten mamut to jest król wśrod szparagowych - jeżeli chodzi o smak i wygląd.
  • Se w przyszłym roku wyhoduję mamuta, dużo mamutów. I bendeżarŁ.


    A tymczasem zabrania się wklejania apetycznych dań z BOCZKIEM w piątek!!! 
    =P~
  • Eee, wklejone bylo w czwartek, wiec koszernie:)

  • przepraszam!
  • Mogę każdą, jedyny warunek, ugotowana. Mąż kupił, przywiózł. Mogę się odtentegować od tego wątku. ;)
  • Gotujesz mamuta z ziemniakami. Ziemniaki w całości albo w połówkach, mamut w kawałkach ok. 5 cm.
    Po odcedzeniu ziemniaki pokroić na plasterki i dodać do mamuta.

    --------------

    W pierwszej chwili pomyślałam, ze gotujemy fasolę w garnku razem z ziemniakami, a potem wyławiamy do pokrojenia :D
  • Bo tak robisz.
    To w sumie jakieś 2-4 ziemniaki, więc dużo łowienia nie ma. Dlatego napisałam, że w całości, żeby tyle łowienia nie było. :D
  • zaraz będę robić owo zuo, tylko nie mam mamuta, a jakąś szparagową, a nawet dwie różne odmiany :)

  •  Mamut to jest JEDYNA fasola szparagowa , którą jestem w stanie zjeść

    @Malgorzata- wybacz, ale nie moge sie powstrzymac -A co, mdli Cie? ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.