Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy kolejny fotelik i jaki

245

Komentarz

  • Ten besafe fajny, ale my mamy trzydrzwiowy samochód :( no nieźle by się trzeba było nagimnastykować, żeby za każdym razem dziecko tam umieścić :(
  • Z fotelików 9-36 mogę wam polecić foteli Fisher price 3000, świetny stosunek bezpieczeństwa do ceny.
  • A fotelik ten jest na kadlubie beline, w wersji nie Fisher price maja takie same wyniki bezpieczeństwa a cena jeszcze nizsza - poniżej 200,zl.
  • My mamy Romer King Plus 9-18 kg - 4 gwiazdki w ADAC, regulowany.
    Jest OK w codziennym użytkowaniu. Jeden chyba minus - u nas jest na stałe w samochodzie, nie przepinamy go na inne miejsca, bo trochę z tym zachodu.
  • A czyh ktos mial do czynienia z takim Maxi-Cosi AxissFix?

  • no podbijam sobie...
    wiem ze temat był juz wałkowany,a le teraz pojawiaja sie kolejne "nowosci"
    Ponoc od nowego roku nie bedzie juz brane pod uwage kryterium wagi, ale kryterium wysokosci. U nas to by mialo sens, bo nasz Kuba wagowo malutkim, a wzrostem juz nie daje rady w tym foteliku. Glowa wprawdzie nie wystaje, ale nogi ma mocno zadarte do góry, a poza tym wsadzic go i wyjac w butach, kurtce itd, to juz jest wyzwanie. No i nasza kolyske trzeba by za kazdym raziem wypinac i wpinac pasem, bo nie mamy zadnej basy.
    Musze kupic natychmiast. Bo naprawde ciezko dziecu i mi z ta kołyską.
    Zastanawiam sie nad MaxiCosi Tobi, ale tez nad MaxiCosi AxissFix ponoc to teraz topowy model i mozna go montowac i tylem i przodem. Byłby inwestycja juz pod katem kolejnych dzieci, bo mozna go zamontowac na stale, a potem obrocic sobie bokiem (czyli przodem do otwartych drzwi), wsadzic dziecko i dopiero obrocic fotelik tylem lub przodem.
    Nie wiem jakie foteliki sa jeszce warte uwagi. kiedys byla strona chyba fotelik,info, ale teraz widze ze poza wynikami testow nic ciekawego tam nie ma.
    Znacie jakes strony z opiniami i radami itd? Jak wybrac ten wlasciwy fotelik ?
  • Na pewno warto przymierzyć w sklepie czy pasuje do auta.
    Te "tyłem" to kolubryny. Mogą się zwyczajnie nie zmieścić.
    Też nie jestem na czasie i zakupy przede mną.
    Opcja obrotu na bok do wsadzenia, kusząca.
    Nie wozilabym dziecka w grubych kurtkach czy kombinezonach - pas może źle przylegać.
  • edytowano październik 2015
    No w zimie sobie inaczej nie wyobrazam. Bo wsadzasz do zimnego auta, wyciagasz 5 czy nawet 20/minut pozniej. Co innego jak jedziesz 2 godziny - to ok mozna albo trzeba rozebrac. Ale wypadk moze byc jak jedziesz te 5 minut.
    ...
    Coz moj wypatrzony fotelik maxi cosi axissfix jest tylko na isofix bez mozliwosci zamontowania pasem, a nasze auto zadnego fixu nie posiada. :(
    Rozwazam wiec romer king lub maxicosi tobi albo jakis model britax ale nie znam tej firmy - ktos cos?
    Edit - aha teraz na stronie widze ze ten britax to romer ponprostu .
    I jeszcze Kiddy z polka rozwazamy.
  • Mam do sprzedania fotelik Maxi Cosi Mobi. Nowe są po ok. 1000zł. Sprzedam za 500zł plus przesyłka (kurier pewnie ok. 20zł)

    Mamy teraz auto z isofixem, więc jak nam będzie potrzebny fotelik, to z nim jakiś kupimy.
  • My woziliśmy z 9 miesięcy z wkładką dla noworodka. Żyje, ale trochę krzywa. ;)
  • Manna maz wlasnie ku Romerowi sie sklania. I tak sie to pewnie jutro skonczy. No jeszcze kiddy wchodzi w gre. Ten z polka.
    Tobi wypada dla nas odrobinke gorzej chociaz na przyklad naciaganie pasa bardziej mi sie w tobi podoba.
    @Kasia_ u nas w sklepie nowy 699 :)
  • edytowano listopad 2015
    My .
  • a Priori w czym jest gorszy od Tobi?
  • nie wiem, w czym gorszy, mamy i taki i taki, obydwa służą dobrze :)
  • A ktoś może używa fotelika joie stages? jakieś opinie? Też badamy sprawę ze zmianą fotelika.
  • @tymka Jaki to fotelik o którym pisałaś? - "Esprit niedawno wypuścił cos tyłem, za ok 400 zł. "

  • Nie sprawdzałam nigdzie w sklepach/necie, u znajomych w aucie widziałam
  • Wrzucę tutaj, bo moim zdaniem to cenny link.
    Chyba większość z nas ma tendencję do przesadzania dzieci za szybko.

    http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/01/kiedy-zmienic-fotelik-samochodowy.html
  • @wiesia, podziękuj klikam!
  • edytowano maj 2016
    Może mi ktoś doradzi. Szukam fotelika przodem do kierunku jazdy, dla sporego 2,5 latka. Z odziedziczonego po siostrze wyrósł. To był 0-18, ale mały, bez regulacji zagłówka, za to fajny do spania. Podoba mi się Caretero sport 9-25. Ale czy rzeczywiście wystarczy na kilka lat? Drugi mój typ to Nautilus Graco 9-36. Solidniejszy, wiekszy, ale mam wrażenie, że do spania kiepski, a my dość dużo jeździmy.
  • Mam pytanie czy istnieją na rynku foteliki powyżej 17 kg rozkładane do spania? albo chociaż trochę regulowane?

    muszę młodszą przesadzić do innego fotelika a ona lubi spać
    starszej wiązałam głowę szalikiem do fotelika :D ale to okazjonalnie było


    a może ma ktoś do sprzedania fotelik dla dziecka 3 letniego powyżej 17 kg?
  • Te duże foteliki rozkładają się u nas do tylu razem z fotelem.Jakieś greco mamy.
    Podziękowali 1uJa
  • My mamy Mobi (maxi cosi) tyłem do kierunku jazdy do 25kg formalnie, a praktycznie to dziecko 110cm spokojnie może jechać, tylko trzeba oparcie fotela zabezpieczyć przed pobrudzeniem, ma 3 pozycje regulacji a najważniejsze że przy hamowaniu głowa nie leci do przodu. Jesteśmy b.zadowoleni tylko trzeba sprawdzić czy w danym samochodzie da radę zamontować
    Podziękowali 1uJa
  • My po kilku przymiarkach kupiliśmy romer advansafix- pierwszą wersję, bo weszły wtedy nowe ulepszone i była duża przecena. Jest ok, nie rozkłada się jakoś bardzo, ale głowa nie leci. Dużo lepiej niż w klasycznym 15-36.
    Podziękowali 1uJa
  • A jeszcze jest podobny caretero volante, gdzie również dziecko może być przypiete pasami fotelika do 25 kg, ale na żywo go nie widziałam. 
    Podziękowali 1uJa
  • Mojemu prawie 4 latkowi (małemu) dobrze się śpi w Jane Montecarlo R1 z isofixami. Tam minimalnie da się odsunąć siedzisko i dzięki temu oparcie nie jest całkiem w pionie. 
  • Jak ktoś jest z Warszawy a chce żeby mu ktos rzetelnie dobrał fotelik- zarówno do dziecka jak i auta polecam Fotelik.info- Izbicka róg Kąkolowej (Wawer). Naprawde profesjonalisci. I uczciwi ludzie.
  • Jest dużo 0-18 - befase mają takie, my mamy teraz dla najmłodszego klippan kiss, bardzo polecam!
    Ale też nie polecam wkładać w kombinezonie i tak...
  • Mogę kupić w podobnej cenie
    maxi cosi tobi
    romer king plus greta
    romer king II

    co wybrać?

  • kupiłam fotelik romer king plus
    bardzo ok, do spania idealny
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.