Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owoce do owsianki

edytowano grudzień 2014 w Kuchnia
Droga Załogo, czy suszone owoce do owsianki trzeba płukać? Nie mam pewności, czy nie są konserwowane czymś dziwnym. Mnie po nich nic nie jest, ale najmłodsza ma jakąś dziwną wysypkę na buzi - suszonki to jeden z podejrzanych.

Komentarz

  • Zwyczajowo konserwuje sie owoce siarka. Nie sadze, zeby plukanie pomoglo.... chyba jakies namaczanie porzadne...
  • Mojej mamy lekarz znajomy, taki pasjonujacy sie zywieniem naturalnym, radzil moczyc orzechy brazylijskie w wodzie utlenionej. Nie pamietam, czy reszty bakalii tez sie to tyczy.
    Ja rodzynki zalewam na pare minut wrzatkiem.
  • "Niestety, by były pięknie wybarwione i jeszcze dłużej zachowały trwałość, niektóre z suszonych owoców (zwłaszcza morele) są siarkowane. Aby usunąć z nich dwutlenek siarki, trzeba je namoczyć albo sparzyć na sicie. Można też kupić morele ekologiczne – są ciemniejsze, mniej jędrne i... znacznie droższe."
    http://www.mjakmama24.pl/kuchnia/zywienie-dziecka/zdrowa-dieta-wszystko-o-bakaliach,174_1411.html
  • Ja mam wrazenie, ze nie niektore, tylko wszystkie suszone owoce sa siarkowane. Jeszcze nie widzialam w zwyklym sklepie niesiarkowanych rodzynek.
  • Dziękuję Wam.
    Magda przepada za ananasem, moreli nie tknie. Spróbuję chyba namaczać na noc, zobaczymy czy, coś się zmieni.
  • W Badapaku rodzynki Thompson, niecałe 15zeta za kg, są ponoć niesiarkowane

    "Rodzynka nie jest niczym konserwowana a zawiera jedynie olej roślinny."
    cytat ze strony.
  • Zastanawiam sie, czy producent ma obowiazek umiescic informacje o tym siarkowaniu na opakowaniu. Tzn., czy jak dwutlenek siarki w skladzie nie jest wymieniony, to znaczy, ze go tam faktycznie nie ma?
  • Na opakowaniach jest napisane: skład np rodzynki i dwdwutlenek siarki
  • Coś ma się zmienić w przepisach i teraz już będzie musiał - coś, gdzieś mi dzwoni


    Do owsianki to dajemy jagody goji, orzechy i albo świeże owoce albo mrożone
    jakoś tak lżej niż z samymi suszonymi


    Ktoś kiedyś pisał tu na forum że kupił coś w Badapaku co miało być niesiarkowane, a okazało się być siarkowane
    nie przypomnę sobie kto, pewnie trza byłoby przelecieć wątek Badapakowy - no ale ten jest spory :D
  • Dziewczyny, dziękuję.
    Na śniadanie była owsianka bez miodu. Owoce zapoznają się z wrzątkiem. Zobaczymy, czy coś się zmieni.
  • Ja lubie owsianka z bananem i mleczkiem kokosowym :)
  • Są owoce niesiarkowane trzeba sprawdzać etykiety. Morele rodzynki w makro nie pamiętam nazwy oraz firmy helio w kauflandzie i almie widziałam bakalland też ma jedne]jeden rodzynki nuesirkowane. Rodzynki w biedronce w zwykłej cenie tylko są sułtańsk0ie i hetmańskie jedne z nich są z siarką a drugie nie.

    Czasami konserwują też czymś_tam_potasu to też syf i należy unikać.
  • Seria niesiarkowanych tez jest w rossmanie, ale nie sa tanie.

    Ja uwielbiam z bananem susz.sliwkami plosypana granolą :-) mlask! =P~
  • Do owsianki najlepsze swieze banan gruszka lub truskawka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.