Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejańska 3

1246716

Komentarz

• To jutro się odmawia? Czy coś jeszcze?
  • Tak jutro :)
  • czy to musi byc jakas konkretna godzina o ktorej to sie ma odmowic?
  • edytowano maj 2015
    Jakakolwiek godzina ;;)
    a mój mąż dziś zdał egzamin na prawo jazdy ;;) za pierwszym razem :D
  • Gratulacje dla Męża!
  • Słuchajcie.. mam takie pytanie..
    Chce się podjąć kolejnej nowenny, ale ciężko mi się zebrać, bo wiadomo jak jest... Dużo obowiązków niedługo mnie czeka na kilku frontach. Dziś koleżanka mi powiedziała, że jeżeli chce otoczyć kogoś modlitwą, to naprawdę nie trzeba się "męczyć" i odmawiać 3 różańce, a wystarczy ustalić sobie, że odmawiam 1 różaniec dziennie w tej intencji, przez tam ileś dni. I że chyba nie będę rozliczana przed Bogiem, że ja odmówię 50 zdrowasiek czy 150 i taka sama chwała..
    No właśnie... jak to jest? Bo koleżanka zbiła mnie z "tołku" :)
  • edytowano lipiec 2015
    Każda modlitwa jest miła Panu Bogu ale Np.
    Liczy się wysiłek i wytwałość.
    Co oczywiście nie znaczy że nie ostanie wysłuchany ten co raz dziennie odmówi 1 Zdrowaś Mario.
    O tym, że jednak ilość zdrowasiek" się liczy przekonująco pisze Półtawska w " z Prądem i Pod Prąd". Str 19,20.
  • @Anulcia pewnie ,że tak można otoczyć kogoś modlitwą,tylko to raczej nie Nowenna Pompejańska .
  • No wiem ze nie Nowenna. Ale ktos mi tlumaczyl ze po co nowenne jak mozna po prostu 1 rozaniec i tez bedzie cos wymodlone
  • Intencja mi się wcisnęła duża, zaczynam dziś.
    Ktoś ze mną?
  • Basja, ja zaczęłam w wtorek tydzień temu, więc wskakuj do tego pociągu, ja po prostu jadę kilka wagonów dalej;)
  • juz wskoczyłam ;)
  • Ja zaczęłam 24.07. Jadę z Wami :)
  • Może z Wami się zabrać?bo jak się czeka na autostop to nigdy pewności nie ma a tu pewny transport.
  • edytowano lipiec 2015
    Wskakuj ;) drzwi są zawsze otwarte :)
  • Brydzia zaczynaj dziś ze mną :) :x
  • wokół same kobitki... konkurencji praktycznie żadnej ;-)

Dołączam się zatem coby przede mną drzwi nie zamknięto.
  • A ja właśnie wczoraj myślałam o pompejańskiej, tylko czy w czasie wakacji dam radę? hm...
  • @Anulcia, nie wiem, czy mam rację, bo to nie jest poparte naukowymi dowodami, ale moją intuicją. Wydaje mi się, że chodzi tu o indywidualne możliwości i predyspozycje. Jednemu to wiele odmówić "Ojcze nasz", innego stać, że tak się wyrażę, na kilka różańców dziennie.
    Tu nie chodzi o pójście na łatwiznę, tylko o rozważenie, na co mogę sobie pozwolić. Chyba też warto pamiętać, że intencja intencją, ale modlitwa odmienia samego modlącego się.
    Jeżeli więc możesz ogarnąć kogoś Nowenną, to wskakuj do tego pociągu. W towarzystwie raźniej.
  • Też jadę tym pociągiem...38 dzień:))
  • edytowano lipiec 2015
    No to jedziemy! Kierunek: Pompeje
    image

Ja dziś kończę pierwszą błagalną :)
  • Kresowianka jeśli dziś Twe święto to serdeczności ślę :)
  • edytowano lipiec 2015
    Hahah, tak, choć bardziej na zasadzie ,,skoro znajomi składają mi życzenia w lipcu, łatwiej będzie zacząć je wtedy świętować, niż prostować temat" ;) Imieniny zawsze obchodziłam w lutym (dla rodziny dalej tak jest), ale jako że św Marta jest moją ukochaną Patronką, świętuję też i dziś - więc dziękuję! :*
  • Zdążyłam,jestem w 54 wagonie.
  • No nic trzeba w 53 wsiadać wagon :)
  • Powiedzcie, proszę, że macie 6 dzieci, w tym 4 między 5 mies i 6 lat, do tego ed i żadnej babci. Maluch oczywiście ciągnie w nocy. Wydaje mi się, że nie dam rady, ale jak mi powiecie, że dajecie, to... dodacie mi otuchy :) Dwa tygodnie temu w sklepie mięsnym przy kasie leżały obrazki z MB Pompejańska i przypomniały mi o Nowennie. Ja już raz na spółkę z mężem odmawiałam i ciężko było. nie wiem, czy sama dam radę...
  • W czasie karmienia??2-3 dziesiątki spokojnie odmówisz :)
  • @Gosia5, 3 lata temu tak miałam, no jeszcze bez ED, ale śmiem twierdzić, że z ED łatwiej, dało radę :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.