Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysły na gotowe mrożone obiady na czas połogu

edytowano styczeń 2015 w Kuchnia
Siedzę Ci ja u rodziców, w oczekiwaniu aż się najmłodsza zechce wykluć, nudzę się jak mops i wymyśliłam, że w związku z tym wyprodukuję sobie trochę mrożonych gotowców obiadowych, żeby mieć na sytuacje awaryjne w czasie połogu, jak się zdarzy, że nie będę miała siły albo czasu gotować.

Mam zrobione pierogi z soczewicą, w planach jeszcze ruskie, gołąbki i naleśniki.

Podrzucicie jeszcze jakieś pomysły na obiadowe gotowce, które się dobrze mrożą?

Komentarz

  • kluski dyniowe
  • A dasz przepis na te kluski?
  • coś bez bez i bez ;)
  • edytowano styczeń 2015
    1 kg pieczonej zmielonej dyni hokkaido + 250-300 g mąki ziemniaczanej. Wyrobić ciasto. Formować kulki. Spłaszczać widelcem. Gotować 2 min od wypłynięcia. Mrozić na tacy.
  • Zawekuj sos boloński
    Gołąbki
    Zawekować możesz gulasz.zrazy, kotlety
  • jesli jadasz mieso, to gulasze i paprykarze wszelkiej masci (obstawialabym wolowine, bo po porodzie hemoglobina moze byc taka teges), kotlety, pieczenie (tez z mielonego miesa)
    pasztet, moze byc miesny, ale tez soczewicowy, fasolowy ->roslinne akurat super do przerobienia na obiad, odgrzejesz i do tego jakis sos (pomidorowy, grzybowy itd.), falafeli itp. bym chyba nie robila, bo moga sie kruszyc po odmrozeniu


    Chociaz zdecydowanie bardziej podoba mi sie pomysl z czapeczkami, a nie staniem przy garach. Jak czapeczki Ci sie wydaja za latwe, to przerzuc sie na skarpetki ;)
  • Nie nie nie, dziękuję, manualnie się realizuje na innych polach. A czapeczek mam całą szufladę bo moje dzieci najmłodsze w rodzinie więc po wszystkich dostają w spadku.

    Stać w garach lubię. I przyda się potem żeby się trochę polenić jak będę potrzebowała :D
  • Potrawka z kurczaka, gulasz, zupy (jarzynowa krem, rosół), klopsiki. Ja to mięsna jestem, jak widać :)
  • Haha, @Małgorzata,a ja myślałam, że jak mój syn na pytanie przez telefon odpowiada" noo,siedzę", to znaczy, że jest jakiś inny:)
  • Rosol sie doskonale mrozi, a w pologu nic lepszego nad rosol :)
  • Ewentualnie porcjowane warzywa obrane juz do rosolu
  • Ja mroże dodatki np buraczki zasmażane, groszek z marchewką, sosy różne w szczelnych strunowych woreczkach. Także pasztety i farsze soczewicowe czy kapusciane.
  • Chyba mi sie nie chce takiej walowki szykować..
    Nie wiem na co bede miała ochotę po porodzie :-/
  • natchnął mnie ten wątek
    zrobiłam dziś krokiety na trzy obiady :)
  • @-)

    chyba nie chce mi się liczyć ile musiałaś nasmażyć naleśników !

    a poza tym to kiedy termin? :D bo tu wątek o połogowych obiadach ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.