Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

co robicie z jarmuzem?

Zasialam, bo zdrowy i modny. wyrósł. Nie wiem co z nim mogę zrobić i jak poznać ze już gotów do zbioru. Słyszałam ze to warzywo zimowe. A mój, zasiany wiosną jest już spory.
Co z nim zrobić żeby było smaczne?

Komentarz

  • Super sa soki z jarmuzem. NP jarmuz, brokul, banan, pomarancza i jabłko. Pycha i zdrowe baaaardzo. Jarmuz można generalnie traktować jak kapuste. Robię sie z niego tako ala bigos
  • ja tam czekam na przymrozki i będę jadła :)
  • Po przymrozkach lepszy? Przez tą suszę wiednie...
  • Dodaję do soków, albo, uduszony z cebulką do jaglanki :D
  • Smażę na maśle lub oliwie i na czosnku, potem dodaję biały ser lub fetę, przyprawy.
  • Jarmuz powinien przymarznac. Czyli zbiory po pierwszych przymrozkach.
    Tyle w teorii, bo nigdy nie sialam jarmuzu, tylko kupowalam. Nie wiem wiec, jak znosi susze.
    Jak sie przemrozi, to z cebula i ew. miechem (jarmuz wchlania aromaty i soki miesne jak nic innego, nadaje sie wiec rewelacyjnie do wszelkich kielbasek, okrawkow z szynki pokrojonych w kostke, stekow) duszony, do jaglanki i ziemniakow (takze pieczonych, smazonych). Jeden z naszych ukochanych smakow poznej jesieni, zwiastun zimy.
    Jarmuz nadaje sie tez do przerobienia w sloiki oraz do mrozenia (ugotowany).
  • Można zrobić chipsy.
  • Z jarmużu można jeszcze zrobić zupę albo jeść na surowo jak sałatę.

    Ostatnio u nas jarmuż był w promocji i zrobiliśmy zapasy :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.